Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak, akik este 7-8 korul...

Anyukak, akik este 7-8 korul furdetitek a babat mikor kezdtetek ezt a napi rendbe bevezetni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hetes, es nem tudom mikor kezdjem el. Termeszetesen eddig is furdettem felre ne ertsetek, csak nem minden nap. Korai lenne meg napi rendet kialakitani nalla a furdetessel kapcsolatban? Meg nagyon ossze-vissza eszunk, van ugy, hogy 4 orat is alszik de van ugy, hogy egy ora mulva mar keri a cicit. A masik gondom, hogy vegig orditja a furdest torka szakadtabol, megszakad a szivem. :( Meg fogja ezt egyaltalan szeretni?
2010. febr. 25. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy nem megfelelő neki a víz hőmérséklete. Nálunk ugyanez volt, amikor a párom rájött, hogy a fiatalúr a melegebb vizet szereti, a mai napig 38-39 fokos vizet kell engedni neki a kádba. Próbálkozni kell sajnos... :(

Egyébként mi elég későn fürdettünk eleinte, fél 10-10 körül, mikor hogy jött ki, de nagyjából egy időben minden nap. Aztán szép lassan minden este egyre korábban "megborult", most 5 hós lesz, és már fél 8-8 között kell fürdetnünk. És nem mi alakítottuk ki így, hanem ő. Egyre korábban kezdett nyűgösködni.

(B)

2010. febr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
mi első naptól kezdve 7-8 között fürdetünk.lehet,hogy azért sír a kicsi,mert éhes,vagy mert más hőmérsékletű vizet szeret.én nem szeretem megetetni a kicsit fürdés előtt közvetlenül,mert akkor nem is alszik el könnyen,meg akkor bukik is.
2010. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, kifogom probalni a melegebb vizet hatha igy nem fogja vegigorditani. Minden tanacs jol jon mert meg annyira kezdonek es tehetelennek erzem magam.
2010. febr. 25. 18:53
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszonom neked is masodik valaszado, hat akkor elkezdem en is minden nap este 7 korul bevezetni. Csak kivancsi voltam, hogy nem-e korai meg ket hetesen, de ezek szerint nem. Remelem hamarosan megszereti a kisfiam az esti furdetest.
2010. febr. 25. 18:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is utált 2 hetes koráig fürödni. Egyszerű rá a magyarázat, nem szeretnek ruha nélkül lenni. Később megszereti, én 1 hónapos korától már a nagy kádban fürdetem, azóta imádja! Az én babámnak is melegebb izet kell engedni, 39 °C körülit, a 37-ben didergett és persze ordított (én is ordítanék ha 37°C-os vízben kéne fürödnöm)!!!

2 hónaposan majd azért fog ordítani ha vége a fürdésnek.:)

Én 6 körül fürdetek amióta hazajöttünk a kórházból, ha alszik éppen, akkor is felkeltem, és fürdés után van szopi. Amikor leteszem az ágyra már fordul is oldalra, annyira tudja hogy mi jön a pizsi után. Nemsokára 5 hónapos lesz.

2010. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fürdetésnél csak az a lényeg, hogy körülbelüli időpontban legyen.Ha egy órával előbb, vagy később, az szerintem őt nem zavarja.Az én babám legalábbis nem türelmetlekedik.

Fürdetés lényege, de gondolom azért nagy részét már tudod:

4-5 fokkal melegebb legyen a fürdőszobában, vetkőzésnél nem kell sietni (szép lassan, nyugodtan), biztos kéz fürdesse (nálunk ez apa), ki kell tapasztalni, hogy a 36-37 foknál picit melegebbet, vagy a langyosabbat szereti.

Vannak babák, akik men érzik magukat biztonságban, ha hanyatt teszik őket vízbe.Őket hason kell beletenni, majd utána megfordítani.

A napirend majd alakul, ne aggódj!Nálunk is van, amikor tovább alszik délután a baba, vagy front van.Ilyenkor megcsúszunk egy kicsit, de aztán ismét visszaáll a rend.

Ma pl. oltáson voltunk.Du. 3 óra óta alszik.Lehet, hogy ma nem fürdünk.

2010. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Éne első naptól minden nap fürdettem, talán életében 4-5 nap volt, mikor úgy bealudt, hogy nem volt este fürcsi, akkor reggel mostam le gyorsan.

Én 8-kor szoktam, de volt egy időszak, mikor nyügi volt esténként, akkor volt hogy előbb, akár már 6-kor is, mert utána megnyugodott. Most 20 hós, nagyon régóta fixen 20-kor van fürcsi, majd alvás.

2010. febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia

Mi babánk is ordított ugyan ugy mint nektek hónapokig, így én se fürdettem minden nap .

De ha hasal lefelé fordítva kezdtem a vízbe rakni (több hetesen)nem kezdte el a sírást. Így oldodott meg a problémánk.Akkor fürdeted mikkor már te szeretnéd hogy esti fürdés után éjszakai alvás kezdödjön. Nálunk 19 óra körül volt,de elötte vagy utána egy-egy óra csuszás is volt ha ugy igényelte a baba.

2010. febr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én mikor hazahoztuk a babánkat a kórházból, aznaptól este 7.30kor volt a fürdetés, és mivel ő tápszeres baba volt- mert sajna nem volt tejem az első nap óta 4óránként kelt- így reggel 4, 8, 12, 16, 20, 24, kor óramű pontossággal ébredt. Nem direkt, de szinte első naptól napirendünk volt- bár kihangsúlyoznám, hogy nem tudatosan alakítottam ki, hanem egyszerűen így ébredt.

a fürdetés fél óráig tartott le-felöltöztetéssel együtt- utána vacsi és alvás.

egy hónapos koráig üvöltött a fürdőkádban, bármit csináltam vele! utána megszerette. Most lesz két éves, mostanában már szinte fél órát ül a vízbe és alig lehet kiszedni- úgy imádja! :-)

jó babázást

2010. febr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a hasznos valaszokat lanyok! Sokat segitettetek. Mar tulvagyunk a mai furcsin es nem sirtunk. :) Kicsit melegebb vizben furdettuk.

Megyszer nagyon koszonom mindenkinek!

2010. febr. 25. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!