Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak egy evés közben...

Mit csináljak egy evés közben csapkodó 7 hónapossal?

Figyelt kérdés

2. gyerkőcöm, az egész gyereknevelésben az etetést utálom a legjobban, inkább éjszakáznék komolyan mondom...

Fiam nem csapkodott bár nála is nehéz volt a hozzátáplálás-kanalas evés. Kislányom a pihenő székben már nincs el, felül benne így etető székben etetném... ha hagyná...

Éhes, nagyon is éhes, nyitja is a száját és szépen nyeli a babaételt, szóval nem a kajával van a baj, egyszerűen egyfolytában csapkod a kezével, állandóan kiveri a kezemből a kanalat, ha megvárom míg abba hagyja akkor rámvigyorog majd amint megmozdítom a kezem a szája felé már üti is a kezem...

Idegbajt kapok tőle, a mai ebéd felét adtam csak neki oda mert annyira eldurrant az agyam hogy azt éreztem ha most nem hagyom ott a gyereket nem tudom mit csinálok...

Ha kanalat adok a kezébe akkor nem tudom etetni mert akkor az üres kanál van a szájában.

Mi tévő legyek? Már reggel gyomor görccsel ébredek az etetések miatt....


2015. máj. 19. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Játszik veled. Már lehet vele kommnunikálni tettekkel. Ahogy kiütötte a kezedből a kaját, tedd le az ételt és a kanalat és menj, moss kezet, tegyél arrébb két tányért, akármit, csak tűnjön úgy, hogy vége van. Ha lenyugodtál, folytasd! Az enyém tényleg megijedt, hogy nem lesz több kaja, és gyorsan megtanulta, hogy a csapkodás miatt megyek el, és fejezzük be.
2015. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt megpróbálom.
2015. máj. 19. 14:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Hatar
2015. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van, nekem első gyerekem, azt hittem ez a normális. :D

Én kanalat adok neki, amint kiveszi a szájából teszem bele az ételt. Most már tudok pici kaját tenni a kanalára és szopogatja, néha engem kínálgat.

Mindig van valami a kezében, tölcsér, krumpli kiszedő kanál, algoflexes fecskendő, játék, bármi, csak ne kalimpáljon. Amíg azokkal játszik, addig tudom etetni...

2015. máj. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ikreim vannak, 9 honaposak. Egyszerre szoktam etetni oket. A kislanyom eleinte allandoan tekingetett korbe-korbe, es forgatta a fejet, ugyh szinte lehetetlenseg volt a szajaba tenni az etelt. A kisfiam pedig szinten neha csapkodott a kezevel, es bizony elofordult, h nekem is kiverte a kezembol a kanalt. Pedig ehes volt mindketto. Aztan egyszeruen adtam nekik jatekot a kezukbe, ami lefoglalja oket. Lehet akar csorgo, akar vmi ragoka. Nalam bevalt :)
2015. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös, meghülyülök egy 9 hónapossal is. Minden tiszteletem a tied.
2015. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdemes határozottan rászólni minden csapkodásnál, hogy "nem". Egy idő után érteni fogja, de azonnali eredményt ne várj.

Nekem a reflexeim segítettek. Ha nem volt nyitva a szája, nem várakoztam a kanállal a feje előtt - ott könnyű lecsapni a kanalat. Hátrébb húztam, amikor nyitotta a száját, akkor beletettem a szájába.

2015. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Először is minden alkalommal, amikor csapkod, fogd meg a kezét és mond el neki, hogy nem szabad. Az etetőszék kisfiamnál nekem nem jött be, féloldalt az ölembe ültetem, egyik kezével fogja a derekam így csak egy kezére kell figyelnem (ha a tányér felé csapkod rászólok) és akkor nyújtom a kanalat, amikor figyel és nyitja a száját. Bár, én személy szerint nem adok semmit a kezébe (próbáltam), de akkor azzal bohóckodik és nem figyel a kajára és nem is eszik! Most már elég szépen eszik, csapkodás nélkül. 9 hónaposak vagyunk, hamar megtanulta!
2015. máj. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma már egy fokkal jobb volt, nem csapkodott annyira. Lehet, hogy nap függő is mennyire csapkod...

Ha adok neki játékot akkor azt tartja a szájában és fél óra alatt sem tudnám megetetni, kisfiamnál ez anno kb 1 évesen bejött, amíg rakosgatta a kockákat addig észrevétlenül becsempésztem a kaját a szájába. Hát majd lesz valami. Jókat írtatok, mindegyiket megpróbálom.

2015. máj. 20. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!