Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik otthon vagytok,...

Anyukák, akik otthon vagytok, hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés
Leírnátok részletesen reggeltől estig? Mekkora a gyermek? Főztök, takarítotok minden nap? Merre járkáltok el a gyerekkel, gyerek nélkül?
2015. máj. 12. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden hétköznapom egyforma, hétvégén nyerek kis időt magamra, apa segítségével. Reggel 6kor kelünk, reggeli 7ig, aztán apa elmegy dolgozni. Mi játszunk 10ig itthon, mellette én elpakolok, mosogatógépet és mosógépet teszek be. 10-kor elmegyünk sétálni. 11:30-ra jövünk haza. Akkor még játék itthon, majd ebéd és fél1kor megy aludni. Alszik 3ig. Ezzel nem szokott gond lenni. Majd ébred, teregetek, stb. 4kor uzsonna. 4-fél5 között megint lemegyünk, sétálunk, játszunk. fél7kor van neki vacsora, addigra apukája is megjön. fél8kor fürdés és fél9kor legkésőbb alvás. Nem főzök hétköznap, rendeljük az ételt (egészséges, válogatott), de minden hétvégén főzök, ebére és vacsira is frisset. Szeretek főzni. Takarítani minden másnap takarítok, 8-10 között reggel, így nem érinti a többi programját a kisfiamnak. :) 1.5 éves, a pocaklakónk pedig 4 hónapos. Gyerek nélkül néha szombaton megyek el itthonról, sétálni, nézelődni, szellőztetni a fejem :)))
2015. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És milyen gyakran jártok el vásárolni?
2015. máj. 12. 15:03
 3/11 anonim ***** válasza:

3honapos a kisfiam.


Nem takarítok mindennap. Sőt ha látom hogy kicsit rendetlenség van és a pici alszik es én is fáradt vagyok akkor ledőlök én is aludni. Ő ugyis tobbet alszik mint én , lesz meg idom rendet rakni. Fontosabb szamomra h kipihent legyek 100%osan a számára.


Minden nap mast, van persze olyan nap is hogy csak itthon vagyunk es délután megyünk sétálni vele a ferjemmel. De szeretek eljárni vele, ma is voltunk a postán, bankban, boltban, ebédelni.

Tegnap kimentünk a Városligetbe nagy pokróccal jatszani mikor aludt újságot olvastam.

De elviszem hha barátnőimmel találkozok is.


Szerencsere ferjem du2kor végez a munkával. Igy a délutánt 3asban tölthetjük egy közös délutáni alvás után:)

2015. máj. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hmm, hát sok minden nem kell idehaza, apróságok csak, pl. (néha kenyér, víz, kölesgolyó...) kb. 2x megyünk egy héten a fiammal, sétával egybekötve, és havi 1-2x nagybevásárlásra apával, aki segít pakolni a nehezebb dolgokat akkor. :)
2015. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Két gyerek van, másfél éves a kicsi, három éves a nagy. Reggel fél kilenc körül kelnek, addig én nyugodtan megkávézok. Elkészítem a tejitalt és kakaót mire ébrednek, mesenézés közben megisszuk. Azután öltözés, felrakom az ebédet, együtt berakjuk a mosnivalót. 10-11 körül kimegyünk a játszótérre, ebédre érünk be. Ebéd, aztán lerakom a kicsit, nagy velem alszik el a mi ágyunkon, de Ő alig alszik egy órát, a kicsit többet. Délután, amikor felébred a kicsi, közös játék, uzsi és vagy kinn játszanak, vagy megyünk megint a játszótérre. Amikor lerakom őket, akkor szoktam felmosni.

Most költöztünk kertes házba, de sajnos még nincs kész a kert, oda nem tudom kiengedni őket, csak kis előkert van, az igazán nem nagy tér nekik. Estefelé 7-8 között vacsora, majd együtt fürdés apával. 9-10 között mennek aludni és alszanak reggelig.

Szeptembertől tartok, mert ez a napirend nagyon kényelmes, de augusztus végén szülök és nem tudom, hogy lesz megoldva a nagy oviba hordása, mivel férjem reggel hatra megy dolgozni. Én meg az újszülöttet gyerekágy alatt főleg nem szeretném bepakolni és vinni az oviba.

Amikor délben alszanak, a felmosás mellett akkor intézek esetleg utalásokat, telefonlásokat, de sietnem kell, mert a három évesen alig egy órát alszik.

Gyerek nélkül sehová nem járkálunk el. Takarítás... Igen, minden nap kell folyamatosan söpörni, porszívózni, ruhákat hajtogatni és elrakni. Ha nem tenném, elég hamar áldatlan állapotok uralkodnának. 128 m2 a házunk, szóval van mit csinálni. Estére hulla fáradtan dőlök az ágyba.

