Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki szoptatott és ez okból a kisgyereke csak későn akarta elfogadni a normális ételt? Hogy sikerült megoldani?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
annyira nem értem a kérdést. mekkora a baba ? mikor kezdtétek a hozzátáplálást ? miket ettetek már ?
2010. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy későn? Mikkel próbálkoztál? hogyan?
2010. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most 21 hónapos.5,5 hónaposan kezdtem a kóstoltatást,de bármit adtam folyamatosan elfordította a fejét vagy ha sikerült belekanalaznom a szájába,akkor kiöklendezte vagy kihányta,és persze ordított.Itt olvastam,hogy nem szabad erőltetni,mert lehet,hogy még nem érett stb.Kb.10 hónapos koráig pár kanál gyümölcspüréig jutottunk el,aztán nem volt hajlandó kinyitni a száját pár hónapig csak cicire.Most pár hónapja jobb a helyzet,mert sok mindent megkóstol amit kínálunk,de nagyobb mennyiséget csak elvétve eszik.Próbáltam akkor is ha nagyon éhes,cici előtt,de az rosszabb volt .Általában cici után lehet vele megetetni valamit.Most pont beteg,de ha rajta múlna semmit nem enne.Mintha nem is lenne soha éhes.Elkeserítő.
2010. febr. 18. 14:51
 4/11 anonim ***** válasza:
A beteg babák nem esznek. Ne keseredj el. Kicsit hagytad őt elkanászodni úgymond, azaz minden úgy történt, ahogy ő diktált. Elképzelésem sincs, mit tehetnél, esetleg várd meg hogy éhes legyen. Gondolom ennyi idősen már alszik éjjel, és reggel a 10-12 óra alvás után jó éhes. Próbálj neki tejpépet adni reggelire.
2010. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ja,kanalas ételt nem fogad el,csak olyat amit ő is meg tud fogni.Fogalmam sincs,hogy mit ronthattam el,pedig annyira jó lenne,ha azt enné ami egészséges.
2010. febr. 18. 15:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom, durva,de válts stílust! Mindenben nem lehet ő a főnök. Légy vele sokkal határozottabb! Reggel szopi, ez okés. Aztán jön a tizórai ideje. Eszik akkor? Vagy csak ebédet? Mindegy mikor, de a következő etetést kezd főzelékkel vagy gyümölccsel. Ha azt eszi, amit meg tud fogni, akkor meg kéne hogy egye a banánt, almacikkelyt, mandarint, kiwit, körtecikkelyt. Egyél vele te is. Kérd, hogy tegye a szádba, aztán egyen belőle ő is. Hmmm, de finom! Mond, hogy izlik. Ha egy falatot evett, nagyon dicsérd meg vagy tapsold is meg, lássa rajtad milyen büszke vagy rá. Adj elé tányérban szétfőtt zöldséget mondjuk levesből, meg húst. Azt is fel tudja csipegetni. Ha pépet akarsz etetni vele, ne dőlj be a visitozásnak, kapálózásnak. Éhes, mivel szopi előtt van! Édesebb dolgokkal próbálkozz, mint a sütőtökös főzelékek vagy borsófőzi. Add csak kanállal a szájába, vagy nyomj műanyag kanalat a kezébe és hagyd, had maszatoljon. Köuben egy másik kanállal csempéssz a szájába. Ne add fel,ha kiköpi, még egyet adj neki. Készülj fel a borzasztó hisztis tiltakozásra, légy a nyugalom szobra. Ne is csigitgasd, csak etetsd. Másnap ujra és ujra...menni fog, legyél határozott! Szánd rá az időt és türelmet, kitartás!
2010. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szia!én 23 és fél hónapig szoptattam.10 hós koráig éjjel-nappal cici aztán próbáltam bevezetni a kajákat.először nekem sem ment hiszen előtte semmit nem tudtam a szájába adni cicin kívül.aztán napi ötször,egy hó elteltével már egyre kevesebbet(4-szer) adtam oda a cicit és 1 éves elmúlt mikor csirkepörköltel kezdte az igazi étkezést.boldog voltam mert hidd el én is elvoltam keseredve.légy türelmes és eljön a te időd is!
2010. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Amit a 15:32-es tanácsolt már mind kipróbáltam.Határozottság.Igen egy ideig...aztán ha nincs eredmény a türelem is elveszik.Szóval próbáltunk már mindent,dícsérgetni(lekakilja).Még a mai napig úgy van,ha ő nem akar enni és én próbálom,akkor képes kiöklendezni.Most,hogy beteg,legutóbb fél 3-kor amikor aludt evett az egyik cicimből és most este fél 11-kor sikerült megszoptatnom.Igaz hasmenése is van,de a legutolsó kakija már tiszta zöld volt.Csak azt nem tudom felfogni,hogy ő hogyhogy nem érzi ha éhes.Képes lenne éhen halni?A sírba visz,de komolyan.
2010. febr. 18. 22:46
 9/11 anonim ***** válasza:
15:32- es vagyok. Megértelek:( sírni tudnék, amit a kaja körül művel a fiam, sőt orditani is. Szoktam is, annyira felidegesit. Napok óta tápi nélkül fekszik le. Nem is érdekelne, de lényegében semmit nem iszik napközben!!! Meg tud őrjíteni, fúúú... Őszintén, ha nem eröltetném, a fiam fele ennyi kiló nem lenne. Sajnállak, mert aggasztó tud lenni ez az egész. Én sem fogadom el azt a választ, hogy nem hal éhen,szomjan, annál több esze van...mikkel kinálgatod pontosan? Hátha lenne valami más ötletem/ötletünk! Most hogy hasiproblémák vannak, valószinű felesleges a próbálkozás, de egy kis ropit ,kekszet ehetne a fosi miatt.
2010. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma már majdnem a kórházban kötöttünk ki.Rezeg alattunk a léc.Reggeltől du. 5 -ig 2-szer szopott(keveset).3-szor kakilt és egyszer hányt is.este 7-kor még szopott és injekciós fecskendővel nyomattuk bele a vizet,mert inni sem akart.Nem tudom,hogy mi lehet a baja,de ha így folytatódik,akkor sajnos mindenképp kórház lesz a vége.
2010. febr. 19. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!