Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttem miért sir keserves...

Újszülöttem miért sir keservesen amikor próbálom a fülét tisztitani? Törölgetni a füle mögött.

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon néztem a füle mögé,és ilyen fehér akármit találtam odagyülve. Igy mostmár minden nap kitőrlöm neki,egyébként 2-hetes.
2015. márc. 28. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
olajozd a füle mögött fürdés előtt,utána meg ha száraz a bőre,kend be bőrpuhító krémmel. nekünk ilyen hámlás volt ott,meg a kezén az arcán kezdett,nagyon szárította a bőrét a víz. mióta olajozzuk,krémezzük nagyon szép a bőre. az meg,hogy miért sír,nem tudom,egy újszülött nem szereti ha nyúzzák :-) még utálnak öltözni,fürdeni,peluscserét is :-)
2015. márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert nem szereti, hogy ott törölgeted. de mindenképpen ki kell törölni a föle mögött, ott bepálik a füle és azért hámlik. fürdés elött be kell kicsit olajozni mint mindenhol máshol, hogy mikor megfürdetted, avizet jól ki tudd törölni.

A fölet belülröl tilos piszkálni, azt is puha papirral ahol koszosnak látod(ha kifolyik a fülzsir)ott kell csak letörölni, de fülpiszkával tilos takarítani.

2015. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

sokminden lehet


lehet fázik, mert épp csurom víz(nem látszik, olyan mintha másodpercek alatt száradnának, de akkor is meg kell törölni kezét, lábát, ujjai között füle mögött óvatosan(nem is kell elhajlítani a kis fülét)


lehet éhes és már türelmetlen, de egészségesebb fürdés után etetni, mint tele pocakkal kádba tenni


fürdés közben nem, nem sírósak az újszülöttek, csak ha forró, vagy hideg neki a víz, vagy egyéb baj van(tanácsos arccal lefelé nézve tenni a kádba, hgy lássa hova kerül, nem olyan félelmetes, meg nem hangosan beszélni, mert általában nagy a fürdők akkusztiája, ha ott fürdetik, stb)


én nem olajoznám, szépen megfürdetem, puha(!)törölközővel felitatom a füle mögött is és a gyógyszertári popsiréméből kenek neki ida egy leheletnyit, ha épp hámlós, vagy piros neki

2015. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én felnőtt vagyok és gyűlölöm ha a fülemet bactatják, nagyon érzékeny (nem fáj). Lehet ő se szereti.
2015. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!