Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pontosan hogy működik ez a...

Pontosan hogy működik ez a sterilizálás?

Figyelt kérdés

Egy hetes a babám, kap anyatejet és mellé kiegészítésként tápszert.

A mellszívót is és a cumisüvegeket, etetőcumikat is csak 2-3 naponta reggel szoktam sterilizálni ilyen mikrózható sterilizáló cuccal. A köztes időben pedig használat után mindent csak átöblítek a csapból kiengedett jó forró vízzel és hagyom megszáradni. Mosogatószert nem merek használni egyelőre.

Illetve a tápszerhez forralt vizes edényt eddig még egyszer sem mostam el vegyszerrel, azt csak 2-3 naponta átöblítem a csapból kiengedett forró vízzel.

Ez így elég, vagy kicsit jobban kellene ráparáznom a higiéniára? Ti hogy csináljátok?



2015. ápr. 2. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél mindent fertőtlenítettem kb 10 percenként, használat előtt, használat után..... A másodiknál néha-néha, de mindig tűzforró vízben öblítettem és használtam mosogatószert (ökot, mert az nem tartalmaz sem a környezetre, sem a szervezetre nézve káros anyagot). Egyébként a kórházakban sem sterilizálnak a csecsemőosztályokon. Szóval már a fél napos kisbabák szájába s mosogatószerrel elmosott cumit dugnak.
2015. ápr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én legalább napi kétszer sterilizáltam a mellszívót (fejések előtt) a cumisüvegeket pedig minden használat előtt, 6 hós korig, mivel elég nehéz lecsutakolni a szívóka részét, ahova be se fér az ujjad normálisan, meg amúgy is ha 2-3 naponta sterilizálod, az semmit nem ér, mit gondolsz, 3 napig nem megy rá semmi baci? :)

főleg ha mosogatószert se használsz...(amúgy nyugodtan használhatsz)

2015. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

mondjuk a romlott tápszer (ami ugye megül a cumiban, cumisüvegben) az sokkal veszélyesebb a pár napos babára mint ha maradna egy kis mosogatószer benne...

de pont ezért kéne kifőzni.

tehát elmosogatod mosogatószerrel, jó alaposan, utána beteszed egy lábosba és kifőzöd.

azért el nem mosogatni csak ellötybölni egy 7 napos babának, hát, hogy is mondjuk, talán a túl lazaságon is túlmegy

2015. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én használtam mosószert, és kifőztem a cuccokat.
2015. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

*mosogatószert

bocsi, elírtam :)

2015. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
(vagy nem kifőzni, hanem sterilizálni a mikróban, mindkettő megfelelő)
2015. ápr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ha van mikros sterilizalod, akkor elmosod a használat után a cuccokat rendesen mosogatoszerrel és beteszed a sterilizaloba 2-3 percre és kész is. Nekem Aventes mikros sterilizalom van és annak a használati utasítására is ez van ráírva.
2015. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én használat után elmostam, vannak külön nekik való mosógatószertek,aztán sterilizáltam. mikrósba 5perc alatt megvan. ekkorának még azért napi 1x legalább csináld meg,meg mosd el rendesen.
2015. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

meg ha több üveged van,elég 6osával mikrózni, annyi fér a dobozokba.

előző

2015. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én használat után elmosogattam, majd sterilizáltam őket néhány hónapig. Nem vagyok pedig nagyon parás, de nekem a te módszered nagyon meredek. A tápszer nagyon csúnyán benne marad ennyitől.
2015. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!