Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítségek kérnék légzésfigyel...

Segítségek kérnék légzésfigyelő választásban. Első babánk lesz és tanácstalan, tapasztalatlan vagyok ebbe a témába. Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 27. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk Angel Care van. Nagyon meg vagyok vele elégedve . 38 ezer volt. Másfél éve :) volt ugyan hogy beriasztott feleslegesen. ( mert nagyon aktív volt a kislànyom , mindig a rácsára fel kúszott , es az érzékelő nem érzékelte a légzést ) de szeretem, mar csak a baby őr funkciót használjuk. De az is jo :)
2015. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Babysense. Orvostechnikai muszer besorolasu, korhazakban is hasznaljak. Maximalisan megbizhato.
2015. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy melyiket választod, a lényeg hogy végezz el egy csecsemő újraélesztési tanfolyamot, mert a légzésfigyelő csak úgy ér valamit, anélkül csak hamis biztonságérzetet ad, mert baj esetén nem tudsz mit csinálni (és ugye attól tartasz, hogy baj lesz ezért szeretnéd magát a készüléket).
2015. márc. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk kettő is volt/van. Egyrészt Baby Control. A Heim Pál gyermekkórház is ezt ajánlja. Nagyon jó. A többit nem ismerem, de ebben azt szeretem, hogy már akkor jelez finoman, amikor még nem újraéleszteni kell, de lelassult a légzés egy kritikus szint alá. Az első fél évben gyakran jelzett. Nem őrjített meg az állandó jelzéssel, de egy időben heti 1-2 alkalommal biztos becsipogott. Iszonyat mélyen aludt olyankor. Nagyon nehéz is volt felébreszteni. Ha lelassul nagyon a légzés, akkor csak csipog, ha ez tartós, akkor szirénázik. Olyankor szükség lehet újraélesztésre, mi is elvégeztünk tanfolyamot, de szerencsére nem volt rá szükség. Nagyon érzékeny műszer, figyelnünk kellett, hogy ne érjünk a baba matracához. Az ágyunk mellett volt az oldal nélküli kiságya, de ha hozzáértünk egy picit is, már érzékelte a mi mozgásunkat. Ezért pici rést hagytunk az ágyunk és az ő ágya között. Rengős terepen, ahol sok busz, villamos jár, ott nem lenne jó. A babánk csak szopizás közben tudott elaludni és hihetetlen antennái voltak rá, ha leraktam a helyére, azonnal felébredt, és hónapokba telt, mire át tudtam szoktatni. Addig a karomban aludt el velem együtt, és ha nem aludtam el nagyon mélyen, 1-2 óra múlva át tudtam csempészni a helyére úgy, hogy ne ébredjen fel. De sokszor beájultam én is, ezért vettünk egy pelenkalégzésfigyelőt is. Nem bántam meg ezt sem. Ez akkor is tudja figyelni a légzését, amikor a karomban aludt el a kicsi, mert másként működik, mint a Baby Control. Nyilván, ha nyomkodnám a hasát, azt is érzékelné, de azért megfigyeltem, ha együtt elaludtunk, nem érzékelte az én légvételemet. És volt olyan rettenetes hőség, amikor jelzett is. Ez viszont nem fokozatosan jelez, hanem azonnal szirénázik. Alig bírtuk felébreszteni akkor a babámat, rettenetes volt. Rázni tilos a babákat, bár az ember ösztönösen azt tenné. Szóval mi amilyen para-szülők vagyunk, nem bántuk meg a 2 légzésfigyelőt. Mindkettőt használtuk amíg csak lehetett. A pelenkalégzésfigyelőt hamarabb kinőtte, kb. fél éves kora óta nem tudjuk használni, mert mióta jobban mocorog álmában, elmozdul és túl gyakran jelzett, akkor is, ha nem is aludt mélyen. A Baby Controlt a mai napig használjuk, bár azóta már ő is használgatja, nagyon résnél kell lennünk. 1-6 hónapos korig ajánlják nagyon és ezt tapasztaljuk is, hogy fél éves kora óta talán ha egyszer bejelzett, azelőtt meg mint mondtam, hetente egyszer biztosan. A pelenkalégzésfigyelőt babakocsizás közben is tudtuk használni, vagy autóban. A Baby Control erre nem jó, mert minden mozgást érzékel, míg a pelenkalégzésfigyelő a hasmozgást, rekeszmozgást figyeli. Respisense ditto a pelenkalégzésfigyelő. Ezt újonnan vettük. A Baby Controlt vateráztam, de egyébként miután megvettem, utána láttam, hogy kapható lett volna úgy is, hogy garanciával használtan a forgalmazótól, sőt ha jól emlékszem ha újonnan veszi az ember és visszaadja amikor már nem kell, visszafizetik az ár egy részét.
2015. márc. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!