Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülállók, vagy akinek...

Egyedülállók, vagy akinek nincs segítsége mennyit van a babaád, aki forog, mászik, feláll "bezárva", pl kiságyban stb?

Figyelt kérdés
mert úgy érzem én babám rengeteget, de nem tudnék 10 kilós gyerekkel a hátamon mosni főzni stb
2015. márc. 30. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:

hát délelőtt kb. 3 órát van ébren, ebből úgy nagyjából fél órát játszok vele, a többi időt vagy a hintájában tölti, vagy a szobájában a földön játszik...délben kap 15-20 perc tv-t mikor már nyűgös, de én még nem végeztem a dolgommal.

Aztán utána sétálunk, majd mikor hazajövünk, 3 órát van ébren egy huzamban, amiből kb. egy órát ülök mellette, a többi időben tanulok, vagy folytatom a házimunkát, míg ő a szőnyegén játszik...aztán alszik, és este további két órát van ébren, amit általában már vele töltök 100%-osan.

Bezárva az ágyba nem szokott lenni, nagy ritkán ha leteszem és még nem olyan fáradt, akkor elalvás előtt egy félórát forgolódik beszél magába, ez kb. napi fél órát jelent.

Nálunk nem az a gond hogy be van zárva, mert eljátszik egyedül a szőnyegen, inkább az a baj hogy sokat van egyedül. Vagy nem tudom hogy ez baj....napi 2-3 órát játszom vele, és ettől is zsong a fejem, nem tudom mások hogy bírnak egész nap mondókázni meg énekelni neki :) 8 hónapos, egyszerűen még nem lehet vele órákon keresztül játszani.

2015. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit nincs bezárva.

Mosni, főzni is simán lehet vagy míg alszik, vagy mászik utánam.

A lakás úgy-ahogy gyerekbiztossá van téve, így nem kell folyton kapkodnom, tiltanom.

2015. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit.
2015. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs egyáltalán bezárva. Amikor fent van és épp nem sétálunk, kint van a földön a habtapin, akkor főzők amikor alszik, takarítani tudok mellette is.
2015. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha nem olyan a ház akkor pl. ajánlom a babakarámot. pl.elkeríted a konyhát ,hogy oda ne mehessen be,a többi helyiségbe meg nyugodtan. vagy bárhogy meg lehet csinálni. szabadon,de biztonságosan :-)
2015. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kloetta ***** válasza:
Jön utánam a fűrdőbe, konyhába. Segít teregetni, kipakolni a mosogatógépből ;) akkor főzök mikor alszik, apa hétvégén van itthon, akkor nagyobb takarítás, de porszívózni, felmosni tudok mellette. Max 10-15 percet van egy nap a járókában
2015. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem volt bezárva,csak alváskor tettem be,vagy max ha le kellett ugranom valamiért a ház elé,pelusért,mert hozták vagy ilyesmi.
2015. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is tedd bababiztossá a lakást. Vagy legalább a szobáját és akkor az ajtóba lehet venni egy biztonsági rácsot és akkor be lehet néha kukkantani hozzá, nem érzi magát kizárva mint egy teljesen csukott ajtónál.
2015. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
valahol éreztem hogy nem jól csinálom... köszi a válaszokat, majd alakítok valamit
2015. márc. 30. 22:19
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
Az én lányom bizony bekerül a járókába, ha arról van szó, mert nem hiszem, hogy túl boldog lennék, ha a tisztítószergőzt szippantgatná, amikor pl fürdőt takarítok. Nem lehet mindent akkor csinálni, amikor alszik! Főzés közben velem van a konyhába. Minden szekrényen zár van kivéve 1 amiben műanyag edények vannak, azt pakolgathatja. Egy teregetés, felmosás portörlés miatt nem teszem járókába. Nem is kötözném magamra. Van hordozókendőm, de én azt csak kirándulások alkalmával használom...
2015. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!