Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiam nem integet,...

Egy éves kisfiam nem integet, nem tapsol, nem mutogat. Volt ezzel más is így?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 11:10
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

Az eü-s dolgozó nem logopédus, de igaza van. Én gyógypedagógus vagyok, és mi úgy tanultuk, hogy 18 hónapos korig ki kell alakulni az első beszédhangoknak, ha ez nem történik meg, akkor megkésett beszédfejlődésről beszélünk! Nem kell, hogy értelmes szót mondjon, babanyelven is gajdolhat, a lényeg a hangképzés, a beszéd utánzása, ha ez 18 hónapos korig nincs meg, az már jelzés a szakember felé.

A kérdezőnek válaszolva, első körben a védőnőt és a gyerekorvost kérdezd az aggályaidról, ők mit gondolnak, ismervén a gyermekedet. Ha nem integet, nem tapsol, nem mutogat, ez még önmagában nem jelent semmit, mert lényeges, hogy mennyire fejlődik a többi téren, mozgásfejlődés, kommunikáció, hogyan érteti meg magát, mit ért meg a környezetéből stb. Egyébként a védőnő végez 1 éves státuszvizsgálatot, ahol néhány kérdésben rákérdez ezekre a dolgokra, és elvileg szól, ha van valami amit elmaradásként tapasztal. Először kérj tőle tanácsot. Aggódnod nem kell, de elsiklani sem kell semmi fölött azzal a címszóval, hogy a gyerekek különbözőképpen fejlődnek. Igen eltérő mértékben fejlődhetnek még ebben a korban, ezért érdemes szakember tanácsát kérni, ha elbizonytalanodunk.

2015. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem magam okosabbnak, csak 5 évig ezt tanultam az egyetemen , utána pedig 2 évig tanítottam pszicholingvisztikát: gyermeknyelv-elsajátítást, beszédértést, és agyi diszfunkciókból adódó betegségek felismerését: afázia, diszgráfia, diszlexia stb. A mozgásfejlődés nem a szakterületem, de én nem halottam olyat, hogy rohanni kellene a szakemberhez, mert egy 12 hónapos baba nem integet. 12 hónapos korban szerintem még nem ez a legfontosabb. Ha a kérdező babája mondjuk nem tudna magától ülni, vagy felállni, vagy esetleg kapaszkodva járni, akkor tanácsolnám, hogy keressen fel egy szakembert.
2015. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
19%

3-as idézek a belinkelt cikkedből:

"Ha a gyermek fiú, akkor 2 és fél éves kortól figyeljünk a fentiekre." Tehát simán nem gond, ha nem beszél 2 évesen egy fiú. Egyik ismerősünk ikerfiai két és fél évesen kezdték el mondani a szavakat és azt mondta a gyerekorvos teljesen normális. Nem azt mondtam az normális ha nem jár a gyerek 4 évesen, de azért járnak iskolába 6 éves kortól, mert ezek a különbségek akkor már egyensúlyba kell kerülniük és ott már gond van ha valamiben a gyermek el van maradva...

2015. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

13-as. a amiket te tanultál,képzeld én is. Nem azt mondtam,hogy felvágva szaladjon mert tuti biztos van valami baj! Valószínű,hogy van mit rendbe tenni a gyereknél. És most még nem késő!


A mozgásfeljődés és a beszédfejlődés-ugye mint ahogyan tanultuk-oda-vissza kölcsönhatásban van egymással,egymást befolyásolják. Tehát ha egy gyerek mozgásaiban nem fejlődik,akkor kisebb-nagyobb kommunikációs problémák is felfedezhetőek.Mozgásterápiávan közvetve erre is lehet hatni.


A beszédproblémák,diszlexia stb pedig nagyrészt pl. megmaradt, le nem gátlódott primitív reflexek miatt alakulnak ki. Nem mindig és csak és kizárólag,de nagyon sokszor ez az igazi oka. Semmilyen pszichológus,logopédus vagy egyéb szakember nem fog tudni segíteni,míg ezek a reflexek el nem tűnnek. Félreértés ne essék,nem lenézem az előbb említett szakembereket és a mozgásterápiát sem emelem az égbe és tartom kizárólagos jónak,de van egy sorrend. Ha az egyik szakember helyrehoz egy problémát,akkor jön a másik tudása. Ez nem verseny vagy hierarchia kérdése.

2015. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment mindenkinek egy zöld kezecske. Ha valakinek van még személyes tapasztalata, azt szívesen fogadom.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem egy agyonfejlesztett gyerekeről van szó, ami talán felróható nekem hibának. Sosem törekedtem arra, hogy ezekre megtanítsam, csak néha mutatom neki és kész. Talán napjában többször kellett volna ezekkel foglalkozni? Egyáltalán ezek tanítandó tevékenységek, vagy magától (ösztönből) kezdi a gyerkőc?

2015. ápr. 21. 11:51
 16/40 anonim ***** válasza:
14-s teljesen igazad van! 6-7 év az a kor, amikor a gyerekek fejlődése nagyjából minden téren kiegyenlítődik (mind a beszédértés, artikuláció, mozgás). Abban persze azért az eü-snek igaza van, hogy vannak olyan dolgok, amikre figyelni kell, és ha a gyerek idejében szakemberhez kerül, akkor a probléma kezelhető.
2015. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Olvasva a kommenteiteket még valami adalék: 6 és 9,5 hónapos kora között megcsúszott a gyerkőc a mozgásfejlődéssel. 10,5 hónapos kora óta jár korai fejlesztőbe gyógytornára, 11 hónapos kora óta mászik, és 1-2 hete áll fel.

Összefügghet a mozgásfejlődés megcsúszása a kérdésben említett dolgok még ki nem alakulásával?

2015. ápr. 21. 11:54
 18/40 anonim ***** válasza:

14-esnek írom. A kommunikáció nem csupán a teljes helyességgel kiejtett szavakat,mondatokat jelenti. A "babanyelv" is,ha adekvát,annak minősül. Ha jól emlékszem ez is benne van a cikkben. A gyereket teljes egészében kell vizsgálni,különböző élethelyzetekben, akár több alkalommal is,hogy pontos választ lehessen adni. De még mindig nem értem,miért lenne baj,ha anyuka rászánna egy délelőttöt és a biztonság kedvéért,a maga megnyugtatásáért megmutatná valakinek a kisfiát.


Én az akkor majd 7 hónaposomat el fogom vinni a nyáron a volt főnökasszonyomhoz,hogy "műszakiztassa" le a gyereket,a biztonság kedvéért. :D Nagyobb a tapasztalata és jó ,ha ő is ránéz. Szerintem ez nem azt jelenti,hogy itthon rágom a körmöm és betegesen keresek rajta minden kóros jelet.

2015. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor játszatok egy kicsit többet. Ne néha mutasd, hanem minden nap mondókázhattok 15 percet. Szerintem néhány alkalom után a babád csinálni fogja. Ha pár hónapon belül nincs változás, akkor jelezheted a védőnőnek, vagy a háziorvosnak és utána lehet továbbmenni.
2015. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Nálunk iszonyatos várólista van fejlődésneurológián, magánrendelés pedig nincs, emiatt vagyok gondban a szakemberhez fordulással. Hamarosan megyünk 1 éves státuszra, meg fogom kérdezni a védőnőt, van-e valami más, elérhető lehetőség. Bár nekik igazából az sem volt gond, hogy csak 9 hónaposan kezdett kúszni, akkor is húzta az egyik lábát. (Önszorgalomból kerültünk be a korai fejlesztőbe aztán).
2015. ápr. 21. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!