Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babám alig van el...

10 hónapos babám alig van el egyedül, rengeteget ordít, állandóan foglalkoztatni kellene, én meg már megőrülök és elfogott a "szaranya" érzés, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Soha nem volt egy nyugodt, jó alvó baba. Az elején alig aludt, hasfájós volt, nem lehetett letenni. Ahogy elkezdett forogni egyre jobb és jobb lett, de mindig rengeteget kellett vele foglalkozni. Ha kimentem/kimegyek a szobából torka szakadtából ordít. Most már jön utánam ordítva. 10 hónapja nem volt átaludt éjszakánk, nem eszik, de sokszor ébred, nyugtalan, sírdogál. Napközben sem alszik jól. 2x alszik, de sokszor van úgy, hogy félóra után felébred, ordítva vár a kiságyban, felveszem, a vállamra hajtja a fejét és alszik tovább, de ha lerakom rögtön felébred és sír. Már éjszaka is mellettem alszik 6 hónapos korától, mert kibuktam, nem bírtam annyiszor ébredni, így valamivel jobb. Rettentően ragaszkodó. Napközben is úgy van el, hogy ha mellette ülök, de akkor is 1-2 perc mászik rám, majd újra picit elvan és újra mászik rám. Ha valamit csinálok, akkor ott van a fenekemben, húzza le rólam a nadrágot, kapaszkodik fel és ordít. Kevés ideig van el azzal, hogy pakolhat. A dolgommal alig haladok. Állandóan elvagyok havazva és ez is frusztrál. Segítségem nincs, a férjem későn ér haza, más rokon/barát nem lakik a közelünkben. Mára nagyon besokalltam. Egyszerűen ordíthatnékom van. Azt érzem, hogy nem bírom, rossz anya vagyok, nincs hozzá már türelmem, néha már rákiabálok, vagy egyszerűen már meg sem szólalok csak fekszem, ülök mellette. Kimentünk sétálni, ott volt a gombóc a torkomba, sírni tudtam volna, hogy annyira, de annyira rossza anya vagyok és nem szabad lenne ilyeneket éreznem, valahonnan erőt kellene merítenem, de nem tudok, kirohannék a világból, hogy beszélhetek így a gyerekemmel, miért nincs több türelmem. Mit csináljak? Min változtassak? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. A másik, ami nagyon nehéz, hogy nem tudok senkivel 2 szót sem váltani, mert nincs senkim. Barátnők dolgoznak és amúgy is eltávolodtak tőlem mióta itthon vagyok. Anyukákkal meg nem ismerkedtem meg. Max. váltunk pár szót a játszótéren, de úgy összejárni nem járok össze senkivel.

2015. ápr. 28. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:

10 hónapos, itt a jó idő, kezdjetek el játszótérre járni ha eddig nem tettétek. Ott ha más nem, legalább hintáztatás közben tudsz beszélgetni a többi anyukával, a legtöbben alig várják, hogy egy felnőttel pár szót váltsanak, nem lesz nehéz beszélgetést kezdeni.


Testi oka nincs esetleg annak, hogy nem tud aludni/felriad? Pl. ekcéma (a viszketéstől mindig felébred), reflux...

