Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülöttnél napi 8...

Egy újszülöttnél napi 8 pelenkacsere soknak számít?

Figyelt kérdés
2 hetes babàm 3 óránként eszik és minden evès előtt/után kicserélem a pelusát, mindig van is benne pisi is, kaki is. Viszont így 3 napig tart egy csomag pelenka, elég húzós. Vagy ne sajnáljam, cseréljem le 1 kis pisi után is a pelust?
2015. máj. 7. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Igen, cseréld le minden pisi és kisebb kaki után, mert csípi a bőrét és ugye mindenféle baktériumok vannak benne. Egy bőrápoló krém i s2-3 ezer forint...Lesznek ennél komolyabb kiadások is. Én a jó minőségű Pampers, Libero a Tesco-ban elég olcsó! Ha felregisztrálsz a Libero.hu-ra akkor küdlenek termékmintákat és minden héten küldik, hogy hol a legolcsóbb a pelus.
2015. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

Cseréld evés után. Ha kaja közben bekakil.

Minden egyes pelusban van kaki? Ha kakis cseréld. De ha pisis nem kell rögtön cserélni mert 2x belepisilt.



Én minden etetés előtt cseréltem. Meg ha kakis volt, de ő max napi 2x kakilt de inkább csak egyszer. Sztem sok napi 8 pelus.

De ha tényleg kakis mind akkor nem tudsz mit tenni, kakiban nem maradhat.

2015. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Olvassgass a témában sok anyukaj írja, hogy pár hetes kisbabájának napi 6-9 pelust használ el.

Én azért nem számolgatnám a százforintokat, és minden pisiset is kicserélek, mert nem egészséges. Még egy pici pisi sem az.

2015. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem sok, ha sokszor kakil, kell ennyiszer. A lényeg, hogy ha csak pisis, akkor nem kell cserélni, csak ha már több van benne, rá fogsz majd jönni. A picik tényleg szinte minden evés után kakilnak, azt viszont mindenképp cseréld, mert kicsípi a bőrét! Ha már nem kakil annyiszor, kevesebb pelus is elég lesz.

Használd ki az akciókat majd, vegyél kartonnal egyszerre, ha már tudod, melyik márka válik be.

2015. máj. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tényleg minden egyes pelusban van kaki is. Csak van amikor nagyon kevés, mondjuk ami véletlen kijött egy pukival, de nem olyan "rendes" mennyiségü kaki.
2015. máj. 7. 15:28
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem sok. Tényleg ennyiszer kell cserélni. Kicsit nől és csökkenni fog.
2015. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Hajjaj, 10-12 sem túl sok.

Ne legyél hanyag, a gyereked egészsége a tét, ilyen még gondolatban se forduljon meg benned, hogy szarban (húgyban) hagyod.

2015. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tényleg cseréld, kaki nem maradhat az tényleg nagyon hamar kicsípi.



Vegyél pl dm-es pelust nagyon jó áron van és jó minőségű is. Kuponokkal a legjobb.

2015. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Amúgy mülleres baby love-ot használunk 1-est nagyon jó :)
2015. máj. 7. 15:40
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Az én manóm 1,5 hetes, nálunk is elfogy a 8-10 pelus/nap, én akkor is lecserélem minden evés előtt, ha csak pisis. Majd fog csökkenni a pelenkák száma, ha nagyobb lesz. Én úgy vagyok vele, hogy én nem szívesen ülnék pisis pelusban, akkor ő is legyen tisztában.
2015. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!