Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám gyakran nyűglődi...

2 hetes babám gyakran nyűglődik, felébred az alvásból mert tekeri a hasát a puki. Espumisant adjak neki? Vagy inkább ezt beszéljem meg az gyerekorvossal?

Figyelt kérdés
3 hét múlva megyünk vissza és addig is ne nyűglődjön..vagy szólnom kéne erről az orvosnak és addig ne adjam neki?
2015. máj. 8. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell szólnod, nyugodtan adhatod neki. Ez teljesen természetes csecsemő korban, édeskömény tea, espumisan, infacol biogaia stb adható neki nyugodtan.
2015. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hogy adjam neki? Mennyit és milyen gyakran? Ti hogy szoktátok?
2015. máj. 8. 21:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Most pl. Tőle szokatlanul sírva kelt. Utána nem sokkal hallottam hogy nagyon sokat kakilt meg nagyokat pukizott. Gondolom akkor a sírás ezért volt.
2015. máj. 8. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Emiatt nem kell doki, kezdd el tesztelni a kapható cuccokat (espumisan, colief, stb), ha vmelyik használ, akkor örülhetsz. Nálunk végül hasfájósoknak való tápi (kellett a tej mellé, nem volt elég sajnos) és a hason altatás vált be.
2015. máj. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kislányom volt nagyon hasfájós, nekünk az Infacol jött be, az adagolás rajta van a dobozon, recept nélkül kapható. Szerintem, ezért nem kell külön dokihoz menni, ő is ezt vagy hasonlót fog mondani, nekem pl. a védőnő mondta. Ilyenkor segíthet, ha megtornáztatod finoman, a hátára fekteted és kis bicikliző mozdulatokat csinálsz a lábacskájával, vagy a ritmusos ringatás is segíthet, persze azt is finoman, inkább csak a popóját rázogasd egy picit.
2015. máj. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi Infacolt adtunk a fiamnak ilyen idősen.

Az orvos azt tanácsolta, minden szoptatás előtt tegyünk a szájába, mert a rendszerességgel nem tud összegyulni a belrendszereben buborék, amitől szenved. Úgy tudom az Espomisan sem szívódik fel, csak a nagy buborékbol csinál kicsit.

A bufiztetest nem szabad elhanyagolni, kell kB. 20 percet szánni rá.

Az étkezésedre is figyelni kell, megtekerheti a baba hasát a tej, gyógynövény, citrus, csoki, kávé. Ezeket ki kell tapasztalni, érdemes oda figyelni.

Sok örömöt kívánok a babához!

2015. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!