Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj, ha 6 hónapos elmúlt a...

Az baj, ha 6 hónapos elmúlt a babám és még mindig nincs napirendünk?

Figyelt kérdés
Mindig mikor úgy érzem, hogy na úgy nagyjából kialakult a napirend, akkor borul minden valami miatt. Most például nagy örömömre a 6 órai ébredést felváltotta a 7 körüli ébredés. Igen, de így ami korábban volt elcsúszott és az ebéd már olyan későn van, hogy az uzsonna lassan már lehetne vacsora is, szóval nem fér bele az 5 étkezés, mert 4 óránként éhes és korábban nem fogadja el vagy csak belepiszmog. 9 körül alszik el mindig, olyankor már nagyon nyűgös. Az fix, hogy a fürdetés fél8-8 körül van, kevés játék, evés és alvás. De ha nem ez akkor mindig van más, fogzás, nem alszik, máskor alszik, soha nem tudom magam tartani a napirendhez. Mindig máskor alszik el is, ugye most már többet is van ébren és ez egyre több lesz, úgyhogy jó, hogy borul minden. Figyelem, hogy mikor álmos és akkor teszem le aludni, ez egyik nap így van, másik nap még akkor nem álmos. Csak én bénázok vagy tényleg nem lehet még ilyenkor napirendet tartani.

2015. jan. 7. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez babafüggő. Nálunk ilyenkor már volt napirend régen, de az én fiam eléggé kiszámítható volt alvás terén. Én mindig ugyanakkor altattam este, ettől nem tértem el, így ugyanakkor is kelt reggel és innen kiszámítható volt a napunk. Nem minden baba ilyen (sőt a többség nem), mert nálunk például a fogzás sem zavart be, sem a mozgásfejlődés.
2015. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem baj. Első babámnak csak 1 éves korára állt be a fix napirend, mikor már csak egyszer aludt. A másik kettő már nem volt ilyen szerencsés, nekik muszáj volt születésüktől a nagyhoz is igazodni.
2015. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekünk sem volt még két egyforma napunk... Ahogy kimondanám, hogy hogy szokott csinálni valamit, változtat rajta :-) Ráadásul fél 7-től 8-ig bármikor kelhet - attól függően, hogy hányszor és mikor kel éjszaka -, innentől semmi nem fix. Lefektetni legkorábban az utolsó alvásától számított két és fél óra múlva lehet. Tegnap nem tudom milyen front volt, a 16 órás cicibe bealudt, 17-kor kelt, így később vacsiztunk és fürödtünk (egyébként általában 15-16 után nem alszik) Ma pl. jön a gyógytornász, úgyhogy sakkoznom kell, hogy 13-kor már ne legyen tele a hasa, de ne is legyen álmos. Utána tutira kidől, így valószínűleg a séta is elmarad. Holnap dokihoz megyünk státuszra, ugyanez. Igyekszem inkább a dolgok sorrendjét tartani, az adja a rendszert.
2015. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!