Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Van egy fél éves...

Anyukák! Van egy fél éves babám. Első baba a családban. A nagyszülők el akarják vinni, engedjem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyon féltős anya vagyok és nem szeretném túlpörögni a dolgokat. De, én úgy érzem nem normális, hogy fél éves babát már a nagyszülőnél kellene nyaraltatni. Nagyon odavannak érte, de én ezt nagyon korainak érzem. Főleg, hogy a táplálási szemléletünk finoman fogalmazva különböznek. Én mindenre szigorúan figyelek, ők meg még amikor meg sem kezdtük a hozzátáplálást, tojásrántottát adtak volna reggelire és rengeteg ilyen van... Ti mennyi idősen gondoljátok normálisnak odaadni több napra az unokát. Szerintem azért van itthon az anya, hogy a babájával legyen..

2015. máj. 15. 09:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt hozzá kell tennem, hogy én nyilván nem most, 3 évesen adnám oda először, de baromi anyás, annak ellenére is, hogy rengetegszer vigyáztak rá nagyiék és odáig van értük. 1-2 és fél éves kora között nagyon rám volt nőve, most sokkal lazább a dolog már.
2015. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
MINDIG hallgass a szívedre! Az nem hazudik. Megfelelni vágyást tedd félre! A te gyereked, a te felelősséged! Én másfél évesemet sem adtam még oda, egy-két órára vigyáztak rá a nagyik, a saját szobájában. Én ezt érzem jónak, nekünk így megfelelő.
2015. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy adnám oda :D
2015. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem vagyok paramami de meg olyan nagyszülőnek sem adnék oda fèl éves gyereket, akik ügyelnek arra hogy minden úgy legyen, hogy az a szülők elveivel egyezzen.

Szóval Határozottan nem. Talán majd 1 éves kora után valamikor, akkor is csak 1-1 éjszakára. 3 éves fiam mostanában alszik egynél több napokat nagyszülőknèl pedig öt is gyakorlatilag bárkivel lehet hagyni.

2015. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
44%
Odaadnád nekik?Bármi bajt csinálnak téged vonnak felelősségre nem őket,márpedig ha ilyen hülyék akkor ez benne van a pakliba.Én egy kicsit ritkábbra venném a találkozást velük hátha elgondolkoznának.
2015. máj. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor nem értem ezeket a nagyszülőket. :) Oké, hogy édes az unoka és szeretnék sokat dajkálni, de a csecsemő nem egy rongybaba, amit, ha megunnak, félre lehet tenni. Van napirendje, sokat alszik, akkor úgyse lehet vele csinálni semmit. Azért egy 2-3 éves kisgyerekkel már lehet menni ide-oda, állatkertbe, kirándulni, de egy fél évessel hova, mit?!

Először azt hittem, csak egy órácskás sétára babakocsival értendő a kérdésed. Mert az rendben van, szívesen engedtem.

Az anyósomék nálunk is elég erőszakosak voltak, de mondtam, várják ki, amíg megnő a gyerek, higgyék el, fog még rántott husival a kezében szaladgálni. Ne siettessük a dolgokat, felnő a gyerek így is, úgy is. A 3 éves fiam tavaly nyáron több hetet is volt ott (megszakításokkal), ő maga kérte, hogy maradhasson, minden este beszéltünk telefonon (néha nem is jött oda, mert neki annnnnyira fontos dolga volt a papával), de egy pici babánál még visszajelzést sem tudsz kérni, hogy érzi magát.

Szóval, a válasz: nem.

2015. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én sokáig szoptattam, a fél éves gyereket 4 óránál tovább nem tudtam otthagyni sehol... nemhogy napokra. 1 éves volt mikor először vigyáztak rá a nagyiék egy fél éjszaka a mi otthonunkban.

Most 3 éves múlt, idén fog először egyedül (szülők nélkül) ott aludni a nagyiéknál, akik jó messze laknak tőlünk.

2015. máj. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
biztos,hogy oda nem adnám. nem is bírnám,azon kattognék,mi van vele. meg én szoptattam fél évesen is. nekünk csak szóltak,hogy menjünk le 3 napra a vidéki házukba együtt. még ők se vinnék el,pedig nagyon oda vannak érte :-) fura az anyósod :s ekkora babát elvinni. aztán ha ott sír utánad? meg pláne,ha nem is tudják mit ehet,mit nem. tojás az még jó korai neki. nem tudom mennyi idősen adom oda több napra,ez még a jövő zenéje :-) mondjuk óvodás korig nem szeretném ha másnál aludna éjszaka is. reggeltől estig meg ha már nem szoptatom majd.
2015. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném el 2 éves kora alatt a nagyszülőkhöz több napra. 6 hónapos babát max 1-2 órára bíznám másra, amíg a dolgomat végzem, vagy esetleg találkozom valakivel.

Menj el te is velük nyaralni. Esténként meg elmentek sétálni, picit szórakozni a pároddal, addig vigyáznak rá. Egyedül viszont ne hagyd még ott.

2015. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném. Az enyém 8 hónapos, és már akkor kiborul ha kimegyek a szobából. Nagyon picik még. Főleg fél évesen. Nem is értem, hogy várják el tőled, hogy napokra otthagyd a babádat. Szerintem ennek még nincs. A babádnak rád van szüksége meg persze az apukájára. Na meg mit csinálnának vele, ha sír. Mert van az a sírás amikor csak anya tudja megnyugtatni a babát.
2015. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!