Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti a babátoknál elejétől...

Ti a babátoknál elejétől kezdve használtatok terpeszpelust?

Figyelt kérdés
Mi jövő héten megyünk az ortopédushoz, akkor lesz a kicsi 7 hetes. Eddig nem nagyon hordta a terpeszpelust.
2015. ápr. 8. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem használtam, nem is volt rá szükség, nem is igen értem a kérdést. Szerintem azt akkor kell használni, ha az orvos javasolja.
2015. ápr. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az orvos javasolta 6 naposan es azt mondta minel elobb annal jobb. igy masnap mar beszereztem es kb a 6 hetes kontrollig hordta utana kinotte de az ortopedus nem is kerte tobbet....nem tudom mikor javasoltak neked ha javasoltak akkor erdemes lett volna akkor beszerezni ha meg nem, akkor meg minek adnal ra?
2015. ápr. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
En sem nagyon ertem a kerdest.. az enyem 5 honapos, azt se tudom, mirol van szo. Nekem soha nem ajanlotta senki, vagy mondta, hogy ez szukseges
2015. ápr. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amikor volt a védőnő akkor ő egyszer ráadta a kicsire és azt mondta, hogy legyen rajta állandóan, de elég kényelmetlennek tűnt és nem is orvos mondta, hogy használjuk, ezért nem adjuk a babára. Ezért kérdezem, hogy ti mikor kezdtétek használni ha használjátok.
2015. ápr. 9. 08:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes kortól 11 hetes koráig az ortopédus javaslatára.De amúgy ezt nem a védőnők szokták megmondani hogy kell.e hanem az első csípőkontrollon
2015. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"de elég kényelmetlennek tűnt"


Mert az is. De ha kell, akkor kell.

Nagynéném is megsajnálta a gyereket, amikor üvöltött a terpeszpelusban. Levette róla, felnőtt korára "nyomorék" is lett/maradt.


Ha a védőnő nekem ilyet mondott volna, biztos rögtön ránézetek az orvossal a gyerekre. Teljesen egészségesnek látszó gyereknek nem szokták ajánlani.

2015. ápr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én is úgy tudom ez orvosi javaslatra kellhet csak


én már újszülöttkortól tornáztattam, csípőkörzés és egyebek, nem rendszeresen ugyan, de gondoltam néha ártani nem árthat

2015. ápr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Voltunk a védőnő után gyerekorvosnál az óta, kétszer is, és egyik sem említette a terpeszpelust, hogy használni kellene, csak kaptunk egy beutalót a kórházba a kötelező kontrollvizsgálatra. Természetesen, ha az orvos azt mondja neadjisten, hogy kell akkor ráadjuk, ha sír benne ha nem, mi is a legjobbat akarjuk a gyerekünknek, csak nem akarjuk hiába kínozni vele ha nem a doki mondta, hogy adjuk rá.
2015. ápr. 9. 10:22
 9/11 anonim ***** válasza:

már a kórházban mondták volna hogy add rá, ha szükség volna rá, azoknak a babáknak szokták ajánlani, akiknek laza a csípője, főképpen ha volt csipőficamos a családba. Amikor hazajöttetek a kórházból, megvizsgálták, mondták volna ha szükségetek van rá.

Nekem azt mondták 6. hétig legyen rajta, kezdetben minden nap rajta volt, nem zavarta semmiben sem, később amikor elromlott az alvása már ritkábban adtam rá, mert azt hittem amiatt, de aztán kiderült hogy gázos a bele, de addigra meg már azt mondta az ortopédus hogy nem kell már hordania. De nem vettem észre hogy kényelmetlen volna nekik, olyan kis saláták még olyankor, szerintem tök mindegy még rajtuk van e vagy nem :)

2015. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előre is elnézést minden olyan védőnőtől, aki magas színvonalon űzi a szakmáját, de nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy a többség nem áll a helyzet magaslatán, csak az elmúlt két hónapban mondott háromszor is egymásnak ellent orvosunk és védőnőnk. Uram bocsá', én az orvosnak hiszek..
2015. ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!