Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukát! Mit csináljak?

Tápszeres anyukát! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már nagyon kétségbe vagyok esve. Kisfiam 7 hetes, tápszeres. Nagyon nehezen kakil, sőt csak akkor ha én segítek neki szélcsővel. Ez megy már 1 hete.1 nap után egész nap nyög, huzza a lábát. Én meg szenvedek mert nem tudok segíteni neki, csak a csővel. Már mindent próbáltunk, tea cseppek.
2010. febr. 20. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen teát próbáltál?? Nálunk az ánizstea nagyon bejött. 1 dl vízhet fél kávéskanálnyi ánizs. Itatni kell vele egész nap, esetleg a tápszerébe is rakhatod - na nem az ánizst, hanem a kész teából pár kortyot. Ha nem megy, mindenképpen doki, mert ez nem normális dolog az biztos!!
2010. febr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én doktornőm azt mondta, hogy tegyek pár csepp kifacsart citrom levét a tápszerbe, miútán megitta azóta minden nap van kaki. De az is lehet, hogy a tápszer túl erős neki.

Milyen tápszert kap?

2010. febr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Laevolac szirupot próbáltad már?Az én lányomnak az jó volt.
2010. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömnek ilyen problémája volt, tápszert váltott, a harmadik féle jött be nekik. Nem tudom milyennel eteted, az enyém beba ha start aktívot eszik, ő kakil 2x egy nap. Az ismerősömé pont ettől nem tudott, nekik végül azt hiszem a hipp jött be. Próbálgasd. Egyébként a kamilla teát is szokták javasolni.


7 hetes baba anyukája

2010. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
pár kiskanál narancslé, vagy citromlé ,édes-kömény tea. Laevolac-ot még ne nagyon mert laktóz van benne.
2010. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1-2 kiskanál narancslé. De csak szigorúan a leve, mert a rostját nem tudja megemészteni még! Én úgy csináltam, hogy kicsavartam egy kicsit és azt műanyag szűrőn még átszűrtem, hogy tuti csak a leve legyen. 2 kaja között add neki valamikor a nap folyamán.
2010. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a milupa tápot váltottam babéra pont emiatt.
2010. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Válts tápot (mi is ezt tettük Humanaról-Milupára).Laevolac szirupot is próbáltunk de az csak "tüneti" kezelés volt.A végleges megoldás a váltás volt.Sajnos kísérletezni kell,hogy a Te babád pocakja melyiket bírja majd.
2010. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szia! kemény a kakija, vagy csak a kakilás maga nem megy? első esetben jöhetnek a székletlazító trükkök (teák - kamilla, mecsek baby, ánizs; laevolac), a másodikban viszont ki kell várni, míg rendeződik a helyzet. előfordul, hogy nincs megfelelő inger, vagy hogy nem jó izmokat feszít ilyenkor a baba. ezek általában maguktól megoldódnak. a fiamnál megoldódott, de kellett hozzá jó pár nap (min. 2 hét). addig mi is szélcsöveztünk, majd elég volt csak az is, hogy kibontottam a pelusból és tartottam a lábát, nedves törlővel simogattam a popsiját. később ment már minden magától.
2010. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Próbálkozom. Milupa HA startot eszik. A gyerekorvos azt mondta használjam nyugodtan a szélcsövet. Hát nem tudom, inkább más. Kaptunk milupa AR tápot, azt nem bírta. Eddig nem volt gond, ez csak 1 hete. Akkor is próbáljunk más tápszert? A leavolak ugytudom csak nagyobb gyerekeknél lehet.
2010. febr. 20. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!