Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem kóstoltatom a babám?

Baj, ha nem kóstoltatom a babám?

Figyelt kérdés
4 hónapos, elkezdtük a hozzátáplálást. Azt hallottam, hogy az elején csak egy kis kóstolást adjak, hogy szokj az ízeket, de ő az elejétől fogva jól fogadta. Bármilyen új kaját kap, az első kanálnál ízlelgeti, de utána már tátja a száját, hogy kéri a következőt. Tegnap is így megevett egy egész üveg sütőtökös babakaját, pedig először kapott olyat, de bármilyen más zöldséggel/gyümölccsel így van. Szóval mi hirtelen, egyik napról a másikra kiváltottuk az uzsonnáját ilyen pürékkel, mert mindig megeszik az egész adagot. Ez baj? Fokozatosság kellett volna? És az baj, hogy mindig más fajtát kap? Elég jól bevásároltunk, hogy majd ezt is meg azt is megkóstoltatjuk, de így hogy megeszi az egészet, lényegében minden nap másfajtát kap.
2015. máj. 28. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát ez így elég gázul hangzik.

kimondottan én sem kóstoltattam a babát. tehát nem kapott répalevet, vagy alma levet, hanem azonnal a zöldséget/gyümölcsöt, de első nap 1-2 kanállal, azt többet és 5nap alatt kapott kb 100ml, annyit fogadott el. így nem fog hozzászokni a pocakja. egy egyszerre csak egy fajtát adj neki minimum 4-5 napig.nem kell sietni sehova.

2015. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És ha valamit nem bír majd a hasa? Tudod hogy fog szenvedni? Vagy ha valamire allergiás, és te egyből egy üveggel belenyomsz???
2015. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Igen, baj. Ha minden nap mást kap, egy esetleges allergiás reakciónál honnan fogod tudni, hogy mire érzékeny. Nem véletlenül van kóstoltatás, kb. havonta kell kiváltani egy étkezést 6!!! hónapos kortól. Úgyhogy, igen, rosszul csinálod és ennek szegény babád fogja a kárát látni. Amúgy meg főzz neki. Sokkal egészségesebb, mint a kész babaétel.
2015. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2 hete eszik így, egyelőre semmi baja, az emésztése is jó, nem fáj a hasa, jó kedvű, de rendben, akkor a továbbiakban figyelek erre.
2015. máj. 28. 09:51
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem véletlenül javasolt a fokozatosság, a kisbabák gyomra még nincs felkészülve a hirtelen váltásra. Ha naponta mást kap, akkor honnan fogod tudni, hogy mi okoz egy esetleges panaszt, allergiás reakciót? Szerintem kicsit lassítani kéne.

Miért nem főzöl neki?

2015. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Főztem is, nem mindig üvegeset kap, csak most azt írtam a kérdésben. Főztem neki répa-krumli pürét, azt is nagyon szívesen ette.

De akkor most hogy legyen? Most az utóbbi 2 hétben uzsira mindig ilyesmit kapott, akkor most megint kapjon tápszert és csak pár kanál ilyen kaját? Vagy maradhat ugyanúgy kiváltva, ha már eddig így csináltuk és amit eddig is evett, azt továbbra is adjam neki, csak új félét ne adják?

2015. máj. 28. 10:24
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

mondjuk ott kezdődik, hogy az uzsonnát olyan 7 hónapos kor körül kezdik, először a 10órait kell kiváltani. most nem is tudhatod, hogy nem allergiás-e valamire, mert ha uzsi időben eszi az új ízt, akkor éjjel jönnek ki a pöttyök, amit nyilván nem veszel észre, mert alszol...

szerintem most már hagyd a mennyiséget ha 2 hete így eteted, de ezentúl csak olyat adj neki amit már többször evett, amit meg nem, abból fokozatosan adj neki 2, másnap 4 kanállal, hogy megszokja a gyomra, mert így kicsinálod az emésztőrendszerét!

2015. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
Ne aggódj a paramamik miatt. Jól csinálod. Ha eszi had egye. Én is így etettem semmi baja.
2015. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha valami nemjó azt majd ő jelzi,semmi gond addig mig nem veszed észre hogy pöttyösdne,vagy míg nem fáj a hasa.Minden baba más,enni is másként eszik mind.A hozzátáplálásba még 1 gyerek sem halt bele szerencsére,pedig minden anyuka másként látja el babáját!!!
2015. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor most már figyelek.

Igen, azt hiszem az orvos is a tízórait említette, de neki nincs klasszikus tízóraija, ezért nem tudtam, hogy most melyikkel kezdjem. Eszik reggel 9kor, délután 1kor, délután 5kor és este 9kor. A reggelit és a vacsorát meg szeretném hagyni tápszernek, azt hittem az mindegy, hogy most a délután 1 vagy délután 5 órai evésnél kezdem el a hozzátáplálást.

2015. máj. 28. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!