Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az a minimum pénz,...

Mennyi az a minimum pénz, amibe egy baba a születése pillanatáig kerül?

Figyelt kérdés

Mindent beleértve. Tegyük fel, hogy nem magándokihoz járunk, használtan vesszük a bútorokat, hordozókat, ruhákból az olcsóbb kategóriát vásárolnánk. Mennyit kell rászánni így a baba születéséig?


Nem várok még babát, csak tervezzül párommal a gyerekvállalást, de mióta itt elkezdtem olvasgatni, kerekedik a szemem a milliós összegeken. Nem szeretnék semmit megvonni a leendő gyerekemtől, de ha mondjuk nincsenek őrületes igényeim, mégis mennyi pénzben kellene gondolkodni?


2015. ápr. 8. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Ezt nem lehet megmondani, mindenkinél más. Valaki milliókat költ arra is hogy egyáltalán megfoganjon a baba (orvosok, kezelések, beültetések stb...) és akkor még nem vettek semmit.

Terhességnél se lehet tudni, hogy problémamentes vagy szükség van extra vizsgálatokra, vagy táppénzre kell menni és egyből ugrott a kereseted jó nagy százaléka.

Vagy hiába nem tervezel magánorvost fogadni, ha az SZTKs olyan h minden alkalom után sírva jössz ki, vagy adódik valami nagyobb gond és nem veszi komolyan akkor bizony nem árt más orvost is felkeresni.

Használt és használt közt is van különbség. Ha 90%-át a cuccoknak megkapod a tesódtól jelképes összegért akkor jóval kevesebb mintha mondjuk bababörzén vásárolnál be, pedig az se drága.

2015. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Hát ha mindenből jó a rosszabb minőség vagy használt, nem vesztek pl mikrós sterilizálót, meg márkás babakocsit, mindent használtan vesztek és nem adsz hálapénzt akkor 150 ezerből bőven megvan minden.


Mi is vettünk használtan dolgokat, babaruhákat a Hádából, amihez ragaszkodtunk hogy új legyen az a kókuszmatrac, babakocsi és az autós ülés. ezen kívül volt fogadott dokim és így került ötszázezerbe úgy hogy ebbe a babaszoba festése és átépítése is benne volt.

2015. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

születése pillanatáig egy fillérbe nem kerül :D


nekünk egyébként 600E ment el a terhesség alatt, de ez 6 éve volt... van aki most is simán kihozza ennyiből, van aki 3x ennyit költ... mi nem költöttünk szerintem annyira sokat, sok használt dolgot vettem, de ol. nekem számított, hogy az ágy mondjuk ne használt legyen, azt csak ő rágja meg :D meg a matrac is és költöttünk is arra, van akinek meg jó az összegányolt, 3 gyereket kiszolgált szivacsmatrac 500.-ért ;) babakocsiból is olyat vettem ami szép állapotú, ruhákat meg kaptunk a rokonoktól többnyire :)

2015. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

első! pont erre voltam kíváncsi, hogy mi az a minimum, amiből ki lehet hozni. tudom, hogy határ a csillagos ég, és hogy ha komplikációk akadnak, azt mindenképp meg kel fizetni, de egy durva alapesetet szeretnénk látni párommal. persze számolgatunk mi is, de olyanoktól, akik már átestek rajta, jó véleményt hallani.

a többieknek köszi :)

2015. ápr. 8. 15:31
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Terhesvitamintól a bútorokig olyan 150-200e sztem.
2015. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Kb 50.100 ezer.

Nekem papírforma szerinti terhességem volt, csak azért jártam magándokihoz, mert rettenetesen buknó volt az SZTK-s.

Az ágyat a barátnőmtől kaptam kókuszmatraccal, tökéletes volt, járókaként nem használtam, tehát nem rágta a gyerek, csak aludt benne...

A babakocsit anyósom vette nekünk, német bemutatódarab volt, új 25.000.-

Az apróságok a kezdetekre (pelenka, popsitörlő, kád, lepedő, törölköző, textilpelus, pokróc, ruhák, mellszívó... stb) 50ezerből kijött, nagy részét Auchanban és Brendonban vettem meg.

2015. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

Én nagyjából leírom, amit a környezetemben tapasztalok. A barátnőm nemrégiben szült, sajnos a családban hirtelen anyagi gondok adódtak, így nagyon kellett ésszerűsítenie, én sokat segítettem neki, hogy mit, hol, max. mennyiért érdemes vennie, így kicsit beleláttam.

