Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le róla?

Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket kérni. Hosszú hátközépig érő hajam van, amit a babám szültése óta összekötve, kontyozva, összefonva hordok. Kislányom 7 hónapos igazán eleven huncut csemete. Belecsimpaszkodik a hajamba a tövénél (hiába van összekötve, befonva stb.), (ki)tépi és rágja.

Nem tudom mit kezdhetnék vele, mert amint felveszem rögtön csimpaszkodik bele és már rágja is. Emiatt nem szeretném pár milisre levágatni a hajam, csak hogy ne tudjon mibe belekapaszkodni.

Mit tudnék csinálni, hogy leszokjon róla?



2015. ápr. 13. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem azon kívül, hogy türelmesen próbálod neki "elmagyarázni", hogy ez neked fáj, nem szabad stb., nagyon semmit nem tudsz. Nyilván nem érti meg egyből, de minden alkalommal elmondod, kiveszed a kezéből a hajad. Az én lányom 10 hónapos lesz, már csak nagyon ritkán foglalkozik a hajammal, pedig ő is tèpte rendesen...:)
2015. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ennél valami hatásosabbra lenne már szükség. Sajnos tényleg alig van már hajam. Tudom hogy ez a hajazás (túrás, markolás, tépés) normális az ennyi idős babáknál. De ez a rágás már tuti nem az. Minden alkalommal rászólok (Aú! Fáj anyának! Nem szabad!), de ez csak olaj a tűzre, annál inkább csinálja, élvezi és még röhög is amikor jajgatok neki. Én viszont már nem bírom tovább :(
2015. ápr. 13. 22:45
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Kösd be vékony kendővel, amikor felveszed a babát. Ha letépi a fejedről, akkor legalább van neki mivel játszani.
2015. ápr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ilyen esetekben, ha más nem válik be indokolt lehet jelzésértékűen rácsapni a kezére és mondani persze hogy nem szabad.
2015. ápr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha van egy kis haja akkor ha újra csinálja húzd meg neki finoman, de érezhetően. Ha kell újra és újra. A kisfiamnál ez vált be.
2015. ápr. 14. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. ápr. 14. 07:01
 7/11 anonim ***** válasza:
ne jajgass,ne reagálj ilyen látványosan,az tetszik nekik és kuncognak rajta :-) szólj rá de ne jajgatva,a kezét meg fejsd le a hajadról. én már tolom is el,ahogy látom,hogy nyúl felé,már azt se engedem (ha észreveszem mire készül)
2015. ápr. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy az utolsó írta szólj rá határozottan s vedd el a kezét.De majd kinövi olyan 10-11 hónapos korra.1 éves lányom pl már fésülget :)
2015. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én eltoltam a bébiszitteltem kezét vagy a fejemet húztam el - nekem még a szemüvegem is tetszett neki. Közben határozottan rászóltam. Gyorsan megértette, kb. egy hét alatt be is fejezte.


Ha viszont feltűnően jajongsz, stb., az tetszik neki, persze, hogy folytatni fogja.

2015. ápr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem szoktam óbégatni a gyereknek, tuti, hogy nem azért csinálja mert viccesnek találja a reakciómat (ha nem azólok rá egyáltalán akkor is csinálja, szóval ez nem megoldás nálunk hogy hagyjam had tépje, rágja csak). De a hajhúzás bevált, azonnal elengedi a hajam azóta.
2015. ápr. 18. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!