Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az a minimum pénz,...

Mennyi az a minimum pénz, amibe egy baba a születése pillanatáig kerül?

Figyelt kérdés

Mindent beleértve. Tegyük fel, hogy nem magándokihoz járunk, használtan vesszük a bútorokat, hordozókat, ruhákból az olcsóbb kategóriát vásárolnánk. Mennyit kell rászánni így a baba születéséig?


Nem várok még babát, csak tervezzül párommal a gyerekvállalást, de mióta itt elkezdtem olvasgatni, kerekedik a szemem a milliós összegeken. Nem szeretnék semmit megvonni a leendő gyerekemtől, de ha mondjuk nincsenek őrületes igényeim, mégis mennyi pénzben kellene gondolkodni?


2015. ápr. 8. 15:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%

9-es értek egyet.

Mi az a kókuszpálya?

Valóban sok felesleges dolgot írt az a válaszoló.

Babahordozó simán találsz 5-10 ezerért újonnan is.

Bébiőr minek? Esetleg ha többszintes a ház és külön emeleten vagytok a babával. Tiszta Amerika:)

150-200 ezer a reális, minden attól függ, hogy mennyire követed úgymond a trendet. Az újszülött babádat nem fogja érdekelni a csörgő, de még a kiságyforgó sem.

Cumisüvegből én egy 150 ml-s Aventet vettem tartaléknak, ha kellene ne kelljen boltba rohangálni.

Sima rácsos kiságyat kapsz 8-9 ezerért.

Szóval alsó hangon tényleg 150 ezerből kijön.

Terhesvitamint én is csak az első pár hónapban szedtem és folsavat is. Amúgy nem voltam beteg. Ami plusz nekem kellett a terhesség vége felé az a vérnyomáscsökkentő, az elég drága volt, mert a kismamáknak szánt vérnyomáscsökkentőn nincs TB támogatás. De ez olyan dolog, amit nem tudsz kiszámolni.

A milliós összegek túlzás, meg lehet sokan nagyot is mondanak ezen az oldalon.

2015. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk kb 100 ezer forint volt, amit a babára költöttünk eddig, 38+4 hetes vagyok, reményeim szerint a mellszívón kívül minden megvan - azt nem akarok addig venni, amíg nem látom, hogy mi a helyzet.


Sok múlik azon, hogy mennyi mindent örököl az ember: ruhákat, textilpelenkát, játszószőnyeget, kádat, utazóágyat mi mind kaptunk. Amit valóban vettünk: kiságy matraccal használtan 10 ezer, babakocsi használtan (3 részes, autósülés, mózes, sportkocsi) 22 ezer. Én úgy fogtam fel, hogy ezeket akár utána tovább is tudom adni valamivel kevesebbért (de ha nem, úgyis jó). Emellett voltak még terhesvitaminok, mi voltunk kétszer 4D UHn is, ami ugye fizetős, (nyilván enélkül is lehet élni, ez elsősorban nekünk élmény meg megnyugtatás, hogy minden rendben van), kismamaruhák, a szüléshez kellő dolgok, első csomag pelenka, ilyesmik. Bár jól élünk, megvehetnék minden szirszart, igyekeztem ésszel költekezni, ahogy az a mellszívó példájából is látszik. De hasonlóképp nem vettem bébiőrt sem, mert szerintem egy 50 nm-es kétszobás lakásba, ahol velünk egy szobában van a kiságy, teljesen felesleges. És nem vettem mikrós sterilizálót sem, mert van lábasom, ki tudom főzni, amit kell.


Viszont nyilván nem érdemes úgy belevágni, hogy van az embernek 100 ezer forint félretett pénze, és amúgy minden hónapban alig jön ki a fizetéséből, mert lesznek előre ki nem számítható kiadások is. Pl. én cukros lettem a terhesség alatt, ez plusz kiadásként jelent meg, viszonylag hirtelen. És elég megnyugtató volt, hogy a vizsgálatról kifelé jövet be tudtam menni a gyógyszertárba, és tudtam venni egy vércukormérőt, mert nem kellett azon aggódnom, hogy akkor mit eszünk hónap végén, ha ezt most megveszem. Minden étkezés után mérhetem a cukrom, mert nem kell azon aggódnom, hogy nincs pénzem tesztcsíkra vagy tűre, nyugodt lehetek, hogy a babámmal minden rendben.


Én ajánlom egyébként ezt a cikket: [link] nekünk sokat segített racionalizálni az elején a várható költségeket.

2015. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

terhesvitamin nem kell,- ami kell folsav, b vitamin komplex és nekem e vitamint irtak még fel. nem kerul 30-50 ezerbe.. (ráaádásul itt kulfoldon egyáltalán nem ajánlják a terhesvitaminokat, ezeket a magyar orvosom irta fel)


babakocsi, használtan lehet venni már 20 ezerért, kiságyat szintén 10 ezerért, kokusz matrac szerintem felesleges


mellszivo-egyelore felesleges, majd ha nem tudsz szoptatni és fejni kell, akkor vehetsz


sterilizálo-elég forro vizben kifozni a cuccokat


bébior tokéletesen felesleges


babaulés- babakocsival egyutt kell megvenni, mivel 6 honapos korig fektetni kéne a babákat, babakocsiban is és autoban is használhato mozes, késobb a hordozo, és csak azután egy állithato, dontheto ulés


kiskád- 1000 ft használtan


kézi orrszivo felesleges, porszivora szerelheto kell, kisollo- egyiknek sem kell ujnak lennie, mivel mindegyik sterilizálhato és pl. a kisollot sose használtuk, egybol a mienkkel vágtam a kormét, csak elotte lefujtam fertotlenito sprayvel


