Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért botránkozik meg a...

Miért botránkozik meg a legtöbb ember azon, hogy valakinek sok gyereke van vagy sokat szeretne?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam megmondani , csak ha konkrétan valaki rákérdez , hogy négy gyermekem van , pedig büszke vagyok rájuk , azt meg főleg nem , hogy szeretnék még többet.
2010. febr. 25. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk 3 van:)Sajnos nem lehet már több pedig szívesen vállalkoznék még ennyire:)
2010. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
70%
anyámnak 5 gyereke van de ö nem biztos hogy olyan büszkén dicsekedik mert mindannyiunkat elhagyott!
2010. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a gond hogy valakinek sok gyereke van,hanem az ha valaki a gyerekeket megélhetési forrásnak tekinti! Na ez a botrányos!
2010. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez javarészt azért van mert ebben a nehéz világban rögtön az jut az eszébe az embernek hogy "te jó ég hogy tartja el őket és majd szegénységben nőnek fel meg majd az én adómból kapnak segélyt".Na ez tényleg sokakra illik de amig az ember nem tudja hogy miből tartják el a gyereket addig ne ítélkezzen.Mert vannak akik megengedhetik maguknak még ha nem is gazdagok de nincsenek padlón.Légy csak büszke rájuk nyugodtan.
2010. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Irigylésre méltó inkább, minthogy megbotránkoztató. Én abszolút tisztelem az ilyen anyukákat, mint te vagy. Nekem tuti nem lenne hozzá idegrendszerem. Ez az egy kis Muki is fejtörést okoz néha, nemhogy 4! :)


Én csak akkor akadok ki, ha valaki úgy vállal sok gyereket, hogy nyomorog. Több ilyen családot is mutattak mostanság a tévében, 6 gyerek, meg 7, és nincs mit enni adnia nekik, na ettől rosszul vagyok. Én csak úgy voltam hajlandó vállalni a babát, hogy elköltöztünk a 30 m2-es lakásból nagyobba, hogy tudtam, meg fogok tudni adni neki mindent, amire szüksége van, és nem csak a családi pótlékból kell nevelnem.

(B)

2010. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azért, mert azt hiszik,hogy felelőtlenül vállalod őket, mert nincs rá keret csak úgy szülsz mert nincs jobb dolgod vagy szeretsz babázni de bele se gondolsz hogy később mi lesz stb.


És azért is mert manapság az emberek nagy része azt hiszi egy gyerek akkor lesz boldog ha az égvilágon MINDENT megkap és a legmenőbb kütyükkel, ruhákkal, utazással stb.vel van ellátva holott ez sokszor nagy hülyeség.

Én pl. jobban örülök, hogy igy hogy anyumék korán meghaltak van 2 tesóm akikre számíthatok, akikkel összeülünk, találkozunk, beszélgetünk, akármi, mint az hogy mondjuk kaptam volna taivani nyaralást, milliós esküvőt vagy drága fizetős egyetemet.

Önszorgalomból felvettek, lediplomáztunk mindhárman és most legalább vagyunk egymásnak.

Nagyon nagyon rossz lenne, ha egyedül lennék.

Ezért én is 3 gyerkőcöt szeretnék (márhogy ebből a megfontolásból) de nem reklámozom senkinek és már a második után is megjegyzéseket kaptunk meg fura tekinteteket, pedig van munkánk a férjemmel és nem vagyunk milliomosok, de megélünk.

De én is "titkolom" hogy 3at szeretnék, sőt ha anyagilag megengedhetném, akár 4et is.

Nem segélyre, meg más nyakára, hanem magunk és egymnás örömére.

Elég baj és elég ciki h titkolni kell ezt :(

2010. febr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

EGyérszt ez a magyar mentalitás...

Másrészt én azt tapasztalalo, hogy egyre több a 3 gyerekes/3 gyereket akaró család, és fura nekem is, mert a 2-nél meg szoktak állni.

