Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónapos (pár nappal...

5 és fél hónapos (pár nappal több) babánál kóstoltatást hogyan kezdenétek? Tippek, trükkök?

Figyelt kérdés
2 hét múlva itthonról fogok mellőle dolgozni és szeretném elkezdeni, mert láthatóan nem elég már neki egy szopi, már 3-4 óra helyett előbb 3 óránként, majd már lassan 2 óránként kér enni, este még gyakrabban és ezt már én sem bírom. Van tejem bőven, reggel akár másfél - 2 deci is, ezért a gyümölcslé nem nagyon izgatja, viszont a reszelt almát kifolyatja a száján. Banán jobban tetszett, de igazából az sem megy jól... Tanácsra lenne szükségem
2010. febr. 18. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekünk egyáltalán nem jött be az alma, se a banán, ezért babakaját adtam neki, az jóval sűrűbb (alma-őszibarack-sárgabarack). Na az bejött, és a gyerek abszolút nem vette figyelembe a fokozatosságot, és az egy-két kanállal adj neki-t, hogy ordított, amíg nem kapott még. Semmi baja nem volt:)

Próbáld a gyümölcsöt elsőre üvegesben, azt három egymás utáni napon tudod használni.

Következőnek sütöttem sütőtököt, csak úgy natúr, kikanalaztam, és pépesítettem, azt is behabzsolta, csak úgy sűrűn.

Adhatsz sárgarépapépet is, vagy sűrítheted az almát krumplival, hátha az a baja, hogy túl híg.

Esetleg kipróbálhatod azt is. Csak ha üvegeset adsz, figyelj rá, hogy ne legyen benne cukor, mert ha édesen szokja meg, később sem fogja kevésbé édesen elfogadni, elég még neki a gyümölcsben lévő cukor:)

Jó babázást!

2010. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nálunk a barack volt a favorit, én is almalével kezdtem, aztán almapép, banán és barack. Utána sütőtök, azt is imádja, utána jöttek a zöldségek, répa, krumpli. Kb 3-4 naponta kóstoltattam újdonságot, és mindig délelőtt. A gyümölcsöket gazdagíthatod gabonapéppel, is igy kiadósabb, az én fiam így sokkal többet meg is evett, kezdetnek 50 ml gyümölcshöz lehet keverni 50 ml gabonapépet. Plusz szereti még a milupa tejbedarapépet is. Kb 4 hét volt mire megevett egy teljes adagot, addig csak pár kanállal evett
2010. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!