2015. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Reggel általában magamtól ébredek, most a fény miatt korábban (huzatban tudok csak aludni, úgyhogy nem eresztem le teljesen a redőnyt). Fél órát kávézok és nézek ki a fejemből.

Egy éves a gyerek, általában 8-f9 körül kel. Kap tápszert, fél óra múlva megy tovább aludni (mai napig nem értem, hogy lehet álmos 12 óra alvás után...). Alszik másfél órát.


Utána felkel, dél körül kap ebédet, kora délután megint alszik másfél órát. Este nyolc körül fekszik le és reggelig csend van.


Amikor ébren van, akkor sétálunk, játszom vele, de ha olyan van, a járókában is jól elvan.


Bevásárlás változó, néha én, néha a férjem, éppen kinek fér bele. Ha sok és nehéz cucc van, akkor ő hazafelé megveszi (három karton ásványvizet én biztos nem hozok haza kézben).


Takarításra túl sok idő nem megy el, heti egyszer takarítjuk át a lakást, a köztes időben alig van házimunka. Mosni a gép mos, nekem csak teregetni és hajtogatni kell.

Mosogatni is gép mosogat, ez kb napi egyszer 4-5 perc, amíg ki- és bepakolok.

Amit használok, azt azonnal elrakom, így nagyon kupi sincs. A gyereksarok kupis, szanaszét a játékok, de azt csak akkor rakom össze, ha jön valaki (2 perc egy dobozba szórni az egészet).


Főzni mindketten szoktunk, én inkább este vagy ha korábban ébredek, akkor reggel.

Házimunka jellegű dolgokkal elég kevés idő megy el, mert tényleg szinte minden gépesítve van. A WC és a mosdó, illetve a konyhapult takarítása meg két naponta 15 perc. Nem igazán vannak elől cuccok, így pakolással se megy az idő.


Azt soha nem értettem, hogy aki naponta órákat takarít, az mi a fenét csinál olyankor.

2015. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9 hónapos kislányommal reggel 7kor ébredünk,játék van 8ig neki,én addig mivel éjjszaka kapcsolom a mosógépet kiteregetek,mosogatok ha van mit.8 kor megyünk a boltba,aztán 9 kor reggelizünk,ő is én is.Kis katonákat eszik már,kiflivel ezt azt.Utána játék fél 11 ig és akkor délelőtti szundi neki kb délig,fél eggyig max.Én addig főzök,meg csinálom az ő ebédjét.Ha felébredt kimegyünk sétálni,aztán 2kor ebéd mindkettőnknek,utánna játék 3ig aztán délutáni szundi,4ig 5ig..változó!Aztán kis gyümölcs nasira,utánna kimegyünk játszótérre vagy csak kertben levegőzünk.7kor pancsi utána vacsi,és 8kor csicsiss.Ám ha kimozdulni van kedvünk,kb 1 héten 1x,átsinózunk anyuékhoz délutánra.Aztán férjem jön értünk 6 körül mikor hazaér a melóból.Nagybevásárlást hétvégén szoktunk csinálni 3asban.. :)
2015. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 éves a kisfiam, 3 hós a kislányom. Reggel legkésőbb 8 körül beindul nálunk a nagyüzem. Kb. egyszerre kelnek, a fiam bújik egy 20 percet /hozzám/, a kislányom kacarászik a kiságyban. Aztán egyszerre esznek, a fiam reggelizik, a lányom szopizik. 10 körül menetkészek vagyunk, játszóterezünk, sétálunk vagy ovielőkészítőn vagyunk heti két délelőtt. Ebéd fél 1 körül, aztán egyszerre alszanak. A fiam kb. 4-ig húzza a lóbőrt, a pici hamarabb kel, szopizik, játszunk, játszik egyedül, én addig kikapcsolódom egy picit. Olvasni, netezni szoktam, zűrösebb napokon pedig ilyenkor haladok a házi munkával picit. Nagytakarítás hétvégére marad, a férjemmel közösen egy délelőtt alatt rendbevágjuk a lakást. Délután újra kinti program. Este vacsi, fürdés, a kicsi 8-kor alszik, a nagy legkésőbb fél 10-kor.

Nagybevásárlást általában péntek délután intézzük, emellett heti 2x megyünk boltba apróságokért.

Mi rengeteget eljárkálunk itthonról. Olyankor barátainkkal találkozunk /hasonló korú gyerkőcök vannak/, vagy autóba pattanunk és irány egy jó játszóház. Vagy van a Budapest játszóterei honlap, onnan szoktam kinézni frankó játszótereket a város különböző pontjain, ahová el is megyünk. Szeretjük a változatosságot, a változatos programokat. Szval élvezzük a napjainkat!

