Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy viszonylag jó barátnőm...

Egy viszonylag jó barátnőm csomó olyan képet mutatott 2 hónapos babájáról és a fb-ra is töltött fel ilyet, amin ülteti. Ti szólnátok valahogy finoman, hogy ezt tilos csinálni?

Figyelt kérdés
(pl. párnákkal körbe van rakva a baba, vagy a kanapé háttámlája támasztja ki és 2 oldalról párna).
2015. máj. 15. 10:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ami veszélyes, azért szólnék: nem biztos, hogy tudja a barátnőd, hogy nem lehet.
2015. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező: neked már van gyereked?

Nem hiszem, hogy akinek van, az életben nem ültette túl korán. Amikor kezedbe veszed, van, amelyik nem akar fekve lenni és ezért szól is. 2 lányom van, mind a kettő kérte, hogy ültessem, az első még belenyugodott, hogy nem ültetem, de a második már nem. És ezt sem úgy kell érteni, hogy egész nap ültetem a gyereked a karomba.

Az elsőt még tudtam 6 hónapos koráig a mózesben tólni, de a másodikat már 4 hónaposan át kellett tennem a sportkocsiba mert üvöltött a mózesben. Hát azóta nincs üvöltés. -nem ültetem fel teljesen és csak egy órát tologatom így. Tudod hányan hordozzák babahordozóba? És az se egészséges. A pihenőszék se az. Hány embernek van otthon? Nekünk is volt és van is még használatban. Az egyik lányom már 5 éves és nem veszem észre, hogy bármi kárt okoztam volna neki a pihenő székkel. És nekünk is van olyan fotónk, ahol 2-3 hónaposan ül, kitámasztva-a fotó kedvéért.

Nem szeretem az okoskodókat, a kéretlen tanácsokat. Ha én kérek tanácsot, adjanak, de ha nem kérek, akkor ne próbálja meg senki megmondani, hogy mit csináljak vagy mit nem, mert nem hiszem, hogy életveszélyes, súlyosan károsító dolgokat művelnék a gyerekeimmel.

2015. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez nem nagy ügy, ha jó barátnőd, akkor nyugodtan megemlítheted neki. Én egyetértek az 1-es válaszolóval, ilyen esetben ez nem okoskodás, és a gyereknevelésbe való beleszólás, hanem hasznos tanács lehet az egészsége megvédése érdekében.

Ha nem akarod direktbe, akkor mondd azt neki: képzeld, van egy ismerősöm, akinek szintén 2 hónapos babája van, panaszkodott nekem, hogy a múltkor megszidta a védőnő, amikor ellátogatott hozzájuk, és meglátta, hogy a pici baba párnákkal kitámasztva van ültetve, rögtön szólt az anyukának, hogy ezt nem szabad erőltetni mert árt vele a gerincének, az ismerősöm nem is tudta ezt. Ennyi.

2015. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
30%
nem. ennyi erővel szólnom kéne mindenkinek aki kifelé hordoz,vagy 0-9 kg-ig való ülésbe ülteti már a kórházból jövet,vagy bébikompba teszi,vagy túl hidegen/melegen öltözteti,nem korának megfelően eteti. kb az lenne a vége,hogy minden 2. embernek beugatnék,ahhoz meg se kedvem,se türelmem
2015. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 piroska és a farkas ***** válasza:
50%
Én azért kiemelnék egy lényeges dolgot : szerintem ha vki a baba érdekében hozzáértő és joszándékú tanácsot/ észrevételt mond az anyának, az nem egyenértékü azzal, mintha a gyerek nevelésébe szolna bele. Velem a napokban történt, h els babás ismerősöm mondta, h dejo, az x rokonának van 2 gyereke és majd onnan kapnak használt cipőt. Én pedig mondtam, h ez mind jo, és tényleg, bármi használtat rá is adhatsz, KIVÉVE a cipőt. Megkérdezte, h miért, elmondtam, aztán megkérdezte, h milyen javasolok. nem volt ebből semmi gond.De kell h legyen egy stílusa a tálalásnak, és kell egy befogado anya is.
2015. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%

Ennyi erővel nekem is beszólhatna mindenki: tettem ki a FB-ra újszülött fotózásról képeket, amiken a babó teljesen meztelen van. Biztosan lenne "jószándékú" és a "gyerek érdekében" cselekvő anyuka, aki közölné, hogy felelőtlen vagyok, mert hagyom megfázni a gyerekemet. Miközben a fotózáshoz 35 fokot csináltunk a műteremben, csak ez nyilván a fotókon nem látszik.


Nem kell beleszólni abba, amihez nincs közöd.

2015. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem szólnék, mert az ő gyereke. Ha kérdezi a vélemyénedet, akkor szólsz.
2015. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A félreértések elkerülése végett NEM arról van szó, hogy van 1 db kép aminek a kedvéért 5 másodpercre felültették ahogy többen írtátok, azért is írtam, hogy egy csomó képen így volt a baba, szóval nem beállított képeken is, hanem olyanokon, amik számomra nem beállított, spontán fotóknak tűntek. Semmi esetre sem szándékozom beleszólni ("beleugatni") a gyereknevelésébe, de a piciért aggódom. Ez nem is gyereknevelési kérdés szerintem, itt nincs opció hogy valaki így csinálja, valaki úgy, nem szabad ültetni amíg nem ül ön állóan, és kész. Igazából én eddig úgy gondoltam, hogy fogok szólni, és azt gondoltam kapok majd tanácsokat hogy találhatnám, hogy ne legyen sértő, de most ahogy olvasom hogy ezt 17 válaszolóból kb. 15 durva tolakodásnak venné, elbizonytalanodtam...

És volt egy kérdés, igen, van gyerekem, és nem ültettem soha amíg nem lehetett.

2015. máj. 15. 15:01
 19/21 anonim ***** válasza:
Megemlítheted, de semmi jó vége nem lesz, az szinte biztos. Vagy tudta már és tényleg csak a fotó kedvéért csinálta és akkor teljesen fölösleges szólnod, vagy teljesen hidegen hagyja, hogy nem lehet-ebben az esetben pedig tovább folytatja az ültetést, vagy az is lehet, hogy megharagszik, hogy hogy képzeled, hogy azt gondolod róla, hogy nem tudja és rosszat akar a gyereknek. Őszintén, tényleg ilyen "analfabétának" nézed a barátnődet, hogy nem tudja? Biztos neki is volt terhes ABC-je vagy hasonlója, biztos nézett videókat, látta tv-ben, hallotta rádióban, elmondták neki családtagok-anyukája-hogy mit lehet és mit nem. Nem hiszem el, hogy a mai világban egy normál nő ne tudná ezt.-Nem beszélve itt a tényleg elmaradott helyzetűekkel, nem túl magas IQ-val megáldott emberekkel.
2015. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

14-es

elírtam,0-18. kérdező,ha nem is tudja,az fel kellett tűnjőn neki,hogy egy két hónapos nyeklik-nyaklik jobbra-balra. nem érdekelte,és kész.

2015. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!