Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már elmúlt 1 éves, mikor...

Már elmúlt 1 éves, mikor alszunk már végre? Nem nagyon bírom tovább.

Figyelt kérdés

Már próbáltuk egy szobában velünk, de a kiságyban, aztán köztünk, aztán külön szobában...de mindig mindenhol ugyanaz a műsor. Felkel reggel fel 8 körül (bár ma negyed 6-kor, ilyen se volt még), aztán délben alszik 1!!! órát, a nappali alvása ennyi. Aztán este elalszik fél 9-kor, éjfélkor ébred, fent van kb. másfél órát. Dobálja magát, néha nyekereg, 100-szor vissza kell neki adni a cumit aztán egyszer visszaalszik. Aztán 4 körül megint ébred, megint nézelődik màsfél óràt. Persze aludni nem lehet mellette ilyenkor, mert néha felugrik, jön-megy az ágyban kicsit.

Egész nap megy, meg sem lehet állítani, leültetni szinte egy percre sem, tutira elfàrad. Nem tudom mit próbálhatnànk még meg. Citromfű tea, Sedativ Pc,több vacsi, kevesebb vacsi, Dentinox stb. minden hatástalan.


2015. ápr. 26. 06:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sose hasznaltam! De 16 hos volt mikor halozsakba raktam azota vegig alussza az ejszakat. De tudd hogy egy gyereknek 5-6 nap kell egy szokas kialakitasban.
2015. ápr. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Most abban a korban van, hogy minden érdekli. Az új élmények foglalkoztatják még álmában is, újra és újra végigveszi amit aznap tanult. Nálunk is voltak ilyen korszakok, soha nem cumizott, de sokáig cicizett, az megnyugtatta.
2015. ápr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hónapos, napközben szintén ennyi az alvás igénye. Nekünk estére bevállt a Viburcol kúp. Egész éjjel tornázott mellettem, felállt, felült, visszafeküdt. Egész éjjel forgolódott, sírva ébredt 3/4 óránként. Figzásnál szokták ajánlani elsősorban, de nekünk "nyugtalanságra" tökéletesen bevált"
2015. ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem az a baj,hogy mindig reagáltok a rra amit csinál.ha 100szor eldobja a cumit,valószinűleg nem kell neki.ki kell alakitani egy alvási rendet.puszi,mese ölelés,ének-és kijönni.pár nap alatt beáll.ez egy rossz szokás,ami megerősitéseel még rosszabb lesz.vissza kell kisérni a szobájába-mondani,hogy most éjszaka van,mindenki alszik..stb.valószinű nap közben is túlpörög-ezért nmyugtalan az éjjeli alvás.ha feébred délben,nem tudod vissza altatni?
2015. ápr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó! Nem, sajnos nem tudom visszaaltatni délben. Már minden módon próbáltam.

Egyébként éjszaka ha felkel sosem játszunk vele. Mindig mondogatom, hogy aludni kell, este van stb., de szerintem nem is érti még...

2015. ápr. 26. 15:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos kell neki a cumi, akkor is ha eldobja, ez biztos. Illetve nem is dobja el, hanem kiesik alvás közben a szájából, és mikor àtfordul nem viszi ugye magával. Ha már hallom, hogy mocorog szaladok egyből, mert ha nem érek be időben és nem kapja meg a cumit hamar, akkor pikk-pakk fel is áll a kiságyban és ordít.
2015. ápr. 26. 15:03
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Van egy Szuperdada című sorozat, nem tudom ismered-e. Kb. minden második adásban volt egy olyan gyerek, akivel az éjszakai alvásrendet kellett kialakítani.

Ő azt a rendszert alkalmazta, amit előttem leírtak. Este esti mese a saját szobájában, saját ágyában, puszi, jóéjszakát kívánás, majd ajtó becsuk és ott kell hagyni. Ha bömböl, akkor odamenni hozzá, elmondani, hogy éjszaka van, lefektetni, puszit adni neki, jóéjszakát. Ha ordít tovább és biztos vagy benne, hogy nincs baja, nem éhes, nem fáj semmije, egyszerűen csak hisztizik, akkor hagyni kell hogy kiüvöltse magát, elalszik.

Az anyukák/apukák 99%-a nem aludt az első három nap egy percet sem, mert a gyerek végig üvöltötte az éjszakát, nem az volt, amit megszokott, vagy is az, amit te is csinálsz, hogy amint nyekken egyet rögtön ott terem anyu és lesi minden kívánságát. Átlagban három, azaz 3 nap után beállt az új rendjük és hozzászoktak, hogy fölösleges hisztizni, mert anyu nem ugrik rá.

A poén, hogy azt mondtam "na persze". Aztán mi is ugyanezzel küzdöttünk és amikor átálltunk arra, hogy már tudtam, hogy csak a hiszti és a szeretethiány miatt ébred meg a kislányom, akkor én is alkalmazni kezdtem.

Brutális érzés volt, sanyargott a lelkem éjszakánként, hogy odamegyek, látom, hogy hiszti van, de visszafektetem, adok neki egy puszit és eljövök. Én is megnyugszom, hogy nincs baj és az ötödik éjszakát ő is átaludta már. Vagy legalábbis a hangját nem hallottuk.

Nem mondom, hogy sosincs már nyöszörgés éjszaka, de amíg régen mindennapos volt, most jó ha kéthetente egyszer fordul elő és akkor is megnyugszik pár puszitól és a szavaimtól gyorsan.

2015. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, 3 nap végig sírás? Te jó ég, ez szerinted nem hagy nyomot a lelkén? Mi nem bírtuk, 5 perc is rengeteg idő mikor sír és mi meg csak hallgatjuk odaát. Nekünk nem jött be és nem is akartuk többet ezt csinálni.

Túl kell jutni ezen, mi se csináltunk semmi mást, cicire raktam, 2 perc és aludt, vagy apa vállán éjjel is nagyon hamar megnyugodott. Nem csalódott bennünk sose. Egyszer csak abbahagyta a keléseket, kiegyensúlyozott, jó kedélyű gyerek.

(netán nem jön a foga? nekünk csak a Nurofen vált be erre)

2015. ápr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem is látsz fogat kijönni, még feszítheti az ínyét, és lehet hogy az felébreszti. Ez egy hétig is eltarthat.
2015. ápr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ismét köszi a válaszokat. Hàt én nem vagyok szuperdada...fél percig sem lennék képes sírni hagyni, úgyhogy ez a megoldás tuti kilőve. Akkor inkább nem alszok még pár évig.


Lehet, hogy jön a foga, sajnos nem engedi megnézni, de vannak azért rà utaló jelek. Viszont tegnap csak éjfélkor kelt fel egyszer, de pár perc múlva vissza is aludt és reggel negyed 9-kor kelt! Mióta megszületett még nem aludtunk ennyit egy huzamban :-)

2015. ápr. 27. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!