Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babának milyen játékoka...

1 éves babának milyen játékokat vesztek? Illetve milyen játékaitok vannak otthon, ami nem egy csörgő hanem valami komolyabb.

Figyelt kérdés
Nekünk nincs tul sok, most jön gondolom a kreativ játékok időszaka, miket szerezzünk be?
2015. máj. 25. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Formabedobó, montessori torony és hasonlók, hinta, hintaló, labda .....ezek jó fejlesztők akár 1éves kor előtt is és még jó darabig.
2015. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a formabedobó még KinDzsongUnnak sem sikerült 1 éves kora előtt, pedig 8 hónaposan szonátákat írt nagyzenekarra.
2015. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

azt olvastam, most a hajigálós, bújócskázós korszakuk van és a kisebb tárgyat nagyobba tenni, ezeket kell segíteni


- plusz nem ártana gyakorolniuk a közvetett fogást(tárgy húzása - pl én babám még nem tudja, ha kezébe adom a játék madzagát, nem húzza magához a játékot, hanem a játékért nyúl, ezt a közvetett dolgot lehet úgy is gyakorolni, hogy ágyban a baba játék a földön, madzag a kezében, hogy húzza fel a játékot- én babám nézi a játékot és a madzaggal csak babrál és ennyi..

- ragasztottam a falra egy hengert(netes tanács 1 évesnek), így a labdáit dobálja bele, alul kijön(ami labdaházhoz való, csak ház nincs hozzá, helyette egy mini úszómedence)igazábólvalszeg az lenne a lényege, hogy a labdának "útja " van, ami melé később bejön az autók és autópálya, vagy oyan játékok amibe labdát téve az spirálon gurul le, stb


- a labdaházat imádná, de nem veszek, játszóházban úgy is van


- akartam hosszú hengert alagútnak, bújni, az is kimaradt :( helyette az asztalok alja van


- jó lenne az egymásba rakhatós poharak is, de van két hajhab kupak, egymásba passzol, beleteszi szétveszi, eldobja...de elvileg ez fejlesztő, de így nem ruházo be azokra a játék építős poharakra sem


- volt hintája, a dudálós, meg van repedve...nem merem használni, amit meg akartam rugós hintát(ez nagyon jót tesz az egyensúlyérzékelésnek és lábizmoknak)üzlethez érve, üzlet megszűnt...de a RUGÓS HINTA élet halál ebben a korban! nagyon imádná nagyokat nevet aikor én emelgetem mintha az ágyon ugrálna.


amik vannak, de még nem sok haszna:


- felnyithatós tetejű bébitaxi(annyi vele a játék, hogy felborítja és nyitogaja a tetejét, de a rajta levő csavargatható kütyükkel még nem tud mit kezdeni)


- kockából kirakható meseképek (annyi vele a játék, hogy egymásra próbálja tenni, rakosgatja, elhajítja)


-kis autók, még egyiket sem toja, hanem dobja, meg "gurítja" több oldlán esik-puffan a játék

2015. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*(néha úgy örülnék ha tudnám már egyévese vajon húzza e azt a játékot, tolja e a kisautót, egymásba tesz e poharat sokszor, koncentráltan, tud e fogóssal puzzle-ozni, meg millió egyéb dolog, bocsi, csak kikínvákozott)
2015. máj. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*más egyévese
2015. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lego Duplokat vettünk ebben a korban elég sokat.
2015. máj. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

baba, plüssállatok, húzó-toló játékok ha már jár, lufi, labda, játéktelefon, kemény leporello könyvek, homokozó szett, nagy építő kockák

de annyit mondanék ne a legdrágábbakat vedd mert ő még nem tud rájuk vigyázni én annyit figyelek hogy biztonságos legyen(legyen rajta CE jel) és olcsó

tekintve h a könyvek előbb utóbb cafatokban lesznek és jön a hajigálós korszak ha vmi nem sikerül

2015. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz a lányom 14 hónapos, de két hónapja is ezek voltak a kedvencei. Nagyon szereti a mesekönyveket. Van neki kettő, teli állatokkal, és ilyen kis ablakok vannak az oldalakon, azokat elnyitogatja akár fél órán keresztül is, és ilyenkor az ölemben is elül, ami nagyon ritka :-) A könyveknek köszönhetően, minden házi állatot ismer, és felismer, és a "vadon" állatait is.

A sütifaló kincses bödön is jó neki, mert most már a formákat többé kevésbé be tudja illeszteni a helyére.

Az építőkocka, és a dupló is a kedvencei közé tartozik, bár ha nem sikerül össze- vagy egymásra rakni az elemeket, akkor jön a tehetetlen sírás.

Meg van két babája, és azokkal is eljátszik. Eteti itatja, altatja őket, nagyon édes.

Van nagyon sok játéka, de most ezek kötik le leginkább. Kint fű fa bokor virág, bogár, minden amit meg lehet fogni kóstolni, és persze a homokozás és a locsolás a kedvenc.

2015. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!