Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet hogy én babám (11...

Hogy lehet hogy én babám (11 hó) próbál kommunikálni idősebbekel (1-2 évesek) és egyik sem "felel", vagy kezdeményez, csak játszik magában? (játszóbölcsi)

Figyelt kérdés

minél idősebb egy gyerek annál zárkózottabb? vagy?

első baba nem tudom milyennek kellene lenniük.


csak rosszul esik hogy nem egyszer vagy megérint egy másikat, vagy mond neki egy rövid hangos "ÁJ" féle valamit, hogy figyeljen, illetve ha valamelyik kisgyerek felkiált valamiért, az én babám egyből visszakiált neki mosolyogva válaszként.


tehát kezdeményez, és reagál is, más gyerekek meg sem ez sem az. csak a játék van fókuszban.



nemsokára megy bölcsibe, örülnék ha kommunikatív maradna/lenne a babám(én nagyon szótlan voltam, meg félénk, nem szeretném ezt a gyermekemnek)


2015. márc. 28. 23:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
az állami bölcsikben vannak amúgy csoportfoglalkozásuk(olyan körbenállunk, megfogjuk egymás kezét, stb szóval ahol gyerekek közti kommunikációt is erősítenek, vagy jobb ha valami mást keresek neki?
2015. márc. 28. 23:47
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen normális, hogy magukban játszanak az ilyen korú gyermekek.

A közös játék 3 éves kor után kezdődök, addig az egymás mellett játszás a jellemző, nem az egymással való játék.

A 11 hónaposod még nem tud úgy belemerülni saját maga a tevékenységekbe, neki ez az inger érdekes, ha másokat megfigyel, kapcsolatot teremt.

A te babád is normálisan reagál és a 2 éves gyerekek is életkoruknak megfelelően.

2015. márc. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

úgy van ahogy az első írja :)

illetve én még azzal kiegészíteném, hogy nyilván ha ennyire rá vagy erre pörögve, akkor már ő is megfigyelte, hogy egy "ÁJ" után történik valami, anya megdicséri, vigyorog bele a pofijába, gügyög neki, mit tudom én. tehátez még nem feltétlenül valós kommunikáció, csak azt a jó reakciót várja másoktól amit te reagálsz rá :)


11 hónapos még a "gagyogás korszakban" van 1 éves kor után kezdődik csak a "megértés" korszaka, eleve ez is bezavar náluk, hogy ők már értik a beszédet, de a gügyögést nem :)

a 2 éves meg már egocentrikus és/vagy szocializált beszédnél tart, ügyesebbek meg már konteksztusos beszédnél tartanak, nyilván nem állnak neki újra sikítozni meg ájozni :)


az, hogy most sokat hallatja a hangját meg sajnos nem jelenti azt, hogy kommunikatív és beszédes lesz :) azért más az, hogy hallatja a hangját és más, mikor már úgy kell mások előtt elmondani a dolgokat, hogy azt értsék és megértsék :)

2015. márc. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
A kisfiam pont ilyen volt, mint a Te gyermeked. Most két éves, ugyanilyen kommunikatív, bátor, belevaló kiskölyök, be nem áll a szája. De sajnos még két évesen is találkozik hasonló tapasztalattal, hogy a Nála nagyobbak még nem állnak le Vele játszani, pedig Ő nagyon szeretné. De egy 3-4 évesnek, aki már tisztán beszél, tud labdázni, kifinomultabb játékokat játszani, Ő még nem partner. De Ő maradt olyan kommunikatív, mint amilyen korábban volt.
2015. márc. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Lanyom lassan 2,5 eves. 20 honapos koratol mondatokban beszel, masfel eves koratol minden szot ismetelt es meg is jegyzett.Masfel eves korara mar a szokincse 90szo volt.Egy evesen mindent megertett mar.

Legutobb utcan egy masik gyerek 3 evesen nem beszelt.Beallt

lanyommal szembe es nyokogott,lanyom csak lesett.Anyuka kerdezi,o se beszel?!Mondom de,mondatokba,de mire reagaljon,ha ertelmeset nem mondtak neki...

Na ezert nem kap valaszt a te kicsid se.Ezt ne vedd sertesnek,de egy 2 eves ezerszere ertelmesebb,nem tud mit kezdeni egy 1 evessel kommunikacio teren.Jatszani meg nem jatszanak egyutt 3eves kor elott,csak egymas mellett.

2015. márc. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Emlékszem, ugyanezt éltem át én is a gyerekemmel, mikor ilyen kicsi volt. Odament sok nagyobb gyerekhez, de semmit nem reagáltak. Most 2 és fél éves, azt látom a korosztálya tele van ilyen gyerekekkel, nagyon sokan félnek, meg vannak illetődve. Azt, hogy 3 éves kortól játszanak együtt csak gyerekek, meg soha nem értettem, 2 évesen is vitte már a gyerekem oda a labdát másokhoz, hogy focizzanak, de a legtöbb gyerek nézett csak rá. Most is mindig keresi a társakat.
2015. márc. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk is ez a helyzet. 11 hónapos a lányom és ugyanígy van. Nekem akkor szokott elszorulni a szívem, amikor megyünk az utcán és meglát egy idegent, teli pofival vigyorog és integet neki. Nagyon sok ember úgy megy el mellettünk, hogy úgy csinál, mintha nem venné észre. Ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy milyen rideg, érzéketlen emberek vannak, akik úgy elmennek egy velük szembe totyogó, mosolygós kislánnyal, hogy még csak rá se néznek vagy nem vigyorognak vissza rá. Persze a gyerek megtanulja, hogy nem kell akárkivel foglalkozni, de ez engem mégis elszomorít.
2015. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 2-es válaszolónak teljesen igaza van.
2015. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

KEdves lepontozó !

Ha nem tetszik a válasz,könyveld el akkor,hogy mindenki 2-3 éves gyereke egy b..kó.

2015. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

én köszönöm a válaszokat, sokmindent megértette belőle.


nem tudom miért a lepontozás.

2015. márc. 29. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!