Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki akinek ilyen pici...

Volt valaki akinek ilyen pici volt közel 1 éves kislánya?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kislányom, 7 kg és 69 cm. 2800 grammal 49 cm-vel született. Vérszegény amúgy, de kap rá gyógyszereket. Mindenkitől megkapom hogy mennyire picike, hogy úgy néz ki mint egy 6 hónapos.
2015. ápr. 24. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is picurka, 13 hónaposan volt mérve, akkor 8 kg és 73 centi volt. Egyébként 2880 grammal és 49 centivel született. Vérszegénységre kap vasat, de csapnivalóan eszik. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, ő ilyen. Valószínű genetika is,napukája iszonyúan vékony. Nem értem miért kell bántzani ha valaki az átlagnál kisebb. Meg állandóan megy a verseny. Múltkor láttam egy baba képével büszkélkedett az anyukája, hogy 6 hónaposan 11 kg, és mindenki dícsérte. Ha valaki pici egyből kivizsgálásra küldenék ha ducibb akkor minden rendben? Egyébként nálunk a doki és a védőnő szerint minden rendben ne aggódjak, ők meg vannak elégedve vele.
2015. ápr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 aHermann ***** válasza:

Szia!

A nagyobbik lányunk 1 évesen 72 cm volt, és 8kg. (53cm és 3100gr volt születésekor). Teljesen egészséges. Most, bő 2,5 évesen se egy óriás: 90 cm, és 12kg. Ő ilyen alkat, én se vagyok egy óriás (162cm).

Szerintem a pici se lesz nagy. 4,5 hónaposan 59cm, és 6300gr (52cm és 2780gr volt születéskor).


Amúgy a fiam ovistársai között nem egy gyerkőc akkora mint a nagyobbik lányunk, pedig 4 évesekről beszélünk.

2015. ápr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk az én kislányom ahhoz képest hogy vérszegény nagyon jó étvágya van. Még éjjel is felkel egyszer enni. Lehet hogy tényleg genetika.. Párom magas, de nagyon vékony, én átlagos testalkat vagyok.
2015. ápr. 24. 08:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Ami lényeges, hogy a gyerekek egyenletesen fejlödjenek.

Ez azt jelenti, hogy ha kicsi súlyu akkor majd 2 évesen se 15 kg-s legyen. Most már amúgy is leállt a nagy súly gyarapodással, 2 évesen kb 10 kg lesz. Ès így tovább. Nálatok az lenne a baj, ha semmit nem hízna vagy ha hirtelen most 10 kg-s lenne.


Èrdekes, hogy Mo-n még mindig az a lényeg, hogy a gyerek kövér legyen, mert úgy jó. Pedig olyan nagy az elhízottság, inkább arra kell figyelni, hogy megfelelöen fejlödjön de semmi képpen se legyen már most elhízott.

2015. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 aHermann ***** válasza:

Ne aggódj, ha kiegyensúlyozott, jó kedélyű nincs semmi gond.

Azt elfelejtettem írni, hogy a lányunk annak ellenére kicsi, hogy amióta azt eszi, amit mi elképesztő mennyiségeket tüntetett el (akár bő felnőtt adagokat, és ezt naponta). Utóbbi néhány hónapban eszik kevesebbet. Viszont annyit mozog, hogy nem bírom követni (én néha abban elfáradok, hogy nézem).

2015. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

50 cm-el és 3100 gr-al született a lányunk. 1 éves adatokra emlékszem. Akkor 75 cm és 8 kiló volt. Egy átlagos 1 éves 75 cm, tehát a te lányod egy kicsit alacsonyabb az átlagnál, de ez még normális, nincs ezzel semmi baj. Nekünk csak a súlya volt kisebb az átlagnál, de az is mindig benne volt a normál tartományban. A 7 kiló tényleg kicsit kevés, de szerintem még éppen belefér. Nekem mindig azt mondták, hogy ha jókedvű, energikus, erős akkor nem baj, ha kisebb a súlya.

(A lányunk már 2,5 éves és mostmár teljesen átlagos alkat, majdnem 13 kiló.)

2015. ápr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Aranyos kis pici lányka lehet. Fiam jár angolra, és van egy kis csoporttársa kislány, aki iszonyú picike. Alacsony is és vékony is. 3évesen volt 10,2kg és 88cm. MOndta anyukája, hogy 2600grammal született és mindig nagyon pici volt, megjártak mindenféle genetikai kivizsgálást, de nincs baja a kislánynak, szimplán pici.

Én kisfiam sem volt nagy- mindig kicsinek vékonynak láttam, ő 3050grammal született és 8,5kg/76cm volt egy évesen. Mondjuk nálunk apuka elég magas, ugyhogy cm-re átlagos volt, de a magasságához meg olyan kis giliszta. Ő is nemrég volt 3éves és most 95cm és 13kg.

2015. ápr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1 évesen 8,16 kg és 73 cm volt a kislányom, 3100 g és 52 cm volt születésekor. Most lassan 5 éves és 105 cm és 14,8 kg körüli. Magassága átlagos, a súlya kisebb, de nem sovány, pont jó. Ő félévesen volt 7,16 kg és 64 cm.
2015. ápr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kislányom 1 évesen 7900 gramm és 72 centi volt.

Ő is vérszegény volt, alig evett, illetve e-coli fertőzéssel küzdöttünk 3 hónapos kora óta, nála erre is fogták, hogy nem hízik.

Most 1,5 éves, a vérképe rendben, coli sincs 4 hónapja. Mégis csak 8,5 kiló és 76 centi.

2015. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nagyon vékonyka. Most 14 hónapos 76 cm és 8300 gramm. 53 cm-el és 3260-al született
2015. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!