Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 11 hónapos lányom...

Baj ha a 11 hónapos lányom nem kapna tápszert?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem hajlandó elfogadni, inkább éhezne ha nem adnék neki főzeléket. Még nem próbáltam a tejitalt de ki fogom, mi van ha azt sem fogja elfogadni? Már másféle tápszereket is próbáltunk és ízesítettem is neki de sehogy nem kell neki. Baj lenne ha egyáltalán nem kapna csak tejpépet mert azt eszi!!?
2015. máj. 13. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
HA megvan a napi fél liter tejalapú táplálás, akkor nincs semmi probléma.
2015. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jah az kimaradt hogy 2 hónapos korában tejfehérje érzékenységet állapítottak meg nála, de szerintem mostanra kinőtte mert adtunk neki már sajtot és túrórudit próba képpen és nem lett baja tőle. Akkor adhatok neki joghurtot,kefírt,tejföl meg ilyesmiket?
2015. máj. 13. 12:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Enyém se akarta a tápszert. Kb. 10 hónaposan leválasztotta magát (sírt ha meglátta a cicit) pedig én minimum 1 éves koráig akartam szoptatni... aztán többféle tápszert is próbáltunk, egyiket se akarta. Sőt tejpépet sem!

Végül bevezettem neki a védőnő+orvos tanácsára a joghurtot, kefírt, túrót és ebből fedezte a napi tejszükségletét. (natúr joghurthoz adtam gyümölcsturmixot vagy saját készítésű házi lekvárt egy kanállal)Aztán másfél évesen már csináltam neki tejbegrízt, pudingot, müzlit meg ilyesmiket is.

Tejet/tejitalt most 2 évesen se issza meg magában, pedig tud szépen pohárból bögréből is inni. Szerintem kérdezd konzultálj az orvossal, lassan 1 éves lesz, némi natúr joghurt meg kefír már mehet neki.

2015. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha egyszer nem eszi,úgysem tudsz mit csinálni. még ne írd le a tejitalt,lehet megeszi. viszont a tejtermék tesztelést én nem így csinálnám. nekem is allergiás rá,és eszembe se jutna otthon tesztelni. ilyenkor meg kell beszélni az orvossal,ő majd megmondja mikor próbáljátok meg,és mivel,meddig.
2015. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A világ nagyobbik részén nem fogyasztanak az emberek tejtermékeket és mégis felnőnek a gyerekek.
2015. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és persze tápszert sem.
2015. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pedig nagyon fontos a kalcium miatt. felnőttnek is pótolnia kell,mint nekem. nem ehetek tejterméket mert még szoptatom,napi 1500mg kalciumot kell bevinnem,hogy ne legyen csontritkulásom. nekik meg még forrnak össze a csontjaik
2015. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A csontépítéshez nem csak kalcium kell. Majdnem ugyanannyi foszfor kell hozzá, mint kalcium és emellett még a megfelelő magnézium-arány is fontos. A kalciumtöbblettel csak meszesedést lehet elérni.

A mákban akár 25-ször annyi kalcium is lehet, mint a tejben.

A legtöbb kalcium a különféle magokban van. De még sok zöld növény is többet tartalmaz, mint a tej.

A legtöbb tejet a skandináv országokban fogyasztják és itt a legtöbb arányaiban a csontritkulási probléma is. A skandináv országokban mellesleg nagyon hamar elkezdik az állati tej mellétáplálást is a csecsemőknél.

Afrika és Ázsia legnagyobb részén egyáltalán nem fogyasztanak tejterméket mégis sokkal kevesebb a csontritkulásos eset, még a legnyomorúságosabb területeken is szinte ismeretlen.

2015. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös de ott meg olyan dolgokat fogyasztanak amit mi meg sosem. Vagy te minden nap eszel friss tengeri halakat,rákokat meg termeszeket esetleg a reggelid mindig maniókagyökér agavésziruppal? Fókazsír is jut megfelelő mennyiségbe az étkezésedbe, és trópusi növények leveleit is eleget rágcsálod?

Felesleges azzal összehasonlítani minket, hogy mit esznek más földrészeken. Mindenkinek azt kéne ennie, ami helyben frissen elérhető, úgy lenne kiegyensúlyozott az étkezés.

Aki laktózérzékeny nyilván az is kibírja itt tej nélkül, pótolja máshogy a kalciumbevitelt, de miért éljünk vitaminokon ha természetes formában is elérhető valami a lakosság legnagyobb részének?

2015. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!