Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nalatok segitenek a nagyszulok...

Nalatok segitenek a nagyszulok anyagilag? (gyerekkel vagy haztartasban)

Figyelt kérdés
Pl arra gondolok hogy vesznek e az unokanak ruhat,gyumolcsot,pelenkat,cipot, jatekot vagy akarmit havonta? Vagy akar nektek visznek e valamit ha mennek hozzatok?

2015. ápr. 29. 15:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Soha semmit nem kapunk. Sem a férjem szüleitől, sem az én szüleimtől
2015. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Már csak az én (anya) Szüleim élnek. Igen, segítenek. Hoznak az unokának is ha kell valami, de hoznak gyümölcsöt, csokit stb.is


Nem kéne és nem is kérjük, de mindenben segítenek. 5 éves a kislányunk.

2015. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Illetve igen, vesznek, de nem azért meg szükségünk van rá, hanem mert adni öröm. Ha nem vennének semmit, akkor se lenne gond. Nekünk kaját csomagolnak, ha látogatóba megyünk hozzájuk. A kislánynak csak ünnepekre vesznek ajándékot (pontosabban én veszem meg az ő kérésükre), máskülönben csak pici apró meglepetések vannak, párszáz forint értékben.
2015. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Igen, az én szüleim (főleg anyukám) segítenek. A férjem szüleit 5 éve nem láttuk.
2015. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

igen, és nagy bajban is lettünk volna a segítségük nélkül. Ha kértünk, pénzt is adtak, és amikor ajándékot, vagy ruhát vásárolni készültek, mindig megkérdezték, mire van szükség. Vigyáznak a gyerekekre, amikor kell, egyik mama többször, másik kevesebbszer, de ha gáz van, bármelyikük rögtön jön. Házimunkában anyum segít, anyósom nem.

Mi nagyon nehéz helyzetben lennénk a segítségük nélkül, és nagyon remélem, hogy később én is segíthetem majd ugyanígy a gyerekeimet!

2015. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sandrachnologic ***** válasza:
56%
Igen. Mindig kapunk gyümölcsöt, háztáji tojást, hust, amikor maguknak vesznek, akkor ránk is gondolnak. Ha valami olyat latnak a gyereknek, pl. Egy póló a kedvenc mesefigurajaval vagy apróság, mindig megveszik neki. Nem Havonta, de előfordul alkalom nelkul is (névnap ilyesmi nelkul). Néha 1-1 par cipőt is kap a fiam. Mi is szoktunk kapni csak ugy alkalom nelkul pólót vagy valami apróságot. Örülünk neki, nyilvan elfogadjuk, de ha nem kapnank akkor is meg tudnánk venni magunknak es nem okozna megélhetési gondot. Szerencsere. Tehat nem eloskodunk.
2015. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
nem, nem vesznek, csak nagy ritkán. az egzisztenciánk megteremtésében sokat segítettek. most már inkább mi segítünk nekik.
2015. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
igazából nem kapunk semmit egyik nagyszülőtől sem. messze laknak, így vigyázni sem tudnak rá. de az én anyukámat megszoktam kérni, ha találok neten valami jót hogy vegye át, ne keljen postát fizetnem és ha megyünk vagy jönnek elhozzák. tehát ha azt nézzük akkor ilyenből kb havi 2-3 ezer összejön amit nem kell kifizetnem. az anyós meg csupán magát adja ha megyünk. 100%-os kényelem a kicsinek, nekünk. teli a gyümölcs/zöldség készlet. sokat szeretgeti, esetleg becsúszik 1-1 apróság, de nem jellemző. de nem is várom el egyikőjüktől sem hogy vegyenek nekünk bármit. nincsenek olyan anyagi helyzetben.
2015. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Havonta nem. Anyukám sokat süt, minden héten kapunk tőle sütit. Ünnepekre normális, használható játékokat vesznek, jó könyveket és szép ruhákat. Ha nyaralni mennek, mindig hoznak ruhát, cipőket, játékokat is ajándékba. Havi támogatást nem várunk, ha kapunk valamit, annak örülünk. Szerencsére ők sincsenek rászorulva a mi segítségünkre. Férjem szülei már nem élnek.
2015. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Szüleim és anyósomék is jól élnek szerencsére. Messze laknak, így nem annyira a napi dolgokban, de nagyobb beruházásokkor segítenek szívesen, pénzt adnak. Pl. amikor penészallergiás lett az egyik gyerek, szárítógépet kellett vennünk, és emiatt a mosógépet is ki kellett cserélnünk, az egyiket anyósomék, a másikat anyukámék vették meg. Bizony sokat jelentett. De vettek már babakocsit, besegítettek a felújításban, stb. Egyelőre jobb anyagi helyzetben vannak, mint mi, de ha fordul a kocka, én is szívesen segítek majd nekik.
2015. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!