Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki szoptatás...

Van olyan, aki szoptatás alatt cigizett? Az nagyon káros az anyatejbe?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Ezt meg sem kellett volna kérdezni!
2010. febr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sokat cigiztem,de mikor megtudtam,hogy terhes vagyok azonnal letettem a cigit és amíg szoptattam eszembe se jutott,hogy rágyújtsak,nem is hiányzott.Most már sajnos újra szívom,bár jóval kevesebbet,mint régen.
2010. febr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Gondolom,hogy nem károsabb,mint terhesség alatt cigizni,söt. Én bevallom,hogy 8 hós a babám és cigizek. Csak anyatejes születése óta és még 1x sem volt beteg! Az orvosi rendelöt csak a tanácsadás miatt látjuk.
2010. febr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon káros.
2010. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg cikk van a témáról, egy közülük:

[link]

Én is dohányoztam terhesség előtt, amikor pozitív lett a tezst letettem,nem tervezett terhesség volt,így korábban nem hagytam abba,de ha tervezett lett volna akkor előbb leteszem. Szoptattam 9hónapig,aztán elment a tejem,onnantól úgy kívántam a cigit mint a fene így rágyújtottam újra. Csak a lakáson kívül cigizek ha a baba alszik,és este egy szálat a párommal. Így kb 3-4szál fogy naponta. Amíg szoptattam nem gyújtottam rá, a baba egészsége a legfontosabb. Vannak akik terhesség és szoptatás alatt is dohányonak,semmi baja a babának,de van aki nagyon megbánja,megbánta mert beteg lett a pici.

2010. febr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen, káros...ő is szépen megkapja a saját nikotinmennyiségét... nem hinném, hogy erre szüksége van.. Olyan, mintha kábítószereznél, hisz az is , az is drog, akárhogy is nézzük. Akkor meg???? Fontos már most rászoktatni a cigire? Ui. ő is függő lesz...
2010. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Rosszul gondolod, az anyatejbe ugyanaz a károsanyag mennyiség kerül, ami a te szervezetedbe, nem szűri semmi, míg terhesség alatt a méglepény sok mindent nem engedett át.

Tápszert jvasolnak az ilyen anyáknak, ne mérgezze agyon a gyerekét, nem mindig a legjobb az anyatej.


Tudjátok, az a furcsa, hogy abba nem gondoltok bele, hogy ha abbahagyjátok a szoptatást, a gyereknek le kell szoknia a cigiről, ha tetszik, ha nem.

2010. febr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem egy ismerősöm cigizett mindkét gyermekével. Mind a kettő asztmás... rohangálnak az ügyeletre, ha befulladnak. Sajnálom a gyerkőcöket
2010. febr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon káros, ha belegondolsz nem véletlenül mondják, hogy ne egyél olyan ételt ami puffaszt, vagy túl fűszereset mert fog fájni a baba hasa, hiszen átjut az anyatejbe. Ez a helyzet a cigivel is, átjut és a baba is kap belőle.

Én is cigiztem, de amikor terhes lettem, nem gyújtottam rá, azóta már megszületett a kislányom 6,5 hónapos, anyatejes és nem tudnék rágyújtani mert bűntudatom lenne. Úgy vagyok vele, hogy cigi helyett veszek a kislányomnak valamit.

2010. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm és végig cigizett a terhesség alatt és a szoptatás közben is Ráadásul nagyon erős ukrán cigit szívott!Undorítónak tartom hogy tehet ilyet egy anya?A terhesség előtt én is cigiztem mégis letudtam rakni pedig rengeteg problémával kellet megküzdenem!!!!Nem károsítanám a babámat soha!!!!!
2010. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!