Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babank mar 7 honapos, es a...

A babank mar 7 honapos, es a nagyszulok kinti-benti kutyat tartanak, ezert mindenutt kutyaszor van. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nagyszulok mar oregek,70en tul vannak, es mar nem nagyon hinnem, hogy lehetne valamit valtoztatni.

Kutyaszoron kivul a hazban kerul por is eleg sok, es nem is nagyon szeretnek szelloztetni sem.

Annyi jo van a dologban, hogy a szoba, ahol mi tartozkodunk / alszunk a gyerekkel, nemreg volt "ujba teve", ott tisztasag es foleg kutyamentesseg van.

De hat nem lehet ugye egesz nap ugyanabban a szobaban ulni...

Mar elore felek, hogy mi lesz majd ha az aprosag jaroka lesz!



2014. ápr. 7. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem értem. Ott laktok a nagyszülőknél? Akkor takaríts ki mindenhol, úgy ahogy neked megfelel.

Vagy csak látogatóba mentek időnként? Akkor meg kibírjátok azt a pár napot. Illetve, ha idősek és már nem bírnak a háztartással, akkor segíthettek nekik.

Szerintem ha már menni fog a baba, akkor nem lesz semmi baja, majd figyelsz, hogy gyakran mosson kezet. A por, szőr inkább a mászásnál lehet zavaró.

2014. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak a takarítás segíthet. Hogy ők, vagy ti vagy takarítónő, az nyilván a helyzettől függ, de ha minden csupa szőr meg por, az nem a kutya hibája. Nekem hosszúszőrű kutyám van, naponta kiporszívózok, felmosok illetve a teraszon kikefélem a kutya szőrét és így sehol se száll a szőr. Ez napi 20 perc kb. összesen és szép tisztaság van. Mondjuk nálunk nem mehet fel a kanapéra meg sehova, szóval nálunk ennyi ezért is elég. Amúgy 9 hónapos lányom van és még sosem találtam rajta szőrt, pedig már kúszik. Remélem nem a kutyát akarod kidobatni:( Ő nem tehet róla, ha a gazdák nem takarítanak:(
2014. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem lakunk otthon, kb, havonta egyszer hazamegyunk hetvegere, hogy lathassak a kicsit.

Kutyat kidobni nem megoldas, mert mar "csaladtag" lett.

Koszonom az idaigi valaszokat!

2014. ápr. 7. 13:20
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1 honapban egyszer, 1 hetvegere? Hat addig csak kibirjatok. Nekem itthon macska van. Minden csupa szor. Takaritas ellenere. En biza talalok a lanyom ruhajan is szort, a kezerol ne is beszeljunk. Nem tudok mit tenni. :( Takaritok rednuletlen. Most mar, hogy jar azert konnyebb. A kuszo-maszo kezen a szor hatvanyozottan tobb volt :D De a macskat szeretem, gyerekem szeretem. Igy takaritok :)


Az "aprosag jaroka lesz" azt jelenti, hogy majd ha jarni fog? Erdekes megfogalmazas :) Mondom szerintem addig gaz a szor, es por, amig az aprosag maszoka, es nem jaroka :D

2014. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Takaríts és szellőztess ki. Porszívózás 10 perc + felmosás 10 perc :)

És bizonyos időközönként segítsetek megfürdetni a kutyát, vihettek ajándékba kutyakefét és sampont is!

2014. ápr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azert ha egy hetvegere mennek lehet hulyen venne ki magat, ha nekiallna takaritani ;) Meg letamadja a kutyat, hogy akkor most furdesz!!! :D (mar valaszoltam)
2014. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös: a cica más eset. A kutyát jobban meg lehet tanítani hogy ne menjen fel sehova. Tehát itt nagyobb eséllyel tudnak rendet tartani. Esetleg ha tudtok venni: Furminator a lehetséges megoldás a takarítás mellett.
2014. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, az "aprosag jaroka lesz" = majd ha fog jarkalni. Egyelore most fogja kezdeni rovidesen a maszkalast, meg nagyapaeknal szerencsere nem kerult sor erre.

Kutya meg nagy. Nagy es oreg, azt tanitani, hogy ne menjen be/ne uljon fel/ stb. bizony "falra hanyt borso".

Megfigyeltem meg azt is, hogy a gyerek miatt biza feltekenykedik is.

2014. ápr. 7. 14:18
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es Furminator: van! Hasznos is nagyon! De szor van, es lesz! Mondjuk a hajamat is megtalalom mindenhol. Igy aztan hogy lehetne hibaztatni egy full szoros allatot, hogy miert szoroz :)


Kerdezo: figyeljetek nagyon a kicsire :( Nem irigyellek. Nalunk csak kinti kutya volt a nagyszuloknel. Nem pihentem volna sokat, ha a kutya meg bent is ott liheg a nyakunkon. Es ami nekem felelmetes egy kutyanal, hogy (egy nagy kutya) pont egymagasak :/ Szoval a kutya feje, pont a kicsi fejevel...

2014. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem idegenekhez mennek, hanem a nagyszülőkhöz, akiknek (legalábbis felénk) szokás segíteni. És két 70+-os embernek igenis jól jöhet, ha besegítenek egy takarítással, kutyafürdetéssel!
2014. ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!