Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autista lehet a baba?

Autista lehet a baba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hos de a korigált kora 8 ho járunk Dévéwnyre mert hypoton de azota sokat javult már forog probál kuszni de a kezei elég hypotonok és ezert kuszáshoz is inkább a lábait használja ! De a legnagyobb aggodalmam h nem igazán nyúlkál tárgyakért vagyis a jobb kezével igen ha kedve van de ballal nem igazán ... de pl mosolyog,hangra figyel forditja fejét , játszoszönyegen csapkodja jobb bal kézzel amit ér és minden érdekli szemkontaktust tart arcunkat két kézzel fogdossa, de a nyúlás nem igazán érdekli 😐😐 kukucsjátékra reagál és mindenhol hypotoniát mondanak mert ugye szoritanii se tud még rendesen ..:/
2015. máj. 7. 10:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
És ugye mozgásérült sem lesz és agyi baj sincs?
2015. máj. 10. 13:54
 12/17 anonim ***** válasza:
Ne agyalj már folyamatban. Élvezd, hogy még kicsi. Minden gyerek másképp fejlődik. Hord tornára, vizsgálatokra később is. És élvezd a vele töltött időt!
2015. máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk párom szerint azt már rég észre vettek volna reflexek stb :/ :) ha irtok e.maol cimet szivesen küldök képet :/
2015. máj. 10. 14:21
 14/17 A kérdező kommentje:
Amugy szerintem is tulreagalom mindenhol minden doki hypotoniát mondott :)
2015. máj. 10. 15:10
 15/17 anonim ***** válasza:

A hypotonia miatt nem nyúl a tárgyakért. A kislányomnak olyan gyengék voltak az izmai, hogy 3 hós koráig csak feküdt, még a fejét sem tudta fordítani. Sokáig ő sem nyúlt a tárgyakért, mert nem tudott, nem azért, mert nem érdekelte. Ezek a babák gyakran feszítik a lapockájukat, a kezük tárva van, a repkedés is azért jellemzőbb, mert el szeretne valamit érni, izgatott lesz, ekkor befeszül,és képtelen a mozdulatsort elvégezni.

Az autizmusnak sok más jellemzőbb és összetettebb tünete van. Jó neurológus autisztikus tüneteket már fiatalabb babákon is észrevesz, de ezek legtöbbje más miatt is lehet, amit idővel elhagynak a gyerekek, kinövik őket. Akkor van gond, ha ezek idővel megmaradnak, erősödnek, és új tünetek jönnek hozzá. Ezért lehet csak 3 éves kor körül diagnosztizálni, illetve ekkor sem lehet telje biztonsággal állítani, ha nem markának a tünetek.

Amit leírtál, mozgásbeli probléma, nem autisztikus tünet.

2015. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy olyasmi előfordulhat, hogy egy esetleges megkésett mozgásfejlődénél egyéb kompetenciákban is lemaradhat a gyermek, hiszen ezeknek az agyi folyamatoknak, idegpályáknak a kialakulása a mozgás alakulásával összefüggnek, de nem törvényszerű, és ekkor sem kell kétségbe esni, ezek korrigálható dolgok.
2015. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Most már kezdek megnyugodni tegnap voltunk dévényen és megdicsérték:) mondta a tornász néni higyel el h nincs nagy baj :) mondjuk pint valameik nap gondolkodtam 4d.n nem volt gond szülésnél sem addig nem volt csak velem mig császar utan zgye az intenziven voltam mert ugye akkor alapbol ottvan mindenki de 14:40kor szültem másnap 11kor hozták es vihettem is csecsemőre magamal pedig korababa volt ha baj lett vna ugyse kapom meg :) fejlődik a tornátol a hypotonia aljas dolog de majd elmulik :)
2015. máj. 13. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!