Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 9 hónapos...

Normális, hogy 9 hónapos babám megint sokat szopizik?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon jó volt a napirendünk.reggeli szopi, tízóraira gyümölcs, ebéd főzelék ( válogatás nélkül eszik mindent), uzsira gyümölcs vagy tejpép, vacsora szopi. Most viszont a gyümölcsöt és főzeléket alig akarja enni, de inkább a főzelék az ami problémás, 4-5 kanál után nem kér többet. A védőnő azt mondta, hogy a fogzás miatt lehet rosszabb evő. Volt valakinek így a babája? És mióta kibújt a foga azóta nem alussza át az éjszakát, 2x ébred és akkor is szopizik, de úgy mint aki egész nap nem evett. Amúgy jókedvű baba, most kezdett mászni és felállt szinte egy időben.
2015. ápr. 29. 16:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy ezen étkezések között szopizik. a mennyiséget nem tudom, de hol 10 percet, hol 5 percet. És muszáj adnom neki, mert kéri, kapaszkodik fel a lábamon és addig sír még mellre nem teszem. Ez kb. 2 hete csinálja.Szóval 1 nap kb olyan 5-6x szopizik megint plusz az éjszakai. és ezek mellé immel-ámmal eszik szilárd ételt.
2015. ápr. 29. 16:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, normális. A fogzás, gyors mozgás fejlődés, és mellé a szaparációs szorongás teszi, hogy jobban szüksége van rád, a testi és érzelmi közelségre.
2015. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Kicsit megnyugodtam! :)
2015. ápr. 29. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szoptasd ahányszor kéri ha ez neked nem esik nehezedre!

Én nagyon becsülöm az ilyen anyákat mint te!Mikor egy éves volt a fiam én is 6-szor szoptattam még plussz éjjel.Sokaktól megkaptam milyen hülye vagyok.Mindíg azt kell tenni ami neked és a babádnak jó és kényelmes.

2015. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi utolsó válaszoló! :)

Nem esik nehezemre egyáltalán. Csak azt hittem, hogy éhes, vagy már nem elég tápláló tejem. Ilyenkor minden rosszra gondol az ember. Amúgy ki voltam akadva a gyerekorvosunkra, mikor kérdezte, hogy átalussza e a gyerek az éjszakát. Mondtam nem. Erre kérdezte, hogy ha felébred akkor mit szoktam vele csinálni. Mondtam, hogy megszoptatom. Erre a doki: jó lenne ha inkább vizet adnék neki éjjel és nem cicit! Hát néztem nagyokat!

2015. ápr. 29. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,nekem is ezt mondta.Ne törődj vele!Cselekedj mindíg úgy ahogy érzed!

Gondolom azért mondják ezt hogy ha vizet kap a gyerek,majd egy idő után nem fog felkelni éjjel.Egy frászt!Bár lehet valakinél beválik.

2015. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt is szokták mondani a "hozzáértők" hogy egy év felett már nincs tápértéke az anyatejnek. ?!?! Biztos azért olyan jól tápláltak a hosszan szoptatott babák :D
2015. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!