Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti beadnátok a nagy tesót 3...

Ti beadnátok a nagy tesót 3 éves korában oviba fél napra úgy hogy közben otthon vagytok a kicsi 7 hónapossal?

Figyelt kérdés
2015. jan. 14. 08:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk 2,5 év van a gyerekek között. nem, nem adtuk be. Csak majdnem 4 évesen kezdett a nagy az oviban.
2015. jan. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Én szerettem volna beadni, de nem vették be, úgyhogy magánoviba járt fél évig. Most szeptemberben kezdte az állami óvodát és nagyon szereti. (Nem azért akartam beadni, mert útban volt, hanem ő szeretett volna menni. Mikor elsétáltunk az ovi előtt láttam rajta a vágyakozást és mondta is, hogy szeretne játszani a gyerekekkel.)
2015. jan. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
A gyerek személyiségétől függ. Az én gyerekem nagyon ki van éhezve a gyerektársaságra ennyi idősen, úgyhogy be fogom adni, feltéve, ha addig sikerül szobatisztának lennie.
2015. jan. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Most már kötelező lesz beadni 3 évesen, nem? Meg szerintem mindhármotoknak jobb lenne. Délelőtt teljesen a kisebbel tudsz foglalkozni, és a nagyobbikat is több új inger éri az oviban. Délután meg talán a nagyobbra is jut külön időd, amíg a kicsi alszik.
2015. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Áprilisban lett 3 éves a lányom, augusztusban született a kisebbik lányom. Októberben kezdte az ovit a nagyobbik, kiscsoportban. Semmi gond nem volt, örültem, hogy beírattam. Imádja az ovit. Nagyon sokat tanul ott, én pedig délelőtt intenzíven tudok foglalkozni a kicsivel. Mert azért ő is igényli, hogy csak vele legyek. Mindig ebéd után hozom el, nem fog soha ott aludni.
2015. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
Egyértelműen be. Mindenkinek sokkal jobb lenne.
2015. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A nagy nagyon akar menni oviba, nagyon várja, viszont anyósomék nagyon ellene vannak, hogy menjen, mert hazahozza a betegségeket a kicsinek is.

Mindenki azzal riogat hogy majd állandóan betegek lesznek.

(csak szeptembertől lesz kötelező beadni, akkor már 1 év 3 hónapos lesz a kicsi)

2015. jan. 14. 09:57
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

Persze add be nyugodtan.Meg ne anyósodék döntsék már el, hanem te, meg a párod. Főleg, ha szeretne menni a gyerek, akkor ne foszd meg tőle. Kell neki a szocializáció.

Nekem van egy 5 éves fiam, 4 éves lányom, ők már ovisok és egy 11 hónapos fiam. Mind a két nagyobb gyerekem 3 évesen kezdte az ovit. Sőt, ott is alszanak, mert itthon nem alunának. Ha hazajönnének ebéd után, akkor fél 1-re kell menjek értük, a fiamék sokszor háromnegyed 1-kor végeznek, így 1 óra mire kijövünk az oviból, gyalog 13:30-14:00 között érünk haza, akkor rögtön éhesek persze, mire esznek 14:30 és utána mehetnének aludni. Lenne 15:00:15:30, mire elaludnának, ha épp nem bohóckodnak. Akkor este mikor alszanak el? Oviban meg 1 órakor altatják őket, fél 3-ig alszanak. Szóval, nyugodtan mehet a tesó oviba, legalább szoializálódik, gyerekek közt van és akár ott is aludhat, nem kötelező hazahoznod ebéd után, mert otthon vagy a picivel. Ráadásul, ha visszamész majd valamikor dolgozni, akkor úgy is ott kell aludnia.

2015. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
8-as vagyok. Igen, fog hazahozni bacikat az oviból, készülj fel, sőt lehet, hogy 2 hetente beteg is lesz, de legalább erősödik az immunrendszer. Ezen át kell esni. Nekem a pici max. náthát kapott el tőlük, de ez ilyen, legalább megerősödik az immunendszerük.
2015. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nálunk csak fél napra veszik be az oviba ha itthon vagyok a tesóval. Háromnegyed 1-re kell érte mennem.

Igazából az a kérdés hogy most január végén kezdje-e az ovit a nagy vagy szeptemberben? Most lesz 3 éves, a pici meg most 7 hónapos.

Igazából nem tudom hogy a pici 7 hónaposan essen át az összes ovis betegségen?

Nemrég voltak betegek és a pici is annyira náthás volt hogy alig tudott szopizni, meg csúnyán köhögött, láza nem volt.

2015. jan. 14. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!