Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha rózsaszinben van a kislányo...

Ha rózsaszinben van a kislányom, miért kérdezik, hogy kislány-e? Tényleg vannak fiúk rózsaszinben?

Figyelt kérdés
egy lány lehet kékben,de egy fiúra csak nem adnak ilyen szint.amikor válaszokok-udvariasan,hogy ,rozsaszinben ven,akkor azt mondják,hogy ma már nem lehet tudni...tényleg ilyen a világ??
2015. ápr. 19. 08:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked, hogy kérdezik! :)

Az én lányaimra rendszeresen azt mondják, hogy kisfiúk, pedig se az arcuk, se a ruházatuk nem indokolja ezt. A hangjukról meg nem is beszélve, mert tipikus kislányos hangjuk van.

Amikor full rózsaszín babakocsink volt, akkor is rendszeresen kérdezték (újszülöttként), hogy Fiú?!

Én meg a 100. ilyen kérdésnél közöltem, hogy "Igen, rózsaszín babakocsiban!".

Akkor már rendszerint mindegyik embernek leesett, hogy irtó nagy baromságot kérdezett.


Nálam volt már, hogy elbizonytalanodtam, hogy fiú vagy lány van-e mellettünk (narancssárga ruha, hajról, arcról nem lehetett megállapítani, fülbevaló nem volt, stb). De ekkor inkább csak azt mondom a lányaimnak, hogy pl. Hintázik a gyerkőc is.

2015. ápr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

"Ilyen a világ?"

Milyen?


Egy csecsemőnél miért kellene annyira kihangsúlyozni a nemét?

A lányom úgy néz ki, mintha az apját klónoztuk volna. Ha vele látják, akkor rögtön arra asszociálnak, hogy fiú.

2015. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak volt egy lila alapon fehér virágos kisruhája. Soha nem kérdezték meg, hogy fiú-e vagy lány, csak amikor az a ruha volt rajta.
2015. ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
persze, egy csomo ralp lauren, antik batik, abercrombie, superdry ruha van kisfiuknak...(babáknak) én a fiamnak mondjuk nem vettem rozsaszin ruhát, de pl. tegnap láttam egy not a kislányával..tiszta barna, bézs, kék szinekben volt..az arca is nagyon fius volt, meg se fordult a fejemben, hogy kislány.. :D
2015. ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kislányomat 10 hónaposan, totál rózsaszín téli overállban meglátta a férfi, aki nálunk dolgozott és megkérdezte kisfiú? Mondom neki, hogy aha, azért van rózsaszínben. Erre közölte, hogy ja, azt észre sem vette 😁.


Én jókat szórakoztam, amikor rákrdeztem. Teljesen kislányos arca volt babának is.

2015. ápr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért NE lehetne rózsaszínben? Van aki feketét ad a gyerekére, na az meg a gyász színe!
2015. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

"Igen, rózsaszín babakocsiban!"


Miért, akár lehetne, nem?


Vagy mindenki új babakocsit vesz, ha netán az első gyereknél nagyon kislányosat/kisfiúsat választott, a második pedig ellenkező nemű lesz?

2015. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kórházban kérdezett rá egy pasas, hogy kisfiú-e a baba.

Mindezt azok után, hogy elolvasta a kis céduláját, amin a születési ideje és súlya mellett ott állt a neve is, nagy nyomtatott betűkkel rá volt írva, hogy Patrícia. :)

Teljes lelki nyugalommal és fapofával azt válaszoltam, hogy "majd ha nagyobb lesz, ő maga eldönti".:D


Az emberi hülyeséggel sajnos nem lehet mit kezdeni.

2015. ápr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez velem is sokszor megesett, baba korában nem volt túl lányos arca, de még rózsaszínben is hallottam a játszón, hogy majd ha befejezte a kisfiú a hintázást...

A fiammal meg pont fordítva volt :) Annyira édes bájos pofija volt (van), hogy hiába öltöztettem talpig kékbe, dínósba, autósba, stb., rendszeresen kislánynak hívták :)

2015. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Száz éve a rózsaszín volt a "fiúszín" és a kék a "lányszín".

Amúgy az egyik válaszoló lehet hogy engem látott, mert a babám barna cipőben-naciban és kék-piros hosszúujjúban volt. Ráadásul fekete a babakocsi, szóval.

A legjobb trükk beégés ellen: meg kell kérdezni, hogy mi a neve! :)

2015. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!