Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire tartod normalis...

Mennyire tartod normalis dolognak, hogy egy anya otthon marad 3 evig a babaval/kisgyermekkel?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 15. 23:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
52%

Én otthon voltam a kislányomnal és őszintén szólva, nagyon nem érdekelt, hogy ki mit gondol róla.


Számomra ez a normális, nem az, amikor bár az anya otthon maradhatna a gyerekével, de a 6 hónapos gyerekét beteszi a bölcsibe, mert uncsi otthon és nem képes legalább 1 éves koráig otthon maradni fele.

2015. ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
53%

Az én fiam 2 évesen ment csanába (nekem tanulnom kell a szakvizsgáimra, ami igen lassan megy, mert sokat volt beteg) és akkor már nagyon élvezte. Neki a 3 év csak velem itthon szenvedés lett volna, de nem minden gyerek ilyen nyitott. Vannak akik még az oviba is nehezen szoknak be és vannak (mint az én fiam is) akik igénylik a gyerektársaságot. Az nem igaz, hogy 3 éves kor alatt nem játszanak egymással, a fiam mindig elmeséli (júniusban lesz 3 éves), hogy melyik társával mit játszott.

Egyszóval a gyerek habitusától is függ, hogy szükség van-e arra a 3 évre otthon.

2015. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jó ha valaki megteheti. Csak ugye sokan mennek dolgozni miután lejár a gyed. Ettől Függetlenül szerintem teljesen rendben van.
2015. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
61%
Az az elszomorító nekem, h aki otthon van a gyerekével 3 évig és ne adj isten élvezi is, azt azonnal lepontozzák. Pedig vagyunk egy páran, akik tudatos döntés után maradtak otthon, nem azért, mert úgy alakította az élet. Mi anyagilag pl sokkal jobban járnánk, ha dolgoznék, a gyes töredéke a fizetésemnek.
2015. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
37%

Én pont fordítva látom, hogy aki szerint nem jó 3 évig otthon maradni, azt pontozzák le.


Szerintem feleslegesen sok a három év, más országokban (pl. olyan pocsék országokban, mint Németország) sokkal kevesebb ez az idő, és mégis rendesen felnőnek a gyerekek. A gyereknek is kb. kétéves korától szüksége van a kortársaknak, és anyuka ha megszakad se lesz egy csapat kétéves. Én személy szerint a középútra szavazok, fokozatosan visszatérni a munkába, először 4-6 órában.

2015. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
39%
Mivel ebben az országban a társadalombiztosítási, szociális rendszer így alakult ki, így persze normálisnak tartom, ha otthon marad valaki 3 éves koráig. A gyerek szempontjából meg majdnem hogy teljesen mindegy, fel fog nőni így is, úgy is, és nem ez fogja meghatározni a kapcsolatát a szüleivel sem (velem otthon volt anyukám 3 évig, sok ismerősöm van, akik bölcsisek voltak, nincs különbség semmilyen téren, ami a bölcsire visszavezethető lenne). Sok gyerek pedig a bölcsiben fejlődik nagyon sokat, ami otthon nem sikerül, azt a bölcsiben a "csordaszellem", gondozónők hatására sokszor megtanulja. Szóval nem ezen múlik, hogy kiből milyen felnőtt lesz, ahogy azon sem, hogy császárral született-e, azon sem, hogy pár éjszakát "sírni hagyták"-e és azon sem, hogy tápszert kapott, vagy szoptatták (és még sorolhatnám). :)
2015. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
30%
Itt egyedül #14 nem kapott lepontozást, aki leírta, hogy náluk külföldön a kevés és a sok otthonmaradást is normálisnak tartják.
2015. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
68%

Mivel egyedülállóként a gyesből nem lehetett megélni én is bölcsibe adtam a kisfiam 2 évesen.

Akkor jónak gondoltam ezt a megoldást. De mivel vidéken dolgozok azóta sincs módom reggel iskolába vinni, és délután érte menni. Ha beteg nagyszülőkkel marad otthon :(

Megfogadtam, ha lesz még gyerekem bármi lesz is 3 évig itthon maradok vele!

sajnálom, hogy ezeket nem láttam előre!

A gyerekeknek szükségük van az anyjukra(főleg) ennyi idős korukig :)

2015. ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
58%

Én egy év után menekültem vissza a melóba, értelmes emberek közé.


Ez van, mindenki más, én úgy éreztem - bármennyire is imádom -, hogy becsavarodok.

Rendesen "depressziós" lettem, hogy nincs társaságom, nem tudok kivel beszélgetni (az estéket a párommal nem tartottam elégnek, biztos, mert a munkámban is min. 6 órát végig tanács-adtam)...


Most délelőtt melózok, a többit a kicsivel töltöm, és kivirultam, sokkal több türelmem van hozzá. Ő csanába jár, élvezi a gyerektársaságot és folyamatosan fejlődik (jobban, mint mikor csak ketten voltunk) :) De a párom is örül, mert mondta, hogy néha nagyon rossz volt látnia rajtam a fásultságot, hiába a néha-néha beiktatott program.


Lehet megkövezni, nekünk így jó.

2015. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
43%
A kislányommal én is itthon voltam 3 évet és mikor vissza kellett mennem dolgozni, akkor jöttem rá igazán, hogy milyen jól tettem! Ugyanis, akkor döbbentem rá, hogy reggel bemegyek dolgozni, 8 óra munka, rohanás haza, közben vásárlás, hazaestem este 6-ra, és hétfőtől péntekig napi 1-2 órám maradt a gyerekemre (attól függően, hogy kellett-e főznöm), amiben benne volt a fürdés, a vacsora, meg max. 20-30 perc mese és/vagy játék (mindezt hullafáradtan), mert reggel megint kelni kell, tehát "időben" le kell feküdnie! Nekem a hétvége is iszonyat kevésnek tűnt, arra, hogy pótoljak 5 napot a lányommal, mellette persze van az embernek más dolga is. A kisfiam, most 8 hónapos és vele is itthon leszek 3 évig, mert ő is megérdemli és én is igénylem. A gyerektársaságot meg biztosítja a park, a játszóház és a rokon gyerekek! Persze van, aki nem tehet mást és kénytelen visszamenni dolgozni (őt sajnálom, mert nagyon nehéz döntést kell meghoznia, muszájból), de attól kiakadtam, amikor kolléganőm könyörgött a bölcsiben, hogy vegyék be a 4 hónapos gyerekét, mert vissza akar menni dolgozni, persze mondták, hogy nem! És nem anyagilag volt rá szüksége, csak egyszerűen nem tudta elviselni a saját gyerekét. Na az ilyen minek szül? Hozzáteszem második gyerek, az elsővel 6 hónapig bírta! És meg látszik a gyerekeken, persze nem a bölcsőde miatt, hanem az, hogy érzik, hogy az anyjuk nem szereti őket! És ezt nem kitaláltam, hanem a gyerekeken látszik!
2015. ápr. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!