Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hónapos babát, milyen...

8,5 hónapos babát, milyen módszerekkel lehet motiválni, hogy másszon?

Figyelt kérdés
8,5 hónapos a kislányom már kb. 1 hónapja négykézlábra áll és előre-hátra hintáztatja magát, de semmi mászás. Kúszás is csak annyi, hogy hátrafele halad. Mikor játékkal próbálom motiválni csak nyújtózkodik és ha nem sikerül neki elérni a tárgyat kiabál, sír, csapkodja a földet. Mivel tudnám motiválni, hogy elinduljon előre?

2015. máj. 14. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem a telefonom és a távkapcsoló igen hatásos kombináció volt :D meg a hajam...
2015. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene motiválni? 11 hónapos korig kell mászni. Én egy egészséges csecsemőnek hagynám, hogy a saját ütemében fejlődjön.
2015. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a saját ütem, meg a motiválás nem zárja ki egymást.
2015. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én sem erőltetném! Az agy megérik majd rá, ahogy arra is megért,hogy négykézlábra álljon.
2015. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én motiválni szeretném, nem négykézlábra állítani (amit egyébként már csinál)és végképp nem erőltetem. Csak kíváncsi lettem volna ki mivel ösztönözte a babáját, azért köszi a válaszokat.
2015. máj. 14. 12:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én 8 hós fiam is még csak kúszik!Négykézlábra csak este áll az ágyon,de csak akkor mikor már álmos és "altatja magát"!pörög ide-oda,négykézlábra áll,rugózik párat és egyszer csak elalszik!Napközben még soha nem csinálta!Amúgy én a FP mássz utánam golyót próbálom ki!Persze nem erőltetni akarom,de lusta kúszni is,hamar megunja és jönne ölbe,hiába vagyok mellette!Valamivel muszáj a "földön tartani" egy kicsit!
2015. máj. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nyugodtan motiváld csak, az nem erőltetés :) fejleszteni lehet egy babát, meg lehet hagyni egész nap a tv előtt hagyni fetrengeni...egyiktől sem lesz baja, csak egyik esetben kicsit tanulékonyabb :)

én főleg olyan játékokat pakoltam elé, amik nem a sajátjai, tehát izgalmasak számára: bögre, flakon, stb.

meg nagyon szereti ha lefekszem tőle egy méterre, a copfomat a fejem mellé pakolom, hogy lássa, ezerrel elkezd söpörni felé, hogy megfoghassa :)

2015. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Azért, mert valaki esetleg kivárja,hogy a baba MAGÁTÓL csinálja, amit csinál, az nem feltétlenül hagyja a tv előtt. Nekem speciel nem volt életcélom,hogy a fiam 2 héttel hamarabb kezdjen el mászni, mint egyébként is, így igaz, valóban nem tologattam elé játékokat a nap 24 órájában.
2015. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, mondtam én olyat, hogy aki nem motiválja, az szükségképpen hagyja a tv előtt heverni? én csak felsoroltam kétféle alternatívát...nem mondtam hogy nincs több alternatíva :)
2015. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem attól még a saját ütemében fejlődik, hogy foglalkozom, játszom vele. Azzal, hogy együtt játszunk én úgy gondolom nem ártok neki. Én egyszerű dolgokra gondoltam. Amiket fentebb írtak is, köszönöm is a válaszokat. Ha te nem motiválod/tad, rendben. Csak én itt nem azt kérdeztem kinek, mi a véleménye erről.
2015. máj. 15. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!