Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alapból nagyon hisztis,...

Alapból nagyon hisztis, akaratos (tehát aki már szinte születésétől akaratosabb baba volt) babák anyukái, hogy szoktattátok le a sok hisztiről?

Figyelt kérdés
Igaz még csak 9 hónapos, de már vannak hisztikezdemények és első perctől nagyon akaratos volt. Akinek ilyen a babája tudja, hogy miről beszélek. Minden baba más és vannak olyanok, akiken látszik, hogy már a születése pillanatától akaratosabb. Nekem ilyen a babám. Már a kórházban az ápolók is megmondták, hogy kössem fel a gatyámat, mert nem lesz egyszerű vele. Ezt utána a gyerekorvos is mindig elmondta. És hát na...igazuk van. Rettenetesen akaratos, újabban már konkrétan hisztizik, ha valami nem úgy van, ahogy szeretné. Szeretném ha ennek elejét vennénk és nem lenne az a magát földhöz vágós típus. Akinek hasonló volt a babája mit csinált, hogy ne fajuljanak el a dolgok, hogy szoktatta le a hisztiről, mikor javult a helyzet?

2015. ápr. 29. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a most 5 évesem volt ilyen. Egyszerűen beküldtem a szobába és nem foglalkoztam a hisztivel. Jó, nem ennyi idősen, de mikor már megértette tudtam ezt használni. Addig csak túléltem a hisztiket. Most is akaratos, hisztis, bepróbálkozik, de legalább a fejét nem üti tehetetlen dühében. Hamar megnyugszik és mintha mi sem történt volna jön és szeretget. A lényeg, hogy nem engedtem minden hülyeségnek amit kitalál. Nem hiszem, hogy meg fog az enyém változni. Ha a fejem tetejére állok, akkor sem, de enyhíteni tudom.
2015. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Unokatesóm fia volt ilyen, de a legkeményebb fajtából.


Ő hihetetlenül szívós következetességgel és határozottsággal kezelte, egyúttal szeretetteljesen. Tehát szigor alatt nem kiabálást, ütést értek, hanem a szemébe nézett és komor arccal elmondta, hogy nem szabad. Akár ötvenszer.


3-4 éves korában néhány zuhany alá tevés is volt. Amikor csak mesélte, mi szörnyülködtünk, hogy szegény gyerek. Aztán éppen náluk voltunk egy hisztinél - ott átértékeltük, tényleg szükség volt rá. 2-3 ilyen alkalom után a zuhany említése is hatásos volt.


Valamint ő folyamatosan tudatosította a fiában az érzelmeit. "Igen, látom, hogy most nagyon mérges/dühös/csalódott/feszült vagy, de akkor sem szabad ilyet csinálni." Ezt persze csak úgy másfél-2 éves kortól, előtte még nem értik meg.


A lányom középkategória, de makacsságból neki is kijutott. Kitalál magának valamit és ha kell, ötvenszer is rápróbál. Szemüveg, konnektor, stb. Én is a következetesség híve vagyok. Ha nem kaphat meg valamit, akkor azt soha nem kaphatja meg. A kezét eltolom és mondom, hogy nem. Ezt akár 20 percig ismételve. Egy idő után feladja. Most már elég a mozdulat kezdetén nemet mondanom és vonakodva, de visszaereszti a kezét (pl. amikor nyúlna a szemüvegemért). Most egy éves.

2015. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!