Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19-20 hós babának milyen...

19-20 hós babának milyen "értelmi szinten" kellene lennie? A ti gyerekeitek ennyi idősen mennyire tudnak kommunikálni? Lehet hogy le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés
Kicsit meg vagyok ijedve. Már többször olvastam itt is, hogy 1,5 év körüli baba pl: szól hogy csípi valami a nuniját, vagy vagy fél egy bizonyos mesebeli törpétől. A legextrább számomra az volt hogy egyik 19 hós baba nagyon örül hogy kistestvére fog születni. Ezt hogy magyarázták el neki??? Nem azt mondom hogy nem nem veszem észre hogy fáj vagy csíp valamije a lányomnak, de ő még ezt sem tudja konkrétan kifejezni, mondani. Sok mindent tudtunkra ad, de pl. nem hogy nem fél mesebeli figuráktól, de nem is hagyja hogy meséljek neki. Szól hogy éhes, hogy le akar menni sétálni, stb, de egyelőre ezen e szinten vagyunk.
2010. máj. 10. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
vannak csodagyerekek, nem feltétlenül hiszek el mindent amit a büszke szülők mesélnek, nem hazugság, mindössze csak túlmagyaráznak egyes jeleket. a 19 hós fiam se tud ilyeneket, ő most szerette meg h olvasok neki, néha hozza is a könyvet, de csak mutogatom a képeket h kutyus, meg cicus, a 7 fejű sárkányt olyan furcsán nézi. Beszélni még nem tud, csak mutogat és vannak egyezményes jelenink, amiből nagyjából rájövök h mit akar. A kistesót max úgy tudom elképzelni, h mutogatják a pocakot, h baba, a gyerek meg mosolyog, mert szereti a gyerekeket...de ez azért távol van attól h várja a kistesóját.....
2010. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden rendben a kislányoddal.Sokan szeretnek dicsekedni a sajátjukkal,de az nem biztos,hogy igaz. Belemagyaráznak a dolgokba olyasmit,ami ösztönös és nem tudatos. Már egy 6 hónapos is megtud ijedni valamitől,akár egy ányéktól is a szobában. De közölni ezt nem tudja. Legfeljebb a szülő észreveszi,hogy sír a gyerek a hasonló szituációkban.

Az pedig nem igaz,hogy egy 19 hós baba örül a kitestvérének tudatosan. Elmondják neki,hogy lesz kistesvéred,ugye- örülsz neki. A pici lehet,hogy örül,de nem tudja,hogy minekLehet,hogyha a testvér megszületik,akkor utálni fogja,mert féltékeny rá.

Nekem 23 hónap van a két gyerek között. Amíg vártam,sokszor emlegettük a nagyobbnak,hogy anyuka hasában van a kisbaba, ezt értette,de a saját babájával azonosította.Jól tudott már beszélni,de a fogalmakat természetesen még nem igazán értette. Amikor hazavittük a kisebbet,akkor mondta hogy ez a baba tud sírni meg mozogni? Csak ekkor fogta fel,hogy mit jelent a kistestvér.

2010. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagytok lemaradva,nyugi... :) Lehet hogy tényleg vannak kivételek,de akkor nem a Te gyereked,van lemaradva,hanem a másik "csodagyerek".Ez éppen olyan,mint hogy ezen az oldalon is minden második 6hónapos gyerek már jár... :)

Nekem éppen 19 hónapos volt a nagy,amikor a kicsi született,hát még a közelébe se volt annak,hogy felfogja,hogy mi történik,nemhogy örült volna neki... :) Ennyi idösen beszélni is annyit tudott csak,hogy pár szónak tudta az elejét.Mondjuk az hogy "pá" az vagy 5 dolgot jelenthetett.Tudott pár állathangot,és a kedvenc egyetlen érthető szava az a "nem" volt...

Szóval ne izgulj,tényleg egyáltalán nem vagytok lemaradva!!! :)

2010. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az én nagyfiam már 20 hónaposan mondatokban beszélt, ilyen formán, hogy apa elment Dunába tütüvel. És verset mondott locsoláskor. És 23 hónaposan felmondta a gyerekenciklopédia összes állatát. Ja és ilyen szavakat simán kiejtett: szódabikarbóna.

A kicsi most már 22 hós és ott tartunk, hogy apa, anya, nem, igen. Kommunikál, mert mutogat. És alapdolgokat megmutat egy könyvben. Most tanítjuk neki, hogy autó, torta..

Mitől függ, ki tudja? Most a nagy előzte meg a korát vagy a kicsi van lemaradva, fogalmam sincs. Vagy egyik sem, mindenki más.

2010. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia Ne aggodj semmirol nem vagytok lemaradva es az,

hogy egy gyermek joval korabban kezd el beszelni mint hasonlo koru tarsai nem feltetlenul azt jelenti hogy csoda gyerek lessz belole .Ugyan ez forditva is igaz vannak gyerekek akik keson kezdenek el beszelni es kesobb fel zarkoznak a tobbiekhez.

Az elso gyermekem 18 honaposan mondatokban beszelt ,el vittem a testvere ultra hangjara mekkerdeztem tole hogy tetszik a kis ocsi?Az volt a valasza hogy "undorito olyan mint egy kis gorcs" Most 6 eves es nem csoda gyerek

teljesen normalis atlagos gyerek.A masodik gyermekem 18 honaposan mondta ki az elso szot es 2 evesen is csak nehanyszobol allt a szokincse.Most 3 eves es szepen folyekonyan beszel nincs lemaradva a tarsaitol.

Szoval minden gyereknek mas a tempoja .

2010. máj. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is minden gyerek más, és tényleg nem kell mindent elhinni amit mondanak:-) Lányom 20 hónapos, néha szavakat már egymás mellé rak, de még nem ragoz. szól ha fáj valamije, például ha beütötte, mondja, hogy bibi puszi és ha kérdezem hol akkor megmutatja. azt még nem tudom hogyan mondom el, hogy tesója lesz, sógornőm vett a fiának mesekönyvet amiben tesó születik és a babát elnevezte úgy ahogy majd a tesót fogják hívni. aztán, hogy valóban annyira felfogja-e mint ahogy látszik az már más kérdés, lehet sosem derül ki , az is lehet, hogy csak ismételgeti amit a szülei mondanak...

szerintem nem vagytok lemaradva semmiről

2010. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!