Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szoptatás vagy a tápszerezés...

A szoptatás vagy a tápszerezés a macerásabb, nehezebb?

Figyelt kérdés
2015. máj. 23. 21:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
20%
A szoptatás. Tápszert készíteni mindenki tud.
2015. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Tápszerezés.

A kisfiam 2 hónapig volt anyatejes, utána kellett tápit kiegészítésként adni.

Hajnalban cumisüveget mosni, méregetni, vizet melegíteni.

A cicit egyszerűbb volt előkapni.

Szerencsére pár hét alatt lett annyi tejem, hogy el tudtuk hagyni a tápit.

2015. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a szoptatás volt macerásabb. Alig volt tejem, így a fiam sem nagyon akart szopizni, fejni két cseppnél többet nem tudtam. Ehhez képest a tápszerezés sétagalopp volt.
2015. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
A tápszerezés.
2015. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Na persze első. Én szoptattam és később tápszert is kapott a kislányom. Amíg szoptattam éjszaka ha felkelt csak magam mellé fektettem félálomban és aludtunk tovább, amikor már tápszert kapott az első mocorgásra kipattantam az ágyból és tápszert kavargattam éjszaka, fantasztikus volt. Persze az álom is ki ment a szememből. Szóval ha választhattam volna én inkább szoptattam volna tovább de sajnos nem tudtam.
2015. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
39%
A szoptatás macerásabb, főleg ha menni kell valahova, hol etesd meg, fejni kéne üvegbe, de nem jön annyi stb. illetve nem tudod pontosan mennyit eszik a pici,persze ha nincs otthon mérleged. Akkor a sebes mellbimbó, mellgyulladás, szopizás után kifejni a maradékot, tejcsorgás és még sorolhatnám. A tápszer annyiban macera ha nem csinálod meg mondjuk a hajnali adagot délután,akkor felkelsz hajnalban tápszert csinálni, míg ha szoptatsz csak rárakod a cicire aztán kész. :)
2015. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

5-ös, 3 gyerekem van, mindkettő dolgot kipróbálhattuk.


1. voltam.

2015. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Wiky93 ***** válasza:
57%

Kinek melyik.. Nekem a szoptatás volt macerásabb.. Nem tudta kiszopizni a lányom a tejet így fejnem kellett, piciként még ugye 3óránként kelt, nagynehezen elaltattam aztán fejtem (hulla fáradtan) volt amikor tök sokáig kellett fejnem annyit amennyit evett, mert már alig volt tejem.. De aztán volt, hogy tudott már a későbbiekben szopizni de inkább fejtem.. Meg sok baj volt ezzel a tejcsi dologgal :( mellgyulladás, betegség betehség hátán stb.

Tápszer az egyszerűbb :)

2015. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%

mindenkinek az amit ő csinált. én minden verziót végig csináltam ezért azt mondom,az aki fejve adja a tejet. mert lefejed,elmosod,kisterilizálód,megeteted,megint mossogatsz aztán megint fejsz.

a szoptatás is macerás volt. mikor nem volt elég tej,egész álló nap a mellemen csüngött. már az volt a furcsa,ha lenéztem,és láttam a mellem,nem pedig azt,hogy azon csüng. emellett fájdalmas is az elején,kenegetni kell,melltartóbetétet használni. míg a cumisüveget bárhol betudod tolni a szájába,addig ezt a meleddel már nem tudod megtenni. tápszerrel tudod mennyit evett,szoptatásnál csak ha méred. sokszor oda kell figyelni arra is mit eszel. nekem allergiás a tehéntejre,ezért se tejsavó,se tejpor. ezek vannak chipsben,vajban (kivéve 2 fajta) virsliben,delikátban,péksüteményekben stb stb. míg a tápszert jó eséllyel nem kell sokáig adnod éjjel,ha sokáig akarsz szoptatni,fejni azt kell. fél éves koráig egy perccel nem aludtam tovább két és fél óránál egy húzamban. még ott van a mellgyulladás volt 3 is. hol kevés a tej,hol sok.

a tápszer is macerás. éjszaka mikor kísül a szemed olyan kómás vagy,sokkal jobb csak bedőlni vele az ágyban,mint tápszert csinálni. főleg ha emeletes a ház,és le kell menni... ha elmész valahová egy rakat cucc kell. termoszban forró víz,hideg víz hozzá,tápszerpor,cumisüveg. mint egy málhás szamár. szoptatásnál meg semmi ilyen nem kell. vannak tápszerek,amik olyan csomósak. külön ki kell keverni kiskanállal,különben eldugítja a cumit. idő,mire megcsinálod,egy éhes újszülött pedig minden csak nem türelmes. még hideg,még nem adhatod..aztán nem figyelsz,már túl forró... még sorolhatnám .egyik se jobb a másiknál szerintem. az biztos, a legrosszabb a fejve tej adás,vagy tápszer+tej is. emlékszem mikor mindkettő kellett. szoptattam egy órát,büfi,tápszercsinálás,etetés,büfi,fejés. na az a pech...

2015. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Wiky93 ***** válasza:
44%
6-os válaszolóval teljesen egyetértek :)
2015. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!