Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok tenni a babámmal,...

Mit tudok tenni a babámmal, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Másfél hetes kislányom, lekopogom nappal jó baba. Három óránként fel kel eszik és alszik (csak anya tejes).

Viszont este, 11-2 óra között elkezdi.

Nagyon erőlködik, a feje vörösödik.

Nap közben is szokta egyszer-kétszer csinálni de alszik tovább.

És este ez eltart több órán át.

Espumisan cseppeket kap, minden szopi előtt, pocakját masszirozgatjuk. Ánizs teat kap termésből. Egy két kortyot iszik csak belőle.

De mintha semmi nem használna :(

Nem szokott igazán sírni, inkább csak nagyon nyoszorog és erolkodik.

A végére nyom egy kakit és alszik.

De széklete nap közben van rendesen.

Mit gondoltok??


2015. máj. 26. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Kólika. Nálunk hetekig tartott. Az Infacol ideig-óráig hatásos volt.
2015. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

tehát este mikor szenved, nyöszörög, nyom, erőlködik akkor rossz baba? bocs, csak kiakadtam a megfogalmazáson :D


nem tudtam, hogy lehet adni babáknak ánizs teát, azt miért adod? elméletileg annak tejszaporító és nyákoldó hatása van, megkockáztatom, hogy attól is fájhat, de értelmét tényleg nem látom, hogy ezt a gyógyteát itasd vele, ezt neked kéne innod... neki meg édeskömény tea mehetne, az szélhajtó, jól megpukiztatja, így kevesebbet erőlködik

2015. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kólikás-tartás segíthet, keress rá google-n.
2015. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem rossz baba egyáltalán.


A doktornő mondta, hogy ánizs és édeskömény teát adhatunk neki felvaltva.


A többieknek Köszönöm :)

2015. máj. 26. 18:43
 5/9 anonim ***** válasza:
A te táplálkozásod is számít. Biogaia cseppek, nem olcsó, de szokott segíteni.
2015. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de tapasztalatból tudom, ha hasfájós lenne, a kora esti órákban lenne a gond, és sírna nem erőlködne, valószínűleg székrekedése van és nem kólika. Ezen csak az segít, ha változtatsz az étrendeden, sok rostosat egyél, tejet kerüld, zöldség, gyümölcs minden mennyiségben, könnyen emészthető húsok a vastartalom miatt. Mivel a babád nem hasfájós, szerintem, édesköményt semmiféleképp ne adj, mert ha nem hasfájós, akkor attól majd fájni fog a hasa, ez is tapasztalat és védőnőm mondta, ezért nem ajánlják!
2015. máj. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsanat, nem akarok veszekedni, de mindket gyerekem hasfajos volt, es nem csak kora este fajt a hasuk. Ejjel sokat fent voltunk es foleg hajnalra csucsosodott ki. Teat en sem adnek neki.
2015. máj. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Védőnőm szerint is a kólika áll a háttérben.

Az étrendemre nagyon figyelek.

Most megprobaljuk a biogaia cseppeket, bízom benne, hogy segíteni fog.

2015. máj. 28. 10:09
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, megkövetem az utánam szólót, valóban a kora esti időszak az általános, de nyilván minden gyerek más, az időpont változhat. Én mégis azt mondanám, ha "erőlködik és a végére nyom egy kakit" (idézet a kérdezőtől), az sokkal inkább székrekedés és nem hasfájás. Kislányommal 4 hónapig szenvedtünk a hasfájással, de ő nem erőlködött, hanem sírt és rúgkapált, látszott, hogy fáj neki, ő Infacol-t kapott, lerövidítette az időt, de csak 4 hónapos korára szűnt meg, akkor viszont teljesen. Ha nem sír csak nyöszörög és erőlködik, akkor szerintem szorulása van és felesleges neki bármit adni, mert ez nem hasfájás, egyébként napközben milyen a széklete?
2015. máj. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!