Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mesélnétek 4 hónap körüli...

Mesélnétek 4 hónap körüli babátokról? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
4 hónaposan a kislányom 68 cm és 6200 g volt. Már forgott hasról hátra és hátról hasra. Éjszaka 7-8 órát aludt egyben, napközben pedig 3-4x1 1/2-2 órát. Tápszeres baba volt (napi 5x evett 3-4 óránként), 4 hósan kezdtem el kóstoltatni de nagyon elutasító volt 3 hét alatt kezdte elfogadni a kanalas ételeket, onnnantól kezdve viszont 1 hét alatt ki is váltottunk egy étkezést úgy rákapott az ízére. A fogacskákkal sokat szenvedett, de akkor még egy sem bújt neki ki. Nagyon érdeklődő, mosolygós baba volt, nem félt az idegenektől. Nagyon szerette a gyerekdalokat, rengeteget rágcsált, imádta nézegetni magát a tükörben :D (folyamatosan dőlt a nyála). Most hirtele ennyi jutott eszembe.
2015. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wiky93 ***** válasza:
Kislányom vasárnap lesz 4hónapos, jövőhéten megyünk szurira tehát akkor tudom megmondani a méreteit, de kb 6,5 kg és64cm körül járhat :) 3hónapos kora óta átalussza az éjszakát (12órát alszik) Napközben kb 2-3x fél órákat alszik, néha alszik 1x 3órát is. Tápszeres, már eszik almát, banánt, körtét, sütőtököt, krumplit, tejpépet (répa nem ízlik neki) Nagyon szeret enni, kis beles. Teát is nagyon szereti. Pár napos kora óta hasonfekve altatom, nagyon jókat alszik, nem volt hasfájós. Párnapos kora óta nagyon ügyesen tartotta sokáig a fejét, most meg márstabilan tartja egyfolytában. Hasonfekve kinyomja magát, szereti nagyon a tvt. Nem forog még, fogdosni elkezdett egy pár hete de még semmi konkrét. Fél8-8 körül reggelizik, 10kor tízórai, 12ebéd, 3uzsi, 6pancsi-vacsi és alvás reggelig. Reggel mikor felébred már egyből nevetgél, csacsog :D be nem áll a szája, sikongat, macska hangja van :D lábai is egyfolytában járnak. Ennyi jutott eszembe :)
2015. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem pénteken volt pont 4 hónapos a kislányom:)

Nem is tudom mit és hol kezdjem:) Múlt pénteken mértük ha jól emlékszem 5805gramm volt "2950 grammal született" a Centit nem tudom,mert majd jövőhét hétfőn megyünk dokihoz:) de legutóbb 3 hónaposan és 1 hetesen 62 cm volt.

Pénteken visszük csecsemő szűrésre. UH. Nem kötelező ez a vizsgálat. Koponya,has és szívultrahang. Csak úgy,hogy tudjuk minden okés e.

A kicsim már megfog mindent,mindenért nyúl,meg is tartja,természetesen azokat jól körbe is nyalja:) iszonyatosan nyáladzik,már látszik az alsó 2 foga,valószínű hamar ki is fog bújni:)

Rettenet sokat "beszélget" csak mondja,mondja:)

Tápszeres 11 hetes korától, "egyedül eszik már" megfogja a cumisüveget és szépen el eszeget el iszogat, természetesen felügyelet mellett:) Nagyon ügyes.

Már átfordult hasról hátra,de fordítva még nem. Oldalra már régóta.

Szépen emeli a fejét,meg is tartja magát,a kezeit behúzza a mellhasához és úgy bámészkodik.

Iszonyú "sokat" elvan egyedül és nézelődik,játszik.

Nem síros,csak ha éhes,de akkor nagyon mondja:)

Napi 4-5ször eszik 150-180 ml tápszert. Milumil-t evett de nem igazán volt tőle kaki ezért most váltottunk Bebára. Na ettől van szinte minden nap.

Imád pancsolni,a szobába fürdetjük,mert külön a fürcsihez ott kapcsolunk hősugárzót,hogy jó meleg legyen neki és általában a padló szőnyegünk már úszik a víztől:)

Este fél 8 és 8 kor van a fürdetés utána még egy kis enni és alvás. Elringatjuk,szépen elalszik a karunkban kis altató zenére,és fel sem kell másnap reggel 7ig:)

Tehát 10 órákat simán.

