Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egészségpénztári...

Hogyan lehet egészségpénztári számlát nyitni? Mi kell hozzá? Bárki nyithat? Mi a lényege tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Köszönöm mindenkinek a választ.
2010. febr. 19. 08:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Olvass utána egy kicsit: [link]

Azért linkeltem ezt, mert nekem is az OTP-nél van 2004 óta. Én azért szeretem, mert ezt az összeget, amit havonta utalok sok másra is elszórhatnám, de így biztos jó helyre kerül. Lehetnek kedvezményezetteid is. Nálam: anyukám, apukám, hugim és ha megszületik a gyerkőcöm, akkor ő is az lesz. Én eddig csak hasznát vettem. Maximálisan ki tudtuk használni az utóbbi években. Adójóváírás már csak úgy működik, hogy az adott évben befizetett tagdíjad 30%-át visszautalják az "egészségszámládra".

2010. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
fentieken kívül előnye, hogy a munkáltató is utalhat rá kedvezményes adózással (idén januárig adómentes volt) béren felüli juttatást. a legtöbb helyen választható cafeteria-elem.
2010. febr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!