Talán a bizonytalan világ miatt leginkább, hogy fogalma nincs az embernek, holnap is lesz-e munkja, miből etet őket... Mondjuk abba én sem merem még belegondolni, hogy hogy fogom iskoláztatni őket, főleg mondjuk férjhez adni, lakással támogatni, azt gondolom, hogy most van ruhája, étele, kap szeretetet, a többi meg majd kialakul...

2010. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A biztos anyagi háttérrel rendelkező családoknál nincs gond ezzel, legyen nekik akár 6 is. De például anyukám szomszédjában már van 5 gyerek, 3 abortusza volt a nőnek, és most szül nemsokára megint. Az áramot minden évben 6-szor majdnem kikapcsolják, nincs tűzifájuk, a gyerekek jóformán csak az iskolában és az óvodában esznek, folyamatosan csavarognak, csúnyán beszélnek, nagyon rossz tanulók. A szüleik "természetesen" soha nem dolgoztak. Litániákat lehetne írni ilyen és hozzájuk hasonló, meggondolatlan szülőkről, akik tényleg csak megélhetési gyerekgyártók, már bocsánat. A hozzád hasonló anyukákkal semmi baj, de a másik véglet a gyakoribb sajnos...
2010. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5-en vagyunk testvérek, még a régi rendszerben születtünk, ahol aki akart az tudott dolgozni. Bár nem éltünk nagy lábon, mindenünk megvolt, ami kellett, hiányt sosem szenvedtünk semmiben. Anyuékat tisztelem és örülök neki, hogy ennyi testvérem van. Mindegyik testvéremet szeretem, tudjuk, hogy bármikor számíthatunk egymásra! Tisztelem a szüleimet, sosem álltak sorban segélyért!

A társadalom fenntartásához 3 gyermeket kell/ene/ vállalni. Úgy tartja a mondás, hogy 2-t magunk helyett, egyet pedig a hazának.

Alapjában véve nem is lenne gond, hogy valaki több gyermeket vállal, de a gyermek alapvető igényei ki is legyenek elégítve. Nem kell neki méregdrága játék és ruha, de a napi 5x étkezés, gyümölcs, hús elengedhetetlen az egészséges fejlődéshez. Sajnos sokan nem így gondolkodnak, sok gyermekük van, akik alacsony iskolai végzettséggel - ha egyáltalán - rendelkeznek. Nem kapnak munkát, valamint a szülői példát követve sok gyermekük lesz. És ez így generálja tovább magát!

Minden tiszteletem azoké a szülőké, akik sok gyermeket vállalnak biztosítva nekik mindazt, amely által társadalom hasznos tagjává válnak!

2010. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen,sajnos az a helyzet ahogy már előttem is írták,hogy ma Magyarországon az a jellemző(azok vannak többen) akik csak azért szültek sok gyereket mert azok tartják el őket és mert eszük sem volt védekezni.Már bocsánat de tudjuk kikre gondolok!Ismeritek a jelenséget.

A másik ok,hogy az előítélkezés egy nagyon rossz de sajnos általános emberi reakció nem csak ebben a kérdésben,mindenben.

Tehát aki nem ismer csak a gyerekek számát hallja,vszínűleg az előítéletei alapján gondolkozik.

Nagyon rossz,hogy így van ez,elég elkeserítő.Én személy szerint nagyon tisztelem azokat akik TÉNYLEG nevelik,gondoskodni tudnak és szeretetben,békében tudatosan vállalnak 3-4 akár több gyereket is.Nekem még csak 1 van,úgy indultunk anno a férjemmel,h 3at szeretnénk mi is.De mostanra úgy döntöttünk,h csak 2 lesz.Mert amikor belekerül az ember csak akkor tudja meg igazán,h mivel is jár ez és én (mint kiderült)olyan ember vagyok aki bár imádom a kislányomat és mindenképp szeretnék egyet még legalább de most úgy érzem,h idegileg :-)ez a max tőlem,mert hát,nem vagyunk egyformák.

És pontosan ezért tisztelem nagyon akinek sok van.

Bocs,kicsit hosszú lett.

2010. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!