Nappal is alszik,ám "most is":)

Napirendünk reggel 7kor ébresztő pelus,ruhacsere "van külön pizsama és nappali ruhácska" fél 8kor eszik,kis játék úgy 1óra hossza,aztán alszik 1-2 órát még.

Megint eszik és játszik és alvás. Tulajdonképpen én ezt a suttógó című könyvből tanultam meg. A 4É bevezetése.

Evés,Ébrenlét,Édes álom, Én időm:) Teljesen tökéletesen bevált.

Bármit tudok tőle csinálni, főzni,mosni,akár még körmöt festegetni,hajat festeni,tényleg bármit,nagyon türelmes baba. Mondhatnám azt is,hogy minta baba:)

Nem volt hasfájós sem.

Imádunk kint a levegőn sétálgatni,nagy hosszú sétákra megyünk. Eddig 1szer voltunk vele plázában. Az nem nagyon jött be neki:) Lehet,hogy csak rossz napja volt:)

Kicsit front érzékeny.

Nem is tudom mit írhatnék még. Meg hát így is elég hosszú lett:) Lényeg a lényeg,hogy szépen fejlődik,mindent csinál amit "kell" szépen gyarapszik:) Mindent imád ami zenél.:) A TV a minden.!! Azon belül is a Kerekmese. Amint meghallja hatalmas széles mosoly:) És happy minden:) Nemrég március 30.óta már nem csak mosolyog hanem hangosan nevet/kacag:) de kicsit nehéz kicsalni belőle. :) Ennyi sztem elég is lesz,mert órákat tudok róla "beszélni" ez esetben írni és akkor sosem teszem le a laptopot:)

Kedves kérdező?! A Te porontyod is 4 hónapos? Ő miket tud? Hogy vagytok?! :)

2015. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Azt elfelejtettem írni,hogy a kis kezét már nagyon rég ugye felfeezte,de most vettem észre,hogy a kis lábát fedezi fel:) Teljesen olyan fejet vág ,hogy "baxus... Nekem van lábam is :) mit kell ezzel csinálni"

Fogdossa nézi,nézi:) aranyos nagyon :)

2015. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsika még mindig én..


"Tudom mit gondolsz,hagyd már abba ennyi mindenre azért nem voltam kíváncsi:D "


Az evéssel kapcsolatban:) Tegnap elött megpróbáltam már almát adni neki a levét azt szépen ette kiskanálról,igaz a fele mellé folyt:) Ami le volt reszelve hát... addig addig forgatta a kis szájában amíg ki nem köpte:)

Vagy nem érkezett el az idő ahhoz,hogy mást is egyen,vagy nagyon nem jött be neki:D Biztos fura volt nagyon. De nem is gond mert nem akartam hamar bevezetni csak 5 hónapos kora után.

De már nézi ahogyan eszünk és cuppog is olyankor. Azt olvastam,hogy olyankor ha ezt csinálja akkor elméletileg készen áll arra,hogy megkóstolja az ételeket.

De olvastam azt is ,hogy az ő szervezete 6hó előtt nem áll készen a kis szervezete erre... Nem tudom... Meglátjuk. Mindenesetre nem erőltetem,csak már adnék mást is a tápin kívűl neki.

2015. ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 15.-én volt 4 hónapos és kb. 8kg és 66 cm.napi 4-5 eszik 150-200 ml tápszert.eszik már almát ,sütőtököt,tejpépet.nyúl a játékaiért forgatja vizsgálgatja őket és utána a szájjába nyomja :) hasról hátra már majdnem átfordul szerintem pár nap és meglesz.este 8-kor van fürdés utána kaja és magától alszik el.reggel kel olyan 6 óra fele de most beteg ífy a köhögés sokszor kelti:(nagyon sokat énekelünk neki és nagyon szereti,hangisan kacag :)a fejét már rég tartja és elkezdte azt hogy megkapaszkodik pl a takaróban és húzza fel magát.a kocsiban mindig reklamál ha nem szól a zene :)amúgy második baba,van egy 2 éves nővére aki imádja mindig segíteni akar:)na azt hiszem ennyi :)jaaa neki is nagyon készülöbe van a foga nagyon nyáladzik.:)
2015. ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Jó volt olvasni
2015. ápr. 20. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!