2015. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10 hós...6.40-kor kelek...megcsinálom a reggelit magamnak és a férjemnek, eszünk, 7.00-kor megyünk be kelteni a lányom.

utána szopizik, majd kirakom a konyhába a hintájába és elkészítem a reggelijét és az ebédjét, meg rendet rakok a konyhába...utána kimegyünk az udvarra egy fél órára. 9.30-kor 10 óraizig, addig játszunk ha marad rá idő.

utána ő alszik 10.00-11.00 között, addig én kimegyek a kertbe vagy tornázom. Ha felkelt, takarítok, vagy főzök, addig ő játszik a szobájában. 12.00 körül ebédelek aztán játszom vele fél órát. 12.30-kor eszik, utána egyből megyünk sétálni. Sétából kb. 14.30 körül érünk haza.


Séta után játszunk, aztán 15.30 uzsi és utána elalszik egy órára, tehát megint megyek a kertbe.

Amint bejöttem, 16.30-18.00 játszik, én teregetek, elkészítem a vacsiját, a saját vacsiját, a férjemét. Olvasok vagy tanulok, játszom vele...18.00 vacsizik, utána még játszunk, apa 19.00-ra ér haza, utána ő játszik vele, én addig előkészítem a fürdőjét meg rendet rakok, aztán 20.00 fürdetés, utána ő 21.00-ra kerül ágyba, előtte szopizik. Ha lefeküdt filmet nézünk és alszunk :)

2015. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A héten lesz a kislányom 5 hónapos.

Reggel 6kor ébreszt minket. Felkelés tápszert csinálok,kikészítem az aznapi ruhácskáját,pelenka,popsitörlőt stb.. (Ez idő alatt neki bekapcsolom a kiságyában a zenélő forgóját)

10 perc ébredezés,nyújtózkodás,aztán ki a kiságyból,átpelenkázom,felöltöztetem,megetetem,utána kap c vitamint minden reggel.

Büfi és megy a mi ágyunkra kicsit játszani apával.

Addig én megiszom a kávémat,összeszedem magam,felöltözök,smink,haj stb.

Kb másfél órát elvan,aztán alszik még egyet,olyan másfél órát,addig én megcsinálom a teendőket, (mosogatás,főzés,mosás stb.)

Aztán jöhet a gyümölcsevés,tápszer,pelenka csere és így tovább.

Utána felöltözünk az időjárásnak megfelelően és megyünk sétálni,bevásárolni,csavarogni.

Hazajövünk,megint evés,peluscsere ha nem álmos akkor játék,ha álmi akkor egy nagy délutáni szunya.

Addig én is vagy alszom vele együtt (mint pl ma:))

Vagy relaxálok,vagy folytatom a takarítást ha valamivel délelőtt nem végeztem.

Fürdés előtt még egy ékezés.Meztelenkedés, együtt nézzük a konyhafőnököt:) huncutkodunk,játszunk ekkor már apa is csatlakozik. 8kor fürcsi,kis masszírozás, a telefonom bekapcsolom a baba altató zenéjét,cumi és már mehet is a kiságyba alukálni, általában fél 9 kor már durmol. Onnantól miénk az este a párommal.

Általában majdnem minden este fürcsi evés után orszi-porszi mert a kicsimnek rendes összegyűlik a cicakaki estére és bizonyára zavarja őt:) Így azért komfortosabb neki (gondolom):)

A kérdésedre igen én takarítok minden nap. De nem nagy takarítok csak ami kötelező,felmosás,felsöprés,mosás,vasalás stb. A nagyobb dolgokat inkább pénteken csinálom meg,hogy ne a 7végém menjen el rá mikor a párommal lehetünk végre együtt.

És nem főzők minden nap. 2 naponta.

Gyerekkel parkba járunk,plázázni, a lakóhelyünkön sétálgatni. Duna partra. Nagy bevásárlásokat is vele intézzük, cukrászdába, anyumhoz,párom anyujához megyünk a kicsivel,barátnőzni is vele megyek,még kajáldákba is:)

Egyszóval Mindenhova megyünk.

Gyerek nélkül nem igen megyünk el. Bár a párom már nagyon erőltetni.:) Most is hogy szól anyujának és menjünk már egy moziba,ife oda kicsit kettesben,de..... Majd ha a lányom kicsit nagyobb lesz:)

Nemrég bevásárolni mentünk el nélküle mert nagyon esős szeles volt az idő és így nem akartam vinni.

Jó volt egy kicsit a kedvesemmel 2esben,de már nagyon vágytam haza,hiányzott a kicsi:)

2015. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!