2015. ápr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Igazából nekem az tűnik aggasztónak, hogy ez MINDIG így volt, ez így nincs rendben.
2015. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
húha nem semmi :s kezdjük ott miért ordít? sír,vagy csak hisztizik,hogy ne hagyd ott? reflux,jövő fog nem lehet a háttérben? csak a sírás,ordítás miatt kérdezem. nekem nagyon nyügős mikor marja a torkát,esélytelen letenni olyankor. ha viszont nincs ilyesmi,akkor ő biztos nagyon anyás. legalább az alvást próbáld valahogy a kiságyba szoktatni,legalább addig legyen egy kis időd,mert hiába alszik,ha rajtad. próbáld meg,hogy minden áldott nap,ugyanabban az időben,evés után leteszed aludni. lesz hisztide próbáld azért minden nap. sír,felveszed,megnyugszik megint leteszed. sír,felveszed stb. hátha beszokik. ha meg totál reménytelen max hordozd,legalább szabad a kezed. mi oka lehet,hogy ha nem éhes,mégis kel? (ha nem a foga) milyen a matraca? nem lehet,hogy kényelmetlen neki? túl kemény is lehet. vagy túl meleg/hideg szoba stb. próbálj meg bébiőrbe beleszólni,hátha elég a hangod is neki,hogy visszaaludjon. mikor besokalsz,tényleg az al gejobb ha sétáltok egyet,ő megnyugszik,neked meg hátha jobb kedved lesz a naptól (jó ma nincs) meg a levegőtől. este ha letetéttek aludni,nézzetek meg egy jó vígjátékot. néha menjetek el valahová,ha megtudjátok oldani a babát hova vigyétek. de van ahová vele is mehettek nézzetek olyan helyeket. te is menj el pl. majálisra,stb.
2015. ápr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű a helyzet, de ezt te is látod. Az, hogy nem volt átaludt éjszakátok, már önmagában is rányomja a napjaitokra a bélyeget. Nagyon el lehetsz fáradva és emiatt ingerlékeny vagy, már kevés türelmed van. Persze a gyerek is érzi ezt rajtad. Ez egy ördögi kör, amit nehéz átszakítani.

A védőnővel lehetne megtanácskozni a dolgot. Hátha ő tud valamit. Ha megoldódna a probléma, minden a helyére kerülne.

Az biztos, hogy a mozgásfejlődés és a fogzás is bezavarhat az alvásba. Az is egy fejlődési állomás, amikor fél, hogy elveszít téged. Mindig látni akar, nem akar szem elől téveszteni, mert akkor vége a világnak.

Ja, persze tőlem is eltávolodtak a volt barátnőim. Ők szintúgy el vannak foglalva és nincs gyerekük. Majd amikor a gyerkőc közösségbe kerül, lesznek újak.

2015. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bébiszittert nem tudsz fogadni, hogy néha kiszabadulj? A monotonitás kizsigereli az embert.

VAgy hétvégén egy napra tokkal-vonóval átadni a férjednek?

2015. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot nem tudok adni, csak a maximális együttérzésemet, ugyanez a helyzet nálunk is. Most is az ölemben alszik a lányom, nappal máshogy nem hajlandó. De így legalább alszik, különben csak ordít. Éjjel max. 3 órát alszik egyszer egyhuzamban, utána gyakran ébred és legalább fél óra visszaaltatni. Teljesen kivagyok, sokszor már otthagyom az ágyában és kirohanok, hogy legalább ne előtte dühöngjek. Bennem most az tartja a lelket, hogy szeptembertől mehetek vissza dolgozni, ő meg bölcsis lesz, legalább nappal lesz pár óra, amikor nem kell cipelnem magammal. Nálunk is, ha ülök rám mászik, ha állok kapaszkodik fel, akinek nem ilyen a babája, el se tudja képzelni, hogy mennyire fárasztó ez, és mekkora nyűg idővel. Nálunk a tesó kizárt, pedig két gyeteket akartam, de nem bírnám ezt még egyszer végigcsinálni. Kitartást! Előbb-utóbb megnőnek! (egy 14 hónapos anyukája)
2015. ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi eü gondja a babának akkor úgy veszem észre ez amit most csináltok egy ördögi kör. Ő nyűgös, te is ideges vagy egymást spanoljátok. Szóval nyugi, első körbenvalamit az éjszakákkal kellene kezdeni, hogy ő is te is ki tudja magát pihenni. Èn megpróbálnám a saját ágyába szoktatni, esetleg cumit adni neki, ha sír megvigasztalnám de az ágyból nem venném ki. Napközben fixen legyen idő amikor csak vele foglalkozol. Azután adhatsz neki valamit, legyetek egy helyiségben és ha dolgod van magyarázd éppen mit csinál. Ha sír ne szaladj rögtön, hanem ha befejzted a dolgod utána megint csak vele játsz. Hátha beválik. Legyen több időt csak apukával is
2015. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
Régen az anyukáknak, dadáknak volt egy tuti módszerük a nyűgös kisgyermekek megnyugtatására.
2015. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha magadra kötnéd? Mei tai, hordozókendő... Két szabad kéz, haladsz a dolgoddal, csepp a tengerben, tudom...
2015. ápr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!