Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba lakcímének megváltoztatás...

Baba lakcímének megváltoztatásához mindkét szülőnek jelen kell lennie az okmányirodában?

Figyelt kérdés

Én és a gyerek is átiratkoznánk új lakcímre. A férjemnek is ott kell lennie?

Milyen iratokat kell vinni, ha a gyerek nincs velem? Vagy neki is jönnie kell?


2015. ápr. 29. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Annak kell ott lennie akinek a cimére iratkoztok, ill. aki iratkozik. De gyereknél Te vagy a gondviselő, igy elég ha te vagy ott. Én ugy intéztem, hogy én és anyukám voltunk bent, mivel a szüleimhez költöztünk.
2015. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Új lakcímkártyához nem kell a gyerek, nálunk én írtam mindent alá pedig a gyerekek a férjemmel egy lakcímre "költöztek". De a férjem is ott volt mert neki is változott a címe, de én is elintézhettem volna egyedül a dolgot.
2015. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első!

Ha nincsenek elvalva, nincs gondviselo, csak szülő van.

Hivatalosan kellene mindkét szülő, gyakorlatilag sok helyen nem kérik

2015. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én nemrég intéztem. előre kellett kérni lakcímbejelentő lapot, azt a férjem aláírta, én is és mikor visszavittem, már kaptuk is a lakcímkártyát. tehát nem kellett ott lennie, de az aláírása kellett
2015. ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A lakás tulajdonosa adott meghatalmazást, őt végképp nem rángatnánk oda.

A férjem is azért kérdéses, mert akkor át kellene pakolnia a napját munkaidőben. Szüleim most itt vannak, így egyedül is kényelmesen el tudnám intézni.


Bölcsőde szempontjából feltétlenül velem kell egy lakcímen lennie vagy az apjával is lehet? Emiatt "költöznénk" papíron, de igazából mindegy, hogy melyikünket írjuk át a másik címre.

Ha félreérthető lett volna a kérdés, nem válunk, csak emiatt macerálunk a lakcímváltással és a férjem kevésbé ér rá munkaidőben, mint én.

2015. ápr. 29. 19:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell veled is egy címen lennie a gyereknek. Nálunk jelenleg én vagyok bejelentve egy címre, egy másikra a férjem és a két gyerek. És nálunk nem kellett apa aláírása sem, bár az tény hogy ott volt velünk mert ő is "költözött", de nem kérték az aláírását.


Egy hónapja intéztük, ovi miatt.

2015. ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, és nálunk a gyerekek + apa az én apukám lakásába költöztek. Nem kellett hogy ő ott legyen, meghatalmazás sem kellett tőle, csak a lakcímbejelentő nyomtatványt kellett aláírnia, és a helyrajzi szám kellett (ezt külön kiemelték hogy fontos!). Mi a biztonság kedvéért elvittük az adásvételinek a másolatát is.


6-os vagyok

2015. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És mégvalami: ovinál vannak körzetek, de bölcsinél nincsenek. Oda adod be a gyereket ahova szeretnéd. Legalábbis Bp 3.kerületben.


(megint 6-os :-))

2015. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!