Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autista lehet a baba?

Autista lehet a baba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hos de a korigált kora 8 ho járunk Dévéwnyre mert hypoton de azota sokat javult már forog probál kuszni de a kezei elég hypotonok és ezert kuszáshoz is inkább a lábait használja ! De a legnagyobb aggodalmam h nem igazán nyúlkál tárgyakért vagyis a jobb kezével igen ha kedve van de ballal nem igazán ... de pl mosolyog,hangra figyel forditja fejét , játszoszönyegen csapkodja jobb bal kézzel amit ér és minden érdekli szemkontaktust tart arcunkat két kézzel fogdossa, de a nyúlás nem igazán érdekli 😐😐 kukucsjátékra reagál és mindenhol hypotoniát mondanak mert ugye szoritanii se tud még rendesen ..:/
2015. máj. 7. 10:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha így reagál a dolgokra én nem gondolnék autizmusra.

Hüvelyi úton született?

Az én babámnak is van egy fura kéztartása, és szinte csak az egyik kezével nyúl a tárgyakért.Mi is dévényre járunk.

Nem lehet, hogy valami idegsérülés van a vállában? Inkább ennek néznék utána.

Dévényes, fejlődésneurológus mit mond?

2015. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus korai jelzésére használt teszt legkorábbi elvégzésének időpontja 15 hónap. A legkorábbi. Nem véletlenül. A korai kézpreferencia sokkal inkább valamilyen izomproblémát fog jelezni, abszolút nem specifikusak a "tünetei" az autizmusra.
2015. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Császáros volt.. 3hosan fejlödésneurologian semmi baj nem volt csecsemőreflekszek tőkéletesen működtek stb ..Dévényes azt h hypotonia és későn keztük a dévényt 6es fél hosan még csak 11 alkalmon voltunk ,igen rettentő gyengék a kezei és még feszesek is gyakran öklözik még játszoszönyegen ezerel csapkodja a játékait:) mosolyok,kukocsol, szotagol :)
2015. máj. 7. 11:15
 4/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de mit szótagol?
2015. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
7hosan fejlodesneurologian is voltunk megint itt is hypitoniat mondtak ott átküldtek felmérésre ott 91% os eredménye lett :) szintén hypotoniát mondtak :)
2015. máj. 7. 11:19
 6/17 A kérdező kommentje:
Má,má,má, hmhm,ájáj
2015. máj. 7. 11:19
 7/17 anonim ***** válasza:
Akkor nincs kérdés: hypotónia.
2015. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#2 es vagyok. Szerintem is hypotonia. Nem sok minden van rá, mert az izmoknak normalizálódnia kell.

Nem lesz semmi gond, csak lassabb a mozgásfejlődése. A torna ezen segit. Kiegészítésként szerintem jó ötlet lenne az úszás.

Nyugalom. Be fog indulni ez a fajta nagymozgás is, ha elég erős lesz hozzá az izomzata.

2015. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pont most hétvégén megyünk majd uszni:) nem oriási gond akkor h nemnyul a tárgyakért meg h levan maradva kicsit? Majs helyrejonnek az izmok akkor fog :)
2015. máj. 8. 06:59
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzőekkel. De amúgy ha utánanézel az autizmusnak, megtalálod hogy 2 éves kor alatt nem lehet diagnosztizálni. A tornák majd segítenek :)
2015. máj. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!