(persze az igénye mindenkinek más-más lehet)


- terhesvitamin+ esetleg egyéb vitamin 10 hónapig havi 3-5 eFt, azaz 30-50 eFt (beleértve pl. egy megfázást stb.)


- babakocsi közepes minőség, használt minden kiegészítővel kb. 50-80 eFt

- kiságy használtan kb. 10-15 eFt

- kókuszmatrac ÚJ (ez fontos!) 10 eFt

- mellszívó, sterilizáló, etetéshez apróságok használtan 10-15 eFt

- bébiőr használtan (szerintem ez nem muszáj egyébként) 8-15 eFt

- középkategóriás, de biztonságos autós babaülés fejvédővel újszülőtt kortól ÚJ (fontos!) 25-30 eFt

- mózeskosár, kókuszpálya- vagy-vagy is lehet (nem muszáj) használtan kb. 10 eFt

- kiskád, higiénés holmik (kisolló, újszülöttnek kézi orrszívó+ pár hónapos kortól orrszi-porszi stb.) MIND legyen ÚJ (fontos) kb. 10 eFt

- kezdeti ruhatár nagyrészt használt, néhány új darab- kb. az első 3 hónapra (bodyk, póló, kisnadrág, rugi stb.) kb. 20-25 eFt

- overal első (ha téli baba lesz) használtan kb. 3-5 eFt

- újszülött kortól kb. 3/4 hóig játékok, csörgők, játszószőnyeg minden márkás, de használt kb. 15-20 eFt

- márkás kiságyforgó (nem muszáj) használt kb. 5 eFt

- szúnyogháló, baldachin, szobadekor matrica (nem muszáj, amit lehet használt) kb. 10 eFt

- háziorvos által receptre felírt kezdeti gyógyszerek és testápolók, vitamin stb. kb. 10 eFt

- egyéb drogériás apróságok (cumisüveg, cumi, üvegmosó, előke, tetrapelenka, babafültisztító, törlőkendő- ebből sok fogy stb.) kb. 20 eFt

- első hónapra való 2-es, esetleg 1-2 csomag 3-as pelenka (napi 10 darabbal számolva közepes minőség, darabja átlag 50-60 Ft-tal számolva): 30-40 eFt

- több garnitúra ágynemű, több törölköző, több gumis lepedő, vízálló alátét a lepedő alá stb. (érdemes újakat venni, elég olcsó pl. ikea) kb. 20-30 eFt

- első hónapra babamosópor, babaöblítőszer, cumisüvegeknek babamosogatószer, esetleg alkoholos (Chicco pl.) sterilizáló folyadék, lázmérő kb. 5-10 eFt


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha ezt összeadod, akkor kb. 300 eFt alsó hangon, bár ebben már a pici életének 1-2-3 hónapjában szükséges dolgok is benne vannak (pelenka, ruhga, gyógyszer, játék), de normális ember ezt nem a szülés utáni fáradt nbapokban kezdi el hajkurászni, szóval ha költségtervezére használod, és nagyjából hasonlóak az igényeid akkor jó ez a 300 eFt.

Lehet persze belőle lehúzni (mint pl. nem létszükséglet a bébiőr, a baldachin, a játékok, a zenélő körforgó stb.)- ha nagyon puritánra veszed a figurát, akkor ebből még lehet spórolni.


Remélem, tudtam segíteni.

2015. ápr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
utolsó, nagyon sokat. köszönöm :)
2015. ápr. 8. 15:57
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Azért a 7-es kissé túlzásokba esett, sok felesleges dolgot írt...

Pl a hordozót (autósülést) én 9900-ért vettem bababoltban.

Orrszívó nem kellett (kb 1,5 éves koráig), cumisüveg nem kellett, játékok az első 2 hónapban totál felesleges, terhesvitamint csak az elején szedtem 2 hónapig, mózeskosár felesleges, kókuszpálya nem tudom, mi, baldachin felesleges,

pelenka nem olyan drága (pedig pamperst használtunk), ruha ágynemű sem annyi,

orvos által felírt dolgok kb 3-5000-ből kijön.

babamosószert, öblítőt sosem használtam, és a chicco fertőtlenítő folyadék nem alkoholos!!! Kb 1000 Ft egy üveg, és elég sokáig elég (azt használtam).

De az elején nem kell, mert ha szoptatsz, akkor nincs még mit fertőtleníteni...


Szóval azért azt se vedd teljesen komolyan. Kicsit el vannak túlozva az árak, és a szükséges dolgok...

6-os voltam

2015. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
El vannak túlozva?Inkább nagyon szűken vannak számolva.
2015. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!