Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes + tápszeres 1...

Anyatejes + tápszeres 1 hónapos kisfiam rengeteget eszik! 150-200ml-ereket. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ma pont 1 hónapos a pici, eddig is többet evett, mint a tankönyvi, de ma fordult elő először, hogy megevett anyatejciből 20ml-t, és még 160ml tápszert is! És még nyöszörgött utána... Gondoltam mostmár tényleg nem adok neki többet, próbáltam elfoglalni, játszani énekelni altatni, de csak cuppogott, meg sírt. Így egy órát bírtunk ki, kellett neki mégcsinálnom tápit, megevett 30ml-t, és így minden OK volt már utána, elaludt. Kb 3 óránként eszik, van, hogy ez csak 2,5, de van hogy 4 óra. De, ez akkoris nagyon sok szerintem. 3200g-al született 50cm-el, 2960-al hoztuk haza. Most 4300g, 53cm. Még nincs elhízva (ha lehet ezt mondani), de látom, hogy vannak már hurkácskák mindenhol. Mit tegyek?? Vagy ez így normális? Nem akarom, hogy elhízott, vagy beteg legyen emiatt!
2015. máj. 12. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél, adj neki kevesebbet.


Simán lehet, hogy fáj a hasa és a cumizás megnyugtatja - csak ezzel még több kaját visz be. Ezt szokták sokan benézni és éhségnek gondolják.


Ennyi idősen 90-100 ml körüli tápszert kellene ennie alkalmanként.

2015. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Tejci, tápi... Jézusom
2015. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
"Timccs"...atyaég!
2015. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Annyit kell adni a gyereknek, amennyit elfogad! Nem a tankönyveket kell nézni!

Fiam most 7 hetes, csak anyatejes, és 5800 gramm. Nem aggodalmaskodok rajta, hogy miért ekkora a súlya. Tudják, hogy mennyit kell enniük, a felesleg úgy is kijön.

2015. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Tényleg elég soknak tűnik a mennyiség?

Esetleg másfajta tápszer? Vagy jó arányban kevered ki a tápszert, tehát nem túl híg?

2015. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kedves 4es, anyatejes babanal azert mas a helyzet.. ez a baba viszont szinte csak tapszeres. En ugyan nem nagyon mericskeltem, de kb 5 hetes volt, amikor 180 grammot evett az anyatejes babam, megis ritkan hizott heti 100-120 grammnal tobbet.


Nem sokat tudok a tapszerrol, de az egyik baratnom most szult, tapszeres a babaja, es rengeteget enne o is. O ugy csinalta, amikor legutobb ott voltam, hogy teat is adott neki, nemcsak tapszert. 7 hetes volt akkor a kisfia, akkor az adagja 30 ml tea es 120 ml tapszer. Nem tudom, hogy ez mennyire jo, o igy csinalja, igy is 1 kg folott hizott a babaja egy honap alatt.

2015. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első: sajnos ezen már túl vagyunk, próbáltam beszabályozni, hogy csak 120ml-t kap. Utána mellre raktam (mondván úgysincs benne semmi, hadd cumizzon rajta), de amint rájött, hogy üresek, kiköpte, és ment a sírás, mcuppogás meg a kéz szájba tömködése:D. Végső elkeseredésemben előkaptam a cumikat, de szintén zenész, amint rájön, hogy nincs benne semmi kiköpi 3másodperc után. Kétféle cumit is próbáltam. Sajnos az igaz, hogy hasfájós, valószínűleg a mennyiségek miatt, gripe watert kap most, amivel úgy néz ki eddig jók vagyunk. Szóval vagy tényleg az van amit a 4. hozzászóló ír, vagy még a tápszerváltást lehet megpróbálom. Egyébként 150ml-hez 5 kanál tápit teszek, illetve mostmár csalunk vele pár napja, és csak 4és felet rakunk bele, de nem tudom ezzel nem teszünk rosszat, ugyhogy hígabbra nem merjük keverni. Vagy lehet? -Ti milyen tápszert ajánlotok ami jó? És szívesen vennék még olyan véleményt is, aki hasonló cipőben járt: megállt ez a tápigény növekedés vmikor?

2015. máj. 12. 13:49
 8/16 anonim ***** válasza:

1.5 hónapos volt a kislányom amikor már 200 milinél tartottunk tápszerből. Hát én is megijedtem mert bár a fiam is nagy evő volt piciként de ő nem evett ilyen sokat. Nem tudtam mit csinálni, a védőnő csak sopánkodott én meg beletörődtem.

Ez a kedvencem, adj neki kevesebbet... Aki ezt mondja, az tutti nem nevelt még gyereket vagy nem volt hasonló szituban. Magyarázza el valaki egy 1 hónaposnak hogy nem ehet annyit amennyit... A kisfiam olyan volt hogy ha 10milivel kevesebbet kapott akkor addig üvöltött amíg nem voltam hajlandó csinálni neki, volt hogy csak pár korty hiányzott neki utána rögtön aludt és elmúlt az éhsége is.

Egyen annyit amennyit igényel és ne aggódj ezen. És ha csak szoptatnád? Ott nem is látod hogy mennyit eszik, simán megehetne 250milit is, nem fogod tudni mivel nincs a cicin mili kijelző...

2015. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a teát megpróbálom, hátha! Mert ezt vízzel próbáltam már, dde kiköpdöste. hátha a tea ízlik neki. Mecsek Baby van is itthon. Jha, és amúgy Beba pro 1-gyel nyomulunk itthon.
2015. máj. 12. 13:58
 10/16 A kérdező kommentje:
Nyolcas: és megkérdezhetem, hogy mennyi idős most a leányzó? Lemozogta a "bébi hájacskát" amikor elkezdett mászkálni? :) Még most is nagy étkű?
2015. máj. 12. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!