Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik, ha császármetszés...

Mi történik, ha császármetszés után 1 évvel újra szülök? Mármint 3 hónapja szültem és terhes vagyok. Örülnénk, ha nem félnénk a kockázatoktól. Kell félnünk?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 21:12
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igazából egy kis csalafintaság van a dologban. A doki valóban azt mondta a 6 hetes kontrollon, amit írtam. A babánk azonban csak 10 hetes, és a dilemma a próbálkozás. Hosszú lenne, de a lényeg, hogy ha sikerülne kb 1 évre szülni, akkor itthon tudnék maradni tovább. Ha nem, akkor vissza kell mennem dolgozni, mikor a kicsi 1 éves lesz. Azért füllentettem, mert így elméletben el lehetett "játszani" a gondolattal: mi van, ha sikerül. Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, és bocs a füllentésért! Azt hiszem, nem kockáztatunk. Sokat segítettetek.
2010. febr. 23. 08:53
 22/26 Vilcsianyuja ***** válasza:
Miért kell visszamenned 1 éves korában? A GYED neked még elvileg 2 évig jár.
2010. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Előre bocsátom, nem panaszkodok, tisztában vagyok, hogy nagyon szerencsések vagyunk, de mégis úgy néz ki, vissza kell mennem dolgozni 1 éves korában. A TGyÁS-om (illetve a volt fizum sokkal magasabb, mint a gyed-em. A férjem keresete arra elég, hogy törlesszük az autó és a ház részletét. Mi döntöttünk az autó mellett anno, és a házépítést is úgy vállaltuk, hogy tudtuk, magas lesz a törlesztő részlet. Tehát számítgatások, mérlegelések után úgy tűnik, hogy vissza kell mennem. Esetleg a férjem még itthon maradhatna gyeden fél évre. Ez is opció. Ha hamar összejött volna a kistesó, akkor még a tgyás-om magas lett volna, mert a 2009-es jövedelmem még bér jellegű volt, magas. Vessetek meg, de a pénz nagy úr. És tudom, van egy egészséges gyerekünk, szép házunk, nem éhezünk - szerencsések vagyunk. Én már így is boldog vagyok. De tervezni kell, ehhez pedig nem árt mérlegelni.
2010. febr. 23. 11:39
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha még csak 10 hetes a babád akkor nagyon kicsi. Tényleg igaza van annak aki azt mondta, hogy később azért nem lesz ilyen kis tündér. Az enyémet is mindenki dícséri még most is pedig azért nehéz vele is de még így is jó gyereknek mondható. 10 hetesen azt se lehetett észre venni , hogy gyerek van a háznál. :p

Egyébként én is császáros vagyok, mi is kis korkülönbséget szerettünk volna és ha simán szültem volna most már lehet, hogy 2 gyerekem lenne. De áldom az eget, hogy a dokim azt mondta, hogy min.10 hónap kell a következő terhességig mert nagyon nagy szívás lenne most még egy pici baba. 1 évig még tuti védekezünk.

12 hónapos anyuka

2010. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Hűha, akkor megbecsülöm ezeket a nyugodt napokat :)
2010. febr. 23. 11:52
 26/26 anonim ***** válasza:

Húha van itt egy anyuka aki nagyon szeret másokat megsérteni!!!

Bocsánat ha már nagy eszünek neveztél, azt akartam írni hogy 19 hónap lesz a picik közt és nem 9..

Jaj úgye te soha nem tévedtél illetve tévesztettél!

Te nagyon okos!

2010. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!