Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg gáz, ha a kisfiam...

Tényleg gáz, ha a kisfiam néha eszik Mekis hamburgert (csibeburgert)? Mennyivel jobb a virsli és a különféle felvágottak és kisütni valók stb. , mert akik megszóltak ezeket is adják a gyerekeinek?

Figyelt kérdés
A mekis szendvicsben is csirkevagdalt és saláta van.Ennyi.Nem értem,hogy miért horkannak fel erre a dologra?Sokan kiakadnak,ha elmondom.Persze szívesebben etetném egészségesebb ételekkel(cékla,répa,sütőtök,spenót stb.),de egyébként is nagyon rossz evő és a Mekis szendvicset megeszi.Egyébként 2 éves.
2010. febr. 22. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem gáz, én nagyon liberális vagyok etetés terén. Azért ne vidd túlzásba. Nem lehet téged megkövezni, mert örülsz gondolom ha valamit bele tudsz imádkozni a kicsidbe.

Én megértelek.

11 hónapos változó étvágyú kislány anyuja.

2010. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

szerintem ha havonta egyszer-kétszer eszik egyet, azzal nincsen semmi gond. gondolom nem naponta kapja.

noj

2010. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Szia!Nincs ezzel semmi baj!Csak ne mindennap!Az én lányom 6 éves,de egy hónapba vagy 2-3-szor megyünk a mekibe!Szerintem nem rosszabb,mint a virsli,parizermeg a fagyasztott cuccok!Azok se egészségesek,de ezzel is vitatkoznék,mert szerintem a mekis kajával sincs semmi!Nyugi,lehet,hogy irigyek rád,mivel te megteheted!:-)Nem lesz semmi baja a kisfiadnak!
2010. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ha azt eszi meg, akkor nemigen lehet ezért Téged elítélni. én magam nem adtam ilyesmit a kislányomnak, mert én sem eszek étteremben darált dolgokat(felső kategóriásban sem, nemhogy a mekiben), de mérgezőnek nem mérgező :) virsliről meg parizerről annyit, hogy az olcsóbbik fajta következőkből áll össze: víz, szója, vérplazma, állományjavító. a csibefasírt ugyanúgy húsipari hulladék, mint amit a mekiben adnak (sőt, a mekis talán még a jobb minőségűek közül is való), szóval aki ilyesmit ad a gyereknek, az főleg ne szóljon meg...


tipp: készíts "házilagos" csibeburgert! nem nagy ördöngösség, és legalább tudod, mit eszik a gyerek! hátha azt is megszereti :)

2010. febr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze,csak néha eszik ilyet,csak azt nem értem,hogy a Meki szó hallatán kiakadnak,mintha megmérgezném,aztán elkezdik sorolni,hogy az ő gyerekük "normális" kaját kap(virsli,felvágott,stb.stb.Az nem tűnik fel nekik,hogy ezek is a nem egészséges kategóriába tartoznak.Sőt!!!Hát igen,az elképzeléseim az étkezéséről elfelejthetem,mert egyszerűen csak a "nem egészséges" kategóriából hajlandó enni,pedig az elejétől fogva normális étellel kínáltam.
2010. febr. 22. 13:19
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy irigységből mondják,de nem értem,hogy miért,mert nem olyan drága egy ilyen szendvics.Én magam az egészséges táplálkozás híve vagyok (lennék) egyébként.Próbálok odafigyelni,mert még szopik is,de egyszerűen a normális ételt nem eszi meg,már ránézésre szelektál.Itthon nem nagyon kell neki.Mi arra gondoltunk,hogy a bevásárlóközpont varázsa(fények,emberek stb.) miatt lesz jobb ott az étvágya.
2010. febr. 22. 13:24
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Az én fiam is 2 éves,ő is szereti a mekis kaját,meg az "egészségtelen" kajákat.Ő is nagyon rossz evő,ezért örülök neki,ha bármit is megeszik.Akinek a gyereke jó evő,nem is tudja szerintem ezt felfogni,hogy miért örülünk az egészségtelen kaják elfogyasztásának is.Persze a mekit túlzásba mi se visszük,már csak az ára miatt se.
2010. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

A mekis ételekkel nem az a gond, hogy fagyasztottak, hanem hogy olyan élelmiszerekből készülnek, olyan húsból és növényekből, zöldségekből, amiket természetellenes úton, génkezelésel hoznak létre. A helyedben nem adnék a gyermekemnek, mert lehet, hogy neki nem, de majd az unokáidnak gondja lehet belőle. A génmódosított élelmiszerek utóhatásai van, hogy csak több generáció után derülnek ki, fejlődési rendellenességek, allergia, asztma stb. Beláthatatlan következményei lehetnek...

Ha évente pár alkalommal mekis kaját eszik, az nyilván nem gond, de ha pl hetente azzal eteted, úgy simán lerombolhatod az immunrendszerét is!

2010. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
na jó,de szerinted a parizer,virsli és társai jobbak?Én azt hittem,hogy nem.
2010. febr. 22. 13:31
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a mekis kaja ellen vagyok, egy szemét, mivel semmi tápértéke nincsen, csak hizlal. DE! Ismerem az érzést, hogy nem akar enni a gyereked, én is átmentem rajta, kész téboly, ezért megértelek, hogy örülsz, hogy ott eszik legalább. Ha tényleg nem sűrűn viszed, az nem baj. De nem egészséges, hogy ilyen kis korban hozzászoktatod a gyorséttermekhez, a rossz szokáshoz. Így annak fog örülni, ha mentek mekibe, és így azt hiszi az mennyire jó. Ne hidd, hogy irigykednek, hogy mekibe viszed a gyereket, szerintem meg a szegényebbek járnak ilyen olcsó gyorskajázóba, mert a "jobb, minőségi" kaját étteremben nem tudják megfizetni. Én személy szerint soha nem vinném a gyerekem, de én magam sem eszek ilyen szemetet. (sem párizsit, sem tescos virslit!) De ahogy írtad, ritkán mentek, így nem olyan vészes.
2010. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!