- kezdeti ruhatár,- nem kell tulzásba esni mivel 2 havonta vehetsz uj ruhákat, használt 200-300 ft darabja - 5 hosszu body, 5 rovid body, 5-6 rugdalozo stb. .. ennyi idosen a kaki nem szokott kifolyni, a pisi sem, ha még akkor meg ugye egybol ki lehet kézzel mosni, estére meg is szárad


játékok, szonyeg- egyáltalán nem -kotelezo kellékek, használtan meg lehet venni, ha mégis igényt tart rá az ember


szunyoghálo, baldachin, matrcia, korforgo - felesleges, abszolut nem érdekli a csecsemot (korforgo max. 4 honapos kortol lehet érdekes neki, de az én fiamat hidegen hagyta)


cumisuveg, eloke (majd a hozzátáplálástol), cumi, uvegmoso- egyelore felesleges


napi 10 darab pelenka sztem sok, nekunk elég volt kb. 6-7, megvettuk a pampers pelenkát, de mivel csak rosszakat olvastam rola, igy gyorsan váltottunk lidl-os pelenkára illetve picivel késobb moshatora


tobb garnitura ágynemu...? ezt nem is értem, 2 db lepedoje van a fiamnak, ahogy koszos lesz, kimosom másnapra megszárad és ennyi..pánra, takaro..nem kell a babáknak. hálozsákot viszont vehetsz, egybol abba szoktatni. vizállo alátét...ez majd akkor, ha szobatisztaságra probálod szoktatni, torolkozo 3 db pont elég (nem tudom hogy hivják ezeket otthon- kifogo??)


babamosogatoszer tokéletesen felesleges

mososzer- elég, ha hipoallergén, máskulonben oblitot ne használj, senkinek nem tesz jot, pláne a bababorének


sterilizálo folyadék felesleges- edény, forro viz, bele pici ecet a vizko ellen


lázméro 1000 ft

2015. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
17%

szerintem én a "legminimumabban"hoztam ki


Vásárlás:


kiságy hazsnáltan plédekkel, lepedővel 10.000.-

kókuszmatrac 7000.-

ágynemű: egyetlen bébi szett(takaró, fejvédő)(nememlékszem 3-5000.-

egyetlen gyerekpaplan : leárazva 2000.-és "atka-, pollenellenes"

huzat: varrtunk az enyéimből kisebbet

2 babakocsi(egyik használt 13.000, másik új napfényvédővel 35.000)

lázmérő, orrszi porszi 3000.-

cumisüveg 1 db 1000.- (mióta nagyobb 1-2 havonta veszek újat 1000-ért)

kiskád:2500.-


Ingyen:


cumik ajándékba voltak DM bababónusz, valamint ápolás, gondozási tanácsadó kiaványok a védőnőtől, mamától állólámpa, hogy ne a világító csillárba nézzen a baba, játékok rokonoktól, K vitamin tesótól a babának


többi kölcsön: újszülött ruhák, 3 hónapos, fél éves, 1 éves ruhák, mikros sterilizáló, légzésfigyelő, újszülött babakád, mellszívó, körömvágó, gondozási, etetési tanácsadó könyvek, üvegmosó kefe, termosz



amire nememlékszem:


-vények értéke(lázcsillapító, orrcseppek, fürdőkrém, gátsebre krém, mellbimbóvédő krém, gézlapok, hintőpor, olaj - ez utóbbi nem kellett csak fejére koszmó ellen, popsikrém)

-pelenka összesen első hónapra(napi 8 ment el minium az elején, az minimum 240 db pelenka első hónapban)plusz egy rakás törlőkendő, de inkább mosom a popsiját, mert egészségtelen

-babamosópor, öblítő, mosogatószer


tehát 78.500 Ft amit össze tudtam számolni, erre jön a pelenka, ápolószerek, valamint játékok nincsenek benne(körforgó 2000.- használt, rágóka 500.- új, csörgő(?), falmatrica(?))



durván ha duplázom 200 ezerből ki kell jöjjön minden

2015. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

A minimumot egész puritánul is meg lehet oldani szerintem. Ami elengedhetetlen az szerintem a baba ruhái,meg pár textilpelenka. Ha használtan veszed pár ezer Ft. Ilyenkor a barátok, rokonok is ellátják minden jóval az új emberkét :)

A fordítottja is igaz, ha mindent összevásárolsz és újonnan, a legdrágábbat, akkor határ a csillagos ég. SZóval ez az igényeitől, körülményektől függ. Mi anno kb. egyikőnk fizetésének megfelelő összeget költöttük összesen az indulásra. Ez talán segít ilyen ökölszabálynak. Nekünk ez volt az az összeg ami "belefért".

2015. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13-ast nem tudom miért pontoztátok le, teljesen jókat írt és igaz is!
2015. ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

12-es! elolvastam amit linkeltél, tök hasznos oldal. én is hasonló elvek alapján gondolkodok, és jó volt olvasni, hogy más is van ezen a véleményen.


én senkit nem pontoztam se le, se föl. mindenkinek köszönöm a válaszokat :)

2015. ápr. 14. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!