Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiam nem integet,...

Egy éves kisfiam nem integet, nem tapsol, nem mutogat. Volt ezzel más is így?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 11:10
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Hűha, kérdező, gondban leszel, néhány válaszoló csak egymással vitázik, ez rajtad nem segít. Már írtam előzőleg, most konkrétan írok néhány személyes tapasztalatot.

Legkisebb fiam most 18 hónapos, az 1 éves státuszon a védőnő kérdésére, hogy rámutat-e a megnevezett képre, a válaszom nem, nem mutogatott, nem tapsolt, nem integetett, igaz nem is nagyon tanítottam. Azt mondta a védőnő, nem baj, mivel a többi rendben volt, járni már 11 hónapos korától járt, mozgásfejlődése nagyon ügyes, de még nem beszél, legalábbis értelmes szavakat nem mondd, de babanyelven karattyol egész nap. A tapsolás meg mutogatás néhány konkrét együttfoglalkozás után gyorsan kialakult, rögtön utánzott mindent, integetni is azonnal vette a lapot és utánzott minket.

A lányom 4 éves, és az ő mozgásfejlődése picit lassúbb volt. 10-11 hónaposan úgy mászott, mint a tiéd, egyik lábát húzta, de pár hét alatt kialakult. Csak 15 hónapos korában indult el, viszont már 1 évesen beszélt. De nem integetett, nem tapsolt, egyszerűen nem volt hajlandó, hiába mutattuk neki. Míg a kistesó vígan tapsikol ha valami sikerül neki, ezzel jelezve, hogy valami sikerült neki, a lányom nem azért nem tapsolt, integetett mert nem tudott, hanem mert nem akart, másképp fejezte ki magát. Egyszer-kétszer hajlandó volt unszolásra, de aztán nem, mint ahogy az egyik szülő is írta, megmutatta, hogy tud ő ilyet, és aztán kész.

Úgy gondolom, hogy az integetés, tapsolás, mutogatás utánzáson alapuló tanított tevékenységek, nem ezek jelzik az adott gyermek fejlettségi szintjét, ez annál összetettebb dolog, és sokkal lényegesebb a mozgásfejlődés alakulása, és a beszédhangok képzése, de ezeknél is nagyon eltérő egyéni szóródás van.

Igen, a mozgásfejlődés párhuzamos az idegrendszer fejlődésével, illetve mozgásterápiával stimulálni lehet az agy bizonyos területeit, ez oda-vissza hat, de ez nem azt jelenti, hogy aki már 10 hónaposan járt az nagyon okos lesz, és aki csak 15 hónaposan az meg buta, itt megint összetettebb a dolog, mindez függ a gyerek habitusától, a környezettől stb.

Te mint szülő annyit tehetsz, hogy sokat beszélsz, mondókázol, dalolsz neki, együtt mozogtok, mutogattok, nem egész nap kell vele lenni, házimunka közben is, 5-10 percekre is le lehet ülni, a mozgásfejlődéséhez szabad teret biztosítani, minden olyan mozgás, ami kibillenti az egyensúlyhelyzetből, fejlesztő hatású, hintázás, ugrálólabdázás, lépcsőzés, forgómozgások, repülőzés, ugrálás trambulinon, kúszás-mászás akadályok között, sátorba ki-bebújás stb.

Azért én még mindig bízom a védőnő meghallgatásában, majd ő megmondja, kell-e szakember vagy sem. Ha nincs szükség szakemberre, keressetek a környéken baba-mama klubbot, játszóházat, ahol van mondókaklub, mozgásfejlesztés, már annyi minden van manapság még a kis falvakban is.

2015. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Tapsolni, képre mutogatni már tudott egy évesen. Integetni csak most, 15 hónaposan kezdett.
2015. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólást, tapasztalatok megosztását, stb.

31-es, neked külön köszönöm a rám fordított időt, és kimerítő választ!

Dévényre járok a kisfiammal, azt a "napirendi pontot" már kipipáltuk :)

Beszélek a védőnővel, aztán meglátjuk, hogyan tovább.

Őszinte leszek, én sosem tudtam feloldódni a mondókázásban, éneklésben. Ez alatt azt értem, hogy mondókázunk, verselünk, stb, de belegondolva, sosem mutogattam hozzá, cak "lovagoltattam" a térdemen, és egyebek. Szerintem az artikulációt és gesztikulációt sem "turbóztam" meg úgy, ahogy azt sok helyen máshol látom, ha kicsivel foglalkoznak. Talán ez is oka lehet, hogy nem csinálja ezeket a dolgokat.

Ha bárki integet neki, ő nagy mosollyal nyugtázza, de vissza nem integet :)

Foglalkozok vele kicsit másképp, mint eddig, beszélek a védőnővel, és majd megosztom a későbbi tapasztalataimat, hogy az utánam jövő, hasonló kérdéssel küzdő szülőknek legyen valami támpont.

Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2015. ápr. 21. 18:50
 34/40 anonim ***** válasza:

Már sokan válaszoltak, de én csak annyit fűznék hozzá, hogy ezek a dolgok szerintem egyáltalán nem kellene, hogy görcsölés tárgyai legyenek. Én a természetesség híve vagyok, az alapvető mozgásfejlődésekben persze az ember lánya aggódik, ha nem csinálja, de ezek szerintem egyáltalán nem azok. Nyugodj meg, egyáltalán nincs elkésve ezekkel!

Tény, hogy tanácsolják a babákkal való magasabb hangnem használatát, de azt is inkább az első 6 hónapban tartják hasznosnak. Nem is értem, mire ez a nagy felháborodás a korábbi hozzászólóktól... miért kell megijeszteni az anyukát? Persze, én is annak vagyok a híve, hogy inkább vizsgáltassuk ki, minthogy nagyobb baj legyen.., de ez nem olyan dolog, ami nem csúszhat pár hónapot könyörgöm? És ha csúszik sem marad le semmiről? Miért kellene mindennel egyből orvoshoz szaladni? Az egészségügy sem bírná mellesleg..

Kedves anyuka, nyugodj meg, ha gond van, ráérsz akkor aggódni. Nem minden baba egyforma. Van amelyik baba imádja a tapsolást pl. a másik megijed tőle...stb. Nem is lehet őket egyformán fejleszteni még ennyi idősen.

2015. ápr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Megírnád, hogyan fejlődött tovább a Babád? Köszi M.

2016. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Én is érdeklődnék , hogyan fejlődött a gyereked. Az én lányom sem mutogat még dolgokra, de tapsol és integet.

2020. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Kedves utolso es veletek mi lett azota?
2021. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte minden rendben :) 18 hónaposan jött meg a mutogatás igazán és ezzel együtt a beszéd is. Azóta bölcsibe is jár és meg kell mondani hatalmas fejlődésen ment keresztül. A védőnő is meg nyugtatott hogy nagyon jól feljőldik :) 36os voltam
2021. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Szuper ♥️
2021. dec. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Hogy alakult kedves kérdező azóta?

2022. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!