Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, szülők! Nem kegyetlen...

Anyukák, szülők! Nem kegyetlenség az a nevelési módszer hogy mikor a baba (újszülött, pólyás) sír, nem mindig kell odamenni hozzá?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szülő úgyhogy nem dolgom megítélni azokat akik ezt a módszert válasszák arra hogy a gyerek úgymond önállósodjon. De az állatokból kiindulva. Ha például a kiskutya felnyüszít vagy a kismacska elkezd nyávogni,az anyaállat rögtön reagál rá. Ez ösztön. Ezért gondolom hogy az emberi anyai ösztönt nem kellene mindenféle teóriákkal elnyomni.

2015. ápr. 8. 20:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Újszülöttet soha nem szabad úgy sírni hagyni, hogy nem vagyunk a közelében, de fel kell készülni arra, hogy vannak babák, aik akkor is nehezen megnyugtathatók, ha a nap 24 órájában a karunkban vannak. Pl. a hasfájással nagyon nehéz mit kezdeni, nekünk egyik csodaszer sem vált be (csak a hordozókendő, az azóta is:) Addig szó szerint 24 órában a karomban volt, míg zuhanyoztam, akkor az apjáéban, mégis többet sírt szerintem, mint aludt az első két hétben:(:(:( A védőnő azzal vigasztalt, hogy ha segíteni nem is tudok rajta, az a legfontosabb üzenet, hogy ott vagyok mellette, és semmilyen körülmények között nem hagyom egyedül a bajával. Tanulmányok szerint az újszülöttek a halálfélelemhez hasonló félelmet élhetnek át, ha sírva magukra hagyjuk őket, és ha el is alszanak a kimerültségtől, a stresszhormon-szint a szervezetünkben még órákig magas marad:(


Egy két éves gyerek sírása és az arra való helyes reakció már nem feltétlenül ugyanez. Az első hónapokban megtanuljuk, hogy a gyerek sírása valamiféle bajt jelez, az okot meg kell szüntetni, és nehéz átállítani az agyunkban, hogy egy idő után a sírás már nem bajt jelez, hanem akaratot, és nem feltétlenül kell megszüntetni az okát (odaadni a gyereknek, amit akar, akkor is, ha veszélyes), nehéz megtanulni együttélni a sírással. De most sem hagyom soha magára, előbb elmondom, hogy miért nem lehet, amit akar, majd próbálom elterelni a figyelmét, végül, ha semmi nem segít, akkor hagyom, hogy kifejezze az érzelmeit (dühöt), de karnyújtásnyira maradok, hogy amint megnyugszik, oda tudjon bújni, és ne érezze, hogy megbüntetik azért (magára hagyják), mert ki merte fejezni, hogy dühös valamiért. Szerintem ez fontos ahhoz, hogy később is megossza velünk az érzelmeit, bármilyenek is legyenek azok.


Eltértem a tárgytól, bocsánat, hogy hosszú lettem.

2015. ápr. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Már olyat is hallottam, hogy hagyják sírni, legalább erősödik a tüdeje:DD Vannak még tapló emberek.
2015. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A sírás kommunikáció. A baba azért sír, mert szeretne valamit. Ő még nem tudja azt mondani, hogy "anyu, légy szíves, gyere ide és cseréld ki a pelenkámat" vagy "anyu, unatkozom, kérlek, játssz velem", csak sírással tudja kifejezni, hogy szüksége van valamire vagy valakire. Ha sír, akkor menni kell hozzá, mert valami baja van